BAŞKANLARI TANIYALIM

Millet İttifakı’nın adayı CHP’li Tunç Soyer, resmi olmayan sonuçlara göre, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. İlçelerde ise sonuçlar şöyle: Aliağa’da Belediye Başkanı MHP’li Serkan Acar yeniden seçildi. Bayındır’da AKP’li Uğur Demirezen, Bergama’da AKP’li Hakan Koştu, Bornova’da CHP’li Mustafa İduğ, Çeşme’de CHP’li Ekrem Oran, Dikili’de CHP’li Adil Kırgöz, Foça’da CHP’li Fatih Gürbüz, Karaburun’da CHP’li İlkay Girgi

Millet İttifakı’nın adayı CHP’li Tunç Soyer, resmi olmayan sonuçlara göre, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. İlçelerde ise sonuçlar şöyle: Aliağa’da Belediye Başkanı MHP’li Serkan Acar yeniden seçildi. Bayındır’da AKP’li Uğur Demirezen, Bergama’da AKP’li Hakan Koştu, Bornova’da CHP’li Mustafa İduğ, Çeşme’de CHP’li Ekrem Oran, Dikili’de CHP’li Adil Kırgöz, Foça’da CHP’li Fatih Gürbüz, Karaburun’da CHP’li İlkay Girgin Erdoğan, Karşıyaka’da CHP’li Cemil Tugay, Kemalpaşa’da CHP’li Rıdvan Karakayalı, Kınık’ta AKP’li Sadık Doğruer, Kiraz’da AKP’li Saliha Özçınar, Menemen’de CHP’li Serdar Aksoy, Ödemiş’te CHP’li Mehmet Eriş, Seferehisar’da CHP’li İsmail Yetişkin, Selçuk’ta CHP’li Filiz Ceritoğlu Sengel, Tire’de İYİ Partili Salih Atakan Duran, Torbalı CHP’li İsmail Uygur, Urla’da CHP’li Burak Oğuz, Beydağ’da CHP’li Feridun Yılmazlar, Buca’da CHP’li Erhan Kılıç, Konak’ta CHP’li Abdül Batur, Menderes’te CHP’li Mustafa Kayalar, Balçova’da CHP’li Fatma Çalkaya, Çiğli’de CHP’li Utku Gümrükçü, Narlıdere’de CHP’li Ali Engin, Güzelbahçe’de CHP’li Mustafa İnce, Karabağlar’da CHP’li Muhittin Selvitopu, Bayraklı’da CHP’li Serdar Sandal belediye başkanlığı koltuklarına oturdu.

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI TUNÇ SOYER KİMDİR

Ankara’da 1959 yılında doğan Tunç Soyer, orta öğrenimimi Bornova Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Soyer, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1981’de mezun oldu. Öğrenciliği döneminde tiyatro oyunculuğu ve yönetmen asistanlığı yapan Soyer ayrıca Türk Haberler Ajansı’nda muhabir olarak çalıştı. İsviçre Webster Koleji’nde ‘Uluslararası İlişkiler’ ve Dokuz Eylül Üniversitesi’nde ‘Avrupa Birliği’ alanlarında yüksek lisans yaptı. Seferihisar’da bir tatil köyü kuran Soyer, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı merhum Ahmet Piriştina’nın danışmanlığını, İzmir Ticaret Odası’nda Dış İlişkiler Müdürlüğü ve Genel Sekreter Yardımcılığı ve EXPO 2015 İzmir Yönlendirme Kurulu ve Yürütme Komitesi Genel Sekreterliği görevlerini üstlendi. 20092019 yıllarında iki dönem Seferihisar Belediye Başkanı olarak görev yapan Soyer, evli ve iki çocuk babası.

KARŞIYAKA BELEDİYE BAŞKANI CEMİL TUGAY KİMDİR?

1967 yılında İzmir’de dünyaya geldi. 1980 yılında İzmir İnönü Lisesi’nin ortaokul bölümünden ve 1983 yılında ise lise bölümünden mezun oldu. 1983-1989 yılları arasında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde okudu. Ardından mecburi hizmet nedeniyle Çorum’da ve İzmir Tire’de pratisyen hekim olarak görev yaptı.

2010 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’ne katılarak, 2011 yılında CHP İzmir İl BYKP sağlık komisyon üyesi olarak parti çalışmalarında yer aldı. 2012-2016 yılları arasında, İzmir Tabip Odası Özel Hekimlik Komisyon Başkanlığı, Türk Tabipler Birliği Özel Hekimlik Kolu yürütme kurulu üyeliği ve 2 dönem TTB Kol başkanlığını yürüttü. 2013-2014 yıllarında CHP İzmir il ARGE Kurulu üyeliği ve sonrasında başkanlığını yaptı. 2014 yılında Karşıyaka Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeliğine seçilerek, 1 yıl süreyle Kent Konseyinde çalışmalarda yer aldı. 2015 yılında CHP Karşıyaka İlçe Yönetim Kurulunda Bilişim Sorumlusu, seçim ve hukuk işlerinden sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yaptı. 2016 yılında Karşıyaka İnönü Mahallesi delegesi, daha sonra CHP Karşıyaka İlçe Yönetim Kurulunda, STK ve Meslek Odalarından sorumlu Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Bu dönemde 2016 yılında Türk Plastik Cerrahi Derneği Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. 2017-2018 yıllarında Ege Bölgesi Plastik Cerrahi Derneği Yönetim Kurulu Üyeliğine getirildi.Cemil Tugay, evli ve 3 çocuk sahibidir.

KARABAĞLAR BELEDİYE BAŞKANI MUHİTTİN SELVİTOPU KİMDİR?

Malatya’da 1955 yılında Malatya’da doğan Selvitopu, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği Bölümünde tamamladı. 1992 yılından beri aktif siyasetle uğraşan Selvitopu, 2014 Mahalli İdareler Seçimlerinde Karabağlar Belediye Başkanı seçilmişti. 2006-2010 yılları arasında ise İzmir Şube Başkanlığı görevlerini yerine getirdi. 1995-96 yıllarında Konak Belediyesi ile Fethiye Belediyesi Danışmanlığı, 2010 yılında İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanlığı yaptı. 2014 Yerel Seçimlerine kadar Kentsel Dönüşüm Daire Başkanı ve Genel Sekreter Yardımcısı olarak çalışmalar yürüttü. 2014 seçimlerinde Karabağlar Belediye Başkanı seçildi.

GÜZELBAHÇE BELEDİYE BAŞKANI ÖZDEM MUSTAFA İNCE KİMDİR?

Belediye başkan adayı, 1965 yılında Güzelbahçe’nin Yaka Mahallesi’nde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Güzelbahçe’de, liseyi ise Karataş Lisesi’nde tamamladı. 1987’de Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nden mezun oldu. 1992 yılında Narlıbahçe CHP ilçe örgütüne üye oldu. 1999’da CHP’den Güzelbahçe Belediyesi Meclis üyeliği yedek listesine katıldı. 2003’de yedek listeden meclis üyesi oldu. 2004 seçimlerinde CHP’den ikinci sıradan meclis üyeliğine getirildi. 2009 Yerel Seçimlerinde CHP’den belediye başkanı seçildi. 2002-2007 yılları arasında İzmir Ziraat Odası’nda ikinci başkan olarak yönetim kurulunda görev yaptı. 2006-2009 yıllarında Güzelbahçe Belediye Spor Kulübü Başkanlığını yaptı. İnce, TMMOB Peyzaj Mimarlar Odası, İzmir Ziraat Odası, GÜLDER, Atatürkçü Düşünce Derneği, Güzelbahçe Yaygın Eğitimi Güçlendirme ve Musiki Derneği, Güzelbahçe Belediye Spor Kulübü Derneklerine üyedir. Özdem Mustafa İnce, evli ve iki çocuk babasıdır.

KONAK BELEDİYE BAŞKANI ABDÜL BATUR KİMDİR

Abdül Batur, 1957 yılında Narlıdere’de doğdu. Narlıdere Oğuzhan İlkokulu, Mehmet Seyfi Eraltay Lisesi Ortaokul bölümü ve İzmir Namık Kemal Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesinden mezun oldu.

Abdül Batur, mimarlık mesleğine Pendik Tersanesi şantiyesinde çalışarak başladı. 1984-1987 yıllarında yurt dışında, birçok şehirde şantiye proje müdürü olarak görev alarak mesleki gelişimini ve iş deneyimini artırdı. 1988 yılında Narlıdere’ye dönen Abdül Batur, proje bürosu açarak çalışma yaşantısını doğup büyüdüğü kentte sürdürmeye başladı. Bu dönemde Narlıdere’nin pek çok yerinde yapılan binaların projelerine imza attı. Gençlik döneminde uzun yıllar Narlıdere Spor Kulübü’de futbol oynayan Batur, aynı kulüpte yöneticilikte yaptı.999 yılında Narlıdere Belediye Başkanı olarak seçildi. 2004 yılında yapılan seçimlerde rekor sayılacak bir oy farkıyla 2. kez Narlıdere Belediye Başkanlığına seçilen Batur, başarılı çalışmalarıyla her kesimin taktirini topladı.

2004 yılında, Nokta Dergisi’nin yılda sadece bir kişiye verilen “Doruktakiler” ödülüne layık görüldü. Çeşitli kurumlardan kazandığı ödüllerin yanı sıra Şehir ve Başkan Dergisi tarafından 4 kez Türkiye çapında yılın ilçe belediye başkanı seçildi.

2009 yılında yapılan seçimlerde % 71’lik bir rekor oyla yeniden belediye başkanlığına seçilen Batur, görevde olduğu dönemde, 2. İnönü ve Atatürk Mahallesi gecekondu bölgelerinde gerçekleştirdiği “Kent dokusunu yenileme” projesi, Yukarıköy, Yeniköy ve Yenikale mahalleleri “Eski dokuyu yenileme” projeleriyle kentin siluetinin değişimini sağladı. Narlıdere Atatürk Kültür Merkezi, Engelliler Merkezi, Yeni Pazaryeri, Ahmet Piriştina Demokrasi Meydanı, Üniversiteye Hazırlık Kurs Merkezi, Kültür Sanat ve Hobi Merkezi, Cemevi, eski cem evinin müzeye dönüştürülmesi, Güven Erkaya Spor Salonu, Ali Artuner Futbol Sahası gibi birçok projeye imza attı.

BAYRAKLI BELEDİYE BAŞKANI SERDAR SANDAL KİMDİR?

1 Ocak 1969 tarihinde Tunceli’de doğdu. Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü’nden mezun oldu.15 yıl özel eğitim kurumlarında matematik ve geometri öğretmenliği yaptı

. Liseye uygun matematik ve geometri ders kitapları yazdı. Öğretmen arkadaşlarıyla birlikte kurduğu dershanenin yönetim kurulu başkanlığı görevini yürüttü. Ardından İzmir Ticaret Odası Meclis Üyeliği ile, daha sonra da eğitim komite başkanlığı görevlerini yerine getirdi.2014 seçimlerinde partideki il başkan yardımcılığı görevinden ayrılarak Bayraklı İlçesi Belediye Başkan aday adayı oldu. Serdar Sandal, evli ve bir çocuk babasıdır

BORNOVA BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA İDUĞ KİMDİR?

1962 yılında Bornova’da dünyaya geldi. Yüksek lisans ve doktora derecelerini Yaşar Üniversitesi’nde tamamladı. İduğ, 2005-2007 yılları arasında Ege Otomotiv Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptı. 2009-2013 yılları arasında İzmir Ticaret Odası Meclis Üyeliği ile birlikte TOBB Otomotiv Yan Sanayi Sektör Meclis Grubu Üyeliği görevini yerine getirdi. 2009-2014 yıllarında Bornova Belediye Meclis Üyeliği’ne seçildi ve 2009-2010 yıllarında Bornova Belediyesi Encümen Üyesi olarak görev yaptı. 2014 yılından itibaren Batı Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve Yönetim Kurulu Üyeliği ile 2016 yılından itibaren de Ege Ekonomisini Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu Sayman Üyeliği ve İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Üyeliği görevlerinde bulundu. 2018’deki seçimlerle birlikte İzmir Ticaret Odası Meclis Üyeliği ve TOBB Asli Delegeliği görevlerini üstlendi

Sporla da ilgilenen Mustafa İduğ, 2009-2010 yılları arasında Bornova Belediye Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı sürdürdü, 2009-2012 yılları arasında Bornova Masterler Futbol Kulübü Başkanlığı görevinde bulundu. 2014 sezonunda Altay Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı yaptı. 2012 yılından bu yana Yaşar Üniversitesi İşletme Mühendisliği yüksek lisans programında Kobi Kaynak Planlama ve Bütçe Yönetim dersi veriyor. 2018’de İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyeliği’ne seçildi.

