URLA’NIN GELECEĞİNİ İNŞAA ETMEK İÇİN YOLA ÇIKTIK

Göreve geldiği günden beri sahada ve halkın arasında vatandaş odaklı çalışmalarıyla dikkat çeken sosyal belediyecilikte önemli projeler üreten Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz, “Biz geleceğin Urlasını inşa etmek için yola çıktık. Hedefimiz Urla’yı her alanda yükseltmek, geliştirmek ve daha yaşanabilir bir hale getirmektir” dedi.  Çekirdekten Urlalı olduğunu, bütün hayatının Urla’da geçtiğini ve Urla’nın tüm sorunlarını …

Göreve geldiği günden beri sahada ve halkın arasında vatandaş odaklı çalışmalarıyla dikkat çeken sosyal belediyecilikte önemli projeler üreten Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz, “Biz geleceğin Urlasını inşa etmek için yola çıktık. Hedefimiz Urla’yı her alanda yükseltmek, geliştirmek ve daha yaşanabilir bir hale getirmektir” dedi.

Çekirdekten Urlalı olduğunu, bütün hayatının Urla’da geçtiğini ve Urla’nın tüm sorunlarını çok iyi bildiğini belirten Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz, belediyelerin vatandaşa doğrudan temas ettiği kurumlar olarak çok büyük öneme sahip olduğunu vurguladı. Başkan Oğuz, “İyi yönetilen güçlü belediyeler ve başarılı belediye başkanları, hem partilerinin ve hem de kendilerinin yükselmesini sağladığı gibi toplumun çok daha kaliteli hizmet almasını ve ülkemizin de kalkınmasını sağlıyor” diyerek, bu hedefler doğrultusunda sosyal belediyecilik anlamında var gücüyle çalışmaya başladığını çalışmaya da devam edeceğini belirtti.

URLAYI HER ALANDA GELİŞECEK

Yaşamın her alanında kalite anlayışının önemli yer tuttuğunu belirten Oğuz, bireylerin kişisel gelişimlerinin yanında kurumların da kalite standartlarını yükseltmesi gerektiğine vurgu yaptı. Urla gibi her geçen gün nüfusu artan ilçede kurumların da sorumluluğunun arttığını kaydeden Başkan Oğuz, “Biz geleceğin Urlasını inşa etmek için yola çıktık. Hedefimiz Urla’yı her alanda yükseltmek, geliştirmek ve daha yaşanabilir bir hale getirmektir.

HALKIMIZ REFAH İÇİNDE YAŞAYACAK

Urla halkı tarafından belediye başkanı olmadın önce de tanındığını sevildiğini belirten Oğuz, “Belediye Başkanı olmadan öncede Urlalı hemşehrilerim beni tanıyordu sevgi ve muhabbetlerini eksik etmiyorlardı. Göreve gelmeden önce güleryüzlü bir belediyecilik anlayışını ilke edindik, bu doğrultuda çalışmalarımıza başladık. Vatandaşlarımızın belediyeye geldiğinde sinirlenmesini gerektirecek durumlar olmasın diye tüm personelimi bu doğrultuda inşaa ettik. Ve her arkadaşımın da benim gibi çalışması için tüm imkanlardı sağladık. Urlalı hemşehrilerimizin mutluluğu bizim mutluluğumuzdur. Bu doğrultuda çalışmalarımıza hız kesmeden devem ediyoruz. Amacımız Urla’yı, Urla halkını refah içinde yaşatmaksa ki öyle, planlamalarımızı büyük hesaplarla yapacağız” şeklinde konuştu.

ÜRETİCİLERİMİZİN YANINDAYIZ

Sabahın erken saatlerinde sahaya çıktığını ve esnafın sorunlarına çözüm ürettiğini kaydeden Oğuz, hergün farklı bir semti gezerek esnafı ve üreticiyi ziyaret edip onların sıkıntılarını dinliyor. Halk ile 7/24 temas halinde olduğunu söyleyen Oğuz, “Üreticilerimizin kalkınmaları için yerel yönetimler olarak gereken desteği vermeye devam edeceğiz. Aynı zamanda Urla tarım alanında önemli bir konuma sahip, bizde tarımda yenilikçi bir vizyon ile çalışmalarımıza devam ederek üreticilerimizin daha iyi konumda olmalarını sağlayacağız” ifadesini kullandı.

URLA KÜLTÜR KENTİ OLACAK

Bir çok alanda olduğu gibi sosyal projelerde de başarılı işler yapan Başkan Oğuz, “
Tiyatro izleme şansı daha az olan köylere, mahallere ve sokaklara tiyatroyu taşıyoruz. ‘Sokakta, mahallede, köyde tiyatro var’ sloganıyla bu sene oyunlarımızı Urla Meydanı’nın yanı sıra Bademler, Balıklıova, Uzunkuyu, Yağcılar ve Özbek köy meydanlarında sahnelendirmeye devam edeceğiz. Türkiye’nin dört bir yanından tiyatrocuları Urlalılarla buluşturup Urlayı kültür kenti yapmak için çok çalışacağız” dedi.

PLAJLARIMIZ VATANDAŞINDIR

Tatilcilerin özellikle hafta sonları akınına uğrayan ilçede tüm sahil kesiminin ve plajların halka açık olduğunu belirten Oğuz, “Kıyılarımız halkındır. Urla Belediyesi olarak halkımızın mutluluğu ve huzurlu bir tatil geçirmesi için plajlarımız halka ücretsizdir. Kesinlikle kimseye bir şey ödemeden plajlarımızı kullanabilirler. Zabıta ekiplerimiz yaz boyunca sahil kesiminde devriye gezerek bu tür uygulamaların önüne geçmek için gece gündüz çalışıyor. Bu işletmenin aynı şeyi tekrar etmesi halinde ruhsatının iptali ve tesisin kapatılması gibi yaptırımları uygularız” şeklinde konuştu.

09 Eylül 2019 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?