İzmir hızla İstanbullulaşıyor

Mimarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Alpaslan İzmir Milletvekili Bedri Serter'e dert yandı. Alpaslan, "İzmir hızla İstanbul'a benziyor" dedi.

Mimarlar Odası İzmir Şube Başkanı H. İbrahim Alpaslan :

MİMARLIK ADINA EN KÖTÜ SEZONU YAŞIYORUZ

Dönem İzmir Milletvekili Bedri Serter, Mimarlar Odası İzmir Şubesi’ni ziyaret etti.

Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Alpaslan ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Serter, İzmir’in sorun ve beklentilerini Başkentte takip edebilmek için yoğun diyalog içerisinde olma arzusunda olduğunu vurguladı.

İzmir’in ciddi kentsel problemleri olduğuna dikkat çeken Serter, Mimarlar Odası’nın bugüne kadar verdiği mücadeleyi takdirettiğini, kentin özgünlüğünü daha fazla yitirmemesi için, odanın varlığını önemsediğini belirtti.

Mimarlar Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı H. İbrahim Alpaslan ise kentin siluet ve doğasının korunması, kentsel değerlere sahip çıkılması adına çaba harcadıklarını anlatarak, kent dinamikleriyle birlikte kamuoyu adına mücadelelerini sürdüreceklerini kaydetti.

“YÜKSEK YAPI POLİTİKASI YANLIŞ”

İzmir’in çarpık ve karmaşık yapılaşmayla hızla İstanbul olma yönüne doğru gittiğine işaret eden Alpaslan, kentte yüksek yapı politikasının yanlış olduğunun altını çizerek endişe duyduklarını ifade etti.

Ayrıca her meslek grubu gibi mimarların da ekonomik konjonktürden derin etkilendiğine dikkat çeken Alpaslan sözlerini şöyle sürdürdü:

“İşler durma noktasına geldi. En kötü mimarlık sezonunu geçiriyoruz. İşsizlik üst seviyede. Buna rağmenakıl almaz bir eğitim sistemimiz var. Türkiye’de yaklaşık 45 bin mimar bulunuyor, halen üniversitelerimizde 35 bin mimarlık öğrencisi eğitim görüyor. Geleceği kestiremiyoruz.Yakın vadede karamsarız. Kentselve mesleki sorunlarımızı çözüm noktalarına taşımak adına siz vekillerimizin çabası bizler için kıymetli“

Ziyarete Mimarlar Odası İzmir Şubesi Sekreter Üye Nilüfer Çınarlı Mutlu ile Yönetim Kurulu Üyeleri Tarkan Oktay, Mert Uslu, Buket İlter Alper ve Okay Gönülol katıldı.

Dönem İzmir Milletvekili Bedri Serter, Mimarlar Odası İzmir Şube Başkanı H. İbrahim Alpaslan, Sekreter Üye Nilüfer Çınarlı Mutlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Tarkan Oktay, Mert Uslu, Buket İlter Alper ve Okay Gönülol

04 Eylül 2019 - Çevre


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?