ÇİĞLİ BELEDİYE BAŞKANI SELİM UTKU GÜMRÜKÇÜ KİMDİR

Selim Utku Gümrükçü, 1981 yılında İzmir’de dünyaya geldi. Dokuz Eylül Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. İnşaat sektöründe faaliyet göstermektedir.Siyasete 18 yaşında CHP Çiğli Gençlik Kolları Eğitim Sekreteri olarak başladı. 19 yaşında ilçe başkan yardımcısı, 21 yaşında CHP İzmir İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam etti. CHP’de 1999-2017 yılları arasında İl Yönetim Kurulu Üyeliği, İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, İlçe Başkanlığı gibi çeşitli görevler aldı. İzmir İl Kongresinde İl Başkan Adayı oldu.Birçok Sivil Toplum Örgütünün aktif üyesi olan Gümrükçü, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Merkez Delegeliği, ADD Genel Merkez Yönetim Kurulu Yedek Üyeliği ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Çeşitli CHP mitinglerinde düzenleme komitesinde yer alarak bu mitinglerin sunumunu gerçekleştirdi. 2011 genel seçiminde CHP Genel Merkezi görevlendirmesi ile Eskişehir ve Kütahya mitinglerinde düzenleyici olarak bulundu.Selim Utku Gümrükçü, çeşitli gazetelerde köşe yazarlığı yaptı. 2004-2006 Doğru Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Başyazar, 2008-2013 Haftalık Dönemeç Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve yazar, 2002-2004 Radyo Dokuz Eylül Haber Analiz programı yapımcısı ve sunucusu olarak görev yaptı. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

NARLIDERE BELEDİYE BAŞKANI ALİ ENGİN KİMDİR

1965 yılında Pertek’te dünyaya geldi. Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nü ve ardından Ege Üniversitesi İşletme Programını tamamladı. İş hayatını Engin İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı olaraksürdürüyor. İzmir Müteahhitler Derneği, BİLSES Vakfı, Karşıyaka Spor Kulübü veAtatürkçü Düşünce Derneği Karşıyaka Şubesi’nde çalışmalar yürüttü. Karşıyaka İlçe Yönetim Kurulu Üyesi, İzmir İl Yönetim Kurulu Üyesi, İzmir İl Başkan Yardımcısı, ve 2003-2006 yılları arası Kurultay Delegesi olarakCHP’de aktif görevler aldı.

BALÇOVA BELEDİYE BAŞKANI FATMA GÜÇLÜ ÇALKAYA KİMDİR?

4 Mart 1968’de, Denizli’de doğan Fatma Çalkaya, orta öğretimini Almanya’da tamamaladıktan sonra, lise öğretimini Aydın’ın Söme ilçesinde devam ettirdi. Uzun yıllar boyunca Kuşadası’nda turizm sektöründe çalışan ve yöneticilik yapan Fatma Çalkaya, Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya ile evli.

Çalkaya çiftinin iki de çocuğu var. 26 yıldır Balçova’da ikamet eden Fatma Çalkaya, 15 yıldır aktif siyasetin içinde yer alan bir Cumhuriyet Halk Partisi üyesi. Fatma Çalkaya’nın, Balçova Üretici Kadın Kooperatifi’nde de üyeliği bulunuyor. Fatma Çalkaya, 31 Mart yerel seçimlerinde Millet İttifakı Balçova Belediye Başkan Adayı olarak CHP rozetiyle yarışacak. Seçildiği takdirde başkanlığı eşi Mehmet Ali Çalkaya’dan devralacak

BUCA BELEDİYE BAŞKANI ERHAN KILIÇ KİMDİR

CHP’nin Buca adayı Erhan Kılıç, 1977 Manisa doğumlu. 9 Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mezunu. 1999 yılında CHP’nin en genç İlçe Başkan Yardımcısı oldu. 2006‐2008 yılları arasında Atatürkçü Düşünce Derneği Buca Şube Başkanlığını yürtüttü. Çeşitli STK’larda görev aldı.

