EGİAD adayı Kaplan 7 projeyle yola çıktı

Ege Genç İşadamları Derneği (EGİAD) Saymanı Mahir Kaplan, başkan adaylığını üyelerin yoğun olarak katıldığı bir toplantıyla açıkladı. Ülkeye, kente ve üyeye dokunan 7 dev proje açıklayan İnşaat Mühendisi Kaplan, “Bayrağı yukarı taşımak ve daha iyisi için geliyoruz” dedi.

Ege Genç İşadamları Derneği (EGİAD) Saymanı Mahir Kaplan, başkan adaylığını üyelerin yoğun olarak katıldığı bir toplantıyla açıkladı. Ülkeye, kente ve üyeye dokunan 7 dev proje açıklayan İnşaat Mühendisi Kaplan, “Bayrağı yukarı taşımak ve daha iyisi için geliyoruz” dedi.
Kültürpark Tenis Kulübü’nde toplantı düzenleyen EGİAD’ın mevcut saymanı Mahir Kaplan, 14. dönemde çok güzel işler yaptıklarını, şimdi 15. dönem için tüm hazırlıklarını sürdürdüklerini söyledi. Oluşturacağı çalışma gruplarını sıralayan Kaplan projelerini de 7 ana başlıkta topladı. 5 Ocak olarak planlanan, ancak çoğunluk sağlanamazsa 12 Ocak’ta yapılacak seçimