Milli eğitimi katledenler!..

Çok Sevgili Milli Eğitim Bakanımız öğrenci fazlalığından yakınmış! “Üniversite öğrenci sayısı çoksa o ülkede sorun vardır. Herkes üniversite okumak zo...

Çok Sevgili Milli Eğitim Bakanımız öğrenci fazlalığından yakınmış! “Üniversite öğrenci sayısı çoksa o ülkede sorun vardır. Herkes üniversite okumak zorunda değil” demiş.

Allah aşkınıza ya! Kendiniz çalıp kendiniz oynuyorsunuz. Apartman üniversitelerine dahi ruhsatlandırma yapan siz, eğitimi parayla satın alınabilen bir meta yapan siz, ünvanları haysiyetsizleştiren siz, kimi kime şikayet edip neden yakınıyorsunuz!

Neredeyse herkesin avukat, psikolog, diyetisyen vs olabildiği; özel üniversitede 4 yıl okuyan herkesin hemen ‘oluverdiği’ bir devirde yaşıyoruz. Zeka düzeyi üniversite okumaya yetmeyen veletlerini önce özel üniversite eliyle ‘ünvan’ sahibi yapıp, sonra mezun olur olmaz afili bürolarını açıp, altına da son model araçlarını çeken ‘modern zaman ebeveynleri’ ve içi boş ama makyajı dolu yeni yetme ünvanlılarımız var AKP sağolsun.

90’lı yılların sonunda üniversite sınavı sonucunda başarı elde ederek devlet üniversitesinde okuyabilmiş (bizim dönemimizde üniversiteyi kazanmak diye bir olgu vardı ve bu herkese nasip olmazdı) bir vatan evladı olarak herkesin her şey olabildiği bu devirde tüm mesleklerin haysiyetsizleştiğini düşünüyorum. Çünkü bizim dönemimizde örneğin hukuk okuyabilmek için başarı yüzdesinde yüzde 2’ye girebilmeniz gerekiyordu. Bu yüzden avukatlık çok kıymetli bir meslekti. Fakat şimdi kontenjanı dolduramayan hukuk fakülteleri var ne acı.

İlkokulda herkesin taktir aldığı, devlet okulunda dersinden geçer not alamayacak öğrenciye özel okulun maddi kaygıları ve veli memnuniyeti politikası gereğince yüksek not verildiği, tüm çocukların ‘çok zeki’ olduğu, yetkinsiz yetkililerin, liyakatsiz makamcıların, tükettikçe var olabilen gençlerin devrini yaşıyoruz maalesef.

Sayın Milli Eğitim Bakanı şikayet eden de siz, ama gereğini yapması gereken de sizsiniz...

Milli eğitim politikanızda köklü değişiklikler yapmadan bu şikayetleriniz sadece günü kurtaran söylemler olarak kalmaktan öteye gitmez.

Sevil DEĞERLİ

24 Ocak 2020 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?