22 yıldır CHP üyesi olan Kılıç 2014‐2019 yılları arasında Buca Belediye Meclisinde CHP’nin Grup Başkan Vekili görevini sürdürdü. Evli olan Erhan Kılıç, bir çocuk babasıdır.

MENEMEN BELEDİYE BAŞKANI SERDAR AKSOY

Serdar Aksoy, 16 Nisan 1974 tarihinde İzmir Menemen’de dünyaya geldi. İlkokulu Menemen Şehit Kemal’de, ortaokulu İzmir Türk Koleji’nde, liseyi ise Ankara Çankaya Lisesi’nde bitirdi. Selçuk Üniversitesi Kamu Yönetimi’ni bitirdikten sonra Hacettepe Üniversitesi’nde Sermaye Piyasaları okudu. Aksoy, Menemen’de müteahhitlikle uğraşmaktadır. Menemen’in Sesi ve Poyraz Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmaktadır

URLA BELEDİYE BAŞKANI İBRAHİM BURAK OĞUZ KİMDİR?

İbrahim Burak Oğuz, 1972 yılında doğdu. İlk öğrenimini Urla İskele İlkokulu’da, orta öğrenimini de Urla Lisesi’de başarıyla tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesi, İİBF Maliye Bölümü’den 1997 yılında başarıyla mezun oldu. 2010 yılında, aynı üniversitenin Maliye Ana Bilim Dalında, Serbest Bölgelerin Mali Yapısı üzerine uzmanlık tezini yazarak yüksek lisans programını bitiren Oğuz, halen Yerel Yönetimlerin Vergilendirilmesi ve Finansmanı konusunda Doktora çalışması tez aşamasında devam etmektedir. İş hayatına özel şirketlerde, özellikle uluslararası sermayeli şirketlerin vergi, muhasebe ve finans bölümlerinde çalışarak başlayan Oğuz, 2003 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavir unvanını aldı. Kendi kurmuş olduğu Nokta Bağımsız Denetim ve Mali Müşavirlik Limited Şirketinde çalışma hayatına devam etmektedir.

Aktif siyasi yaşamına 2008 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’ne kayıt olarak başlayan Oğuz, partisinin kendisine verdiği parti içi eğitim, sandık eğitimi, SDEP, mahalle çalışmaları, örgütlenme vb. görevleri başarıyla yerine getirdi. 2011 yılı Genel Seçimlerinde CHP İzmir Milletvekili aday adayı olan Oğuz, 2019 yerel seçimlerinde CHP tarafından Urla Belediye Başkan adayı olarak gösterildi.

ÇEŞME BELEDİYE BAŞKANI EKREM ORAN KİMDİR?

Belediye başkan adayı, 21 Mayıs 1971 tarihinde İzmir, Çeşme’de dünyaya geldi. Gazi İlkokulu, Saint‐Joseph Ortaokulu ve İzmir Özel Tevfik Fikret Lisesi’ndeki eğitimlerinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde devam etti. Ekrem Oran, 2004 yılında CHP’de siyasete katılarak, aynı yıl Çeşme Belediyesinde Kontenjan Meclis Üyesi seçildi. 2009 Yerel Seçimlerinde Çeşme Belediyesi Meclis Üyesi oldu.

2004‐2013 yılları arasında Çeşme Belediyesi’nde Başkan Vekilliği, Encümen Üyeliği, İmar Komisyonu Üyeliği, Denetim Komisyonu Başkanlığı gibi görevlerde yer aldı. 2 bin 500 nüfuslu Çeşme Plaj Evleri Kooperatifi’nde yönetim kurulu başkanı olan Oran, Ege Çağdaş Eğitim Vakfı’nda ve Çeşme Atatürkçü Düşünce Derneği’nde yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu., Ege Genç İşadamları Derneği’nde denetim kurulu üyeliğini sürdürüyor. Çeşme ve Alaçatı’nın yerel gazetesi Çeşme Güneşi Gazetesi’nin imtiyaz sahibi olan Oran, evli ve bir çocuk babasıdır.

DİKİLİ BELEDİYE BAŞKANI ADİL KIRGÖZ KİMDİR?

1969 yılında İzmir’in Dikili ilçesinde doğan Adil Kırgöz, ilk, orta ve lise eğitimini Dikili’de tamamladı. Yapı malzemeleri ile ilgili faaliyet gösteren bir işletme sahibi olan Kırgöz, 2014 Mahalli İdareler Seçimlerinde meclis üyesi seçildi. Evli olan Kırgöz 2 çocuk sahibi

BEYDAĞ BELEDİYE BAŞKANI FERİDUN YILMAZLAR KİMDİR?

Feridun Yılmazlar, Ödemiş Lisesi’nde eğitim gördü. 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde CHP’den İzmir İli, Beydağ İlçesi Belediye Başkan adayı oldu.

KARABURUN BELEDİYE BAŞKANI İLKAY GİRGİN ERDOĞAN KİMDİR?

İzmir Kız Lisesi’nde lise eğitimini bitirdikten sonra, 1998 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi’nden mezun oldu. İlkay Girgin Erdoğan, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde CHP’den İzmir İli, Karaburun İlçesi Belediye Başkan adayı oldu.

ALİAĞA BELEDİYE BAŞKANI MHP’LI SERKAN ACAR KİMDİR

1976 yılında İzmir’in Karşıyaka ilçesinde dünyaya geldi. İlköğretimini Piyale İlkokulu’nda, ortaöğrenimini ise Bayraklı Ortaokulu’nda tamamlayan Acar, lise eğitimi sonrasında üniversite sınavlarında Türkiye sıralamasına girdi ve 9 Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni tercih etti. Çeşitli hukuk bürolarında çalıştıktan sonra kendi hukuk bürosunu açtı ve atık kabloların geri kazandırılması konusunda uluslararası düzeyde çalışmalar yaptı. Çevre Bakanlığı ile projeler yaparak, Türkiye’de ilk defa bu konuda lisans yapan kişi oldu. 2007 yılında Ege Bölgesi Sanayiciler Odası tarafından çevre sağlığına verdikleri katkıdan dolayı “Çevre Ödülü ”ne layık görülen Acar, bu konuyla ilgili yurt dışında da çalışmalarına devam etti ve tesisler kurdu. Belediye Başkanı Acar, evli ve 2 çocuk babasıdır. Serkan Acar, 2019 Yerel Seçimlerinde MHP’den İzmir Aliağa Belediye Başkan adayı oldu.

BAYINDIR BELEDİYE BAŞKANI AK PARTİLİ UĞUR DEMİREZEN KİMDİR

3 Aralık 1974 tarihinde Bayındır’da doğan Uğur Demirezen, ilk, orta ve lise eğitimlerini Bayındır’da tamamladı. Ticaret ile uğraşan Uğur Demirezen, 2011 ve 2013 yılları arasında Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıp ve birçok sivil toplum kurulunda görev almıştır. 2011 yılında AK Parti yürütme kurulunda görev almış ve 2013 Kasım ayında Bayındır İlçe Başkanı olarak atanmıştır. 30 Kasım 2018 tarihinde İlçe Başkanlığı görevinden istifa edip Belediye Başkan Adayı olmuştur. Uğur Demirezen evli ve iki çocuk babasıdır.

Bergama Belediye Başkanı AK Partili Hakan Koştu kimdir

11 Şubat 1977 yılında Bergama’da dünyaya geldi. İlk ve ortaokulu Bergama’da tamamlayan Hakan Koştu İzmir Türk Koleji’nden mezun oldu. Üniversite Eğitimini Dokuz Eylül’de alan Hakan Koştu Turizm ve Otelcilik mezunudur. Hakan Koştu, ayrıca Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünü bitirdi. 2000 yılında aile şirketi başlamış olduğu ticaret hayatına 2006 yılında kendi kurmuş olduğu şirketle birlikte devam etmektedir.

2006 yılında AK Parti Bergama İlçe Yönetimi’nde başladığı siyasi hayatına 2009 yılında İl Genel Meclis Üyesi, 2014’te Belediye Meclis Üyesi, 2015’te İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve 2016’da Bergama İlçe Başkanı olarak devam etti. Hakan Koştu, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Tire Belediye Başkanı İYİ Partili Salih Atakan Duran kimdir

Salih Atakan Duran 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi, İYİ Parti İzmir 2. Bölge Bölgesi, 10’nci sıradan milletvekili adayı oldu ve seçilemedi. Tire doğumludur. Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü mezunudur. İş Adamıdır. Evli, 2 çocuk babasıdır. 31 Mart yerel seçimlerinde Millet İttifakı’nın Tire Belediye Başkan Adayı olarak seçimi kazandı.

Kiraz Belediye Başkanı AK Partili Saliha Özçınar kimdir

7 Şubat 1983 tarihinde Kiraz’da doğdu. İlköğrenimini Kiraz’da ortaöğrenimini ise Ödemiş’te tamamladı. 2005 yılında Anadolu Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. 2014 yılına kadar da özel bir etüt merkezini işleten Saliha Özçınar, 2014 yılı Yerel Seçimlerinde MHP’den Kiraz Belediye Başkanı seçildi. Daha sonra AK Parti’ye geçen Saliha Özçınar, 1 çocuk sahibidir. 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde de AK Parti’den Kiraz İlçesi Belediye Başkan adayı oldu.

Ödemiş Belediye Başkanı CHP’li Mehmet Eriş kimdir

İzmir’in Kiraz ilçesinde 1958 yılında dünyaya gelen Mehmet Eriş, ilk, orta ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı. 1980 yılında Gazi Üniversitesi Yüksek Teknik Öğretmen okulundan mezun olan Eriş, aynı öğretmenliğe başladı. 1999 yılında Ödemiş Belediye Başkanı seçilen Eriş evli ve 2 çocuk babasıdır. Eriş 31 Mart yerel seçimlerinde geçmişte yürüttüğü görev için yine talip oldu ve seçimi kazandı.

Kemalpaşa Belediye Başkanı CHP’li Rıdvan Karakayalı kimdir

1958 yılında İzmir ili Kemalpaşa ilçesine bağlı Bağyurdu (Parsa) beldesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Bağyurdu’nda tamamladı. 1979 yılında İzmir Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi bölümünden mezun oldu.1979‐ 1980 Eğitim yılında Rize`de göreve başladı. 1980 yılında Kemalpaşa Lisesine atanarak 1987 yılına kadar görev yaptı. 1988‐1993 yılları arasında Tokat ilinde görev yaptıktan sonra 1993‐1997 yılları arasında Kemalpaşa’nın Ulucak beldesinde Ulucak Lisesi Müdürlüğü görevinde bulundu.1997‐2002 yılları arasında Kemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yaptı. 2002 yılında tekrar Ulucak Lisesi Müdürlüğü`ne atandı. 2005 yılında emekli olarak Cumhuriyet Halk Partisine üye oldu. 2005 yılında Kemalpaşa, Torbalı, Gaziemir Sınav Dershaneleri kurucusu ve kurucu temsilcisi olarak görev yaptı.1975‐1983 yılları arasında amatör ve profesyonel olarak Parsa spor, Salihli spor ve Kemalpaşa spor da futbol oynadı ve antrenörlük yaptı. Öğretmenlerin emek mücadelelerini her zaman katıldı ve destek oldu. Kamu görevi yapma koşulları içerisinde Cumhuriyet Halk Partisini yerel ve ulusal politikalarını her zaman destekledi ve desteklemeye devam etmektedir. Eşi emekli öğretmen olan Rıdvan Karakayalı bir çocuk babasıdır.

Kınık Belediye Başkanı AK Partili Sadık Doğruer

1970’te İzmir’de dünyaya geldi. 1994 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmesi ve Yöneticilik Bölümünde Yüksek Lisans yaptı.1994‐1995 yıllarında Afyon Dinar Merkez Sağlık Ocağı’nda tabip olarak çalıştı. 1996 yılında Kınık Sağlık Merkezi’nde göreve başladı. Kınık’ta Sağlık Grup Başkanlığı, İşyeri Hekimliği ve Aile Hekimliği görevlerini yürüttü. Sadık Doğruer, doktorluğun yanı sıra Kınık ve Balkanlılar Kültür Dayanışma Derneği Başkanlığı, Ege Balkan Türkleri Federasyonu Genel Sekreterliği ve Balkan Gündemi Dergisinin Yazı İşleri Müdürlüğü görevlerini de icra etti. 2009 yılından beri Kınık ve Bergama’nın Bölge Hastanesi olan Devlet Hastanesi’nde Başhekim Yardımcılığı yaptı. Sadık Doğruer, evli ve bir çocuk sahibidir. 2014 Yerel Seçimlerinde Kınık Belediye Başkanı seçildi ve 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde de AK Parti’den Kınık İlçesi Belediye Başkan adayı oldu.

Torbalı Belediye Başkanı CHP’li İsmail Uygur Ramazan kimdir

İsmail Uygur, 1964 yılında Torbalı’da dünyaya geldi. İlköğrenimini ve lise öğrenimini Torbalı’da gördü. İzmir Ege Üniversitesi’nde Türk‐İslam Felsefesi‐Sosyoloji ve Psikoloji Eğitimi görerek eğitimini tamamladı. Uygur, 19 yıldır Torbalı’da Serbest Muhasebecilik yapmaktadır. 17 yıldır üyesi ve çeşitli kademelerde yöneticisi olduğu Cumhuriyet Halk Partisi tarafından 2004 yerel seçimlerinde belediye başkan adayı olarak gösterildi ve CHP’den Belediye Başkanı olarak seçildi. Evli ve 2 çocuk babasıdır. Ramazan İsmail Uygur, 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşecek olan yerel seçimlerde CHP’den İzmir Torbalı Belediye Başkan Adayı oldu.

Seferihisar Belediye Başkanı CHP’li İsmail Yetişkin kimdir

İzmir’in Seferihisar ilçesinde 1976 yılında doğan İsmail Yetişkin ilk, orta ve lise öğretimini Seferihisar’da tamamladı. Ticaret ve tarımla uğraşan Yetişkin siyaset hayatına CHP’de başladı. Evli olan Yetişkin iki çocuk sahibidir.

Menderes Belediye Başkanı CHP’li Mustafa Kayalar kimdir

Mustafa Kayalar, 29 Ekim 1975 tarihinde Cumaovası’nda dünyaya geldi. İlköğrenimini Cumaovası Alpaslan İlkokulunda, Ortaokul ve liseyi İzmir Menderes Lisesi’nde tamamladı. Pamukkale Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden 1999 yılında mezun oldu. 1999 Yılında Menderes’te özel bir inşaat firmasını kurarak ticarete başladı. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Selçuk Belediye Başkanı CHP’li Filiz Ceritoğlu Sengel kimdir

İzmir’de 1981 yılında doğan Filiz Ceritoğlu Sengel, ilk, orta ve lise eğitimini Selçuk ilçesinde tamamladı. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde lisans ve Özel Hukuk alanında Yüksek Lisansını yapan Sengel, 2007’den beri Selçuk’ta avukatlık yapmaktadır. 2008’de Cumhuriyet Halk Partisine üye olan Sengel, 2009 ve 2014 Mahalli İdareler Seçimlerinde meclis üyesi olarak seçildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde partisinin belediye başkan adayı oldu ve seçimi kazandı.

Foça Belediye Başkanı CHP’li Fatih Gürbüz kimdir

CHP Foça İlçe Örgütü, Örgütlenmeden Sorumlu Önceki Dönem Başkan Yardımcısı, Foça Toplumsal Huzur ve Güvenlik Gönüllüler Derneği Başkanlığı görevlerinde bulundu. 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde CHP’den Foça İlçesi Belediye Başkan adayı oldu ve seçimi kazandı.

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda kimdir

İzmir’in Gaziemir ilçesinde 1961’de doğan Halil Arda, Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun oldu. Arda’nın gençlik kollarında başlayan aktif siyasi hayatı, başkan yardımcılığı da dahil olmak üzere parti içinde farklı görevlerle devam etmiştir. Evli olan Arda, 2 çocuk babasıdır.

01 Nisan 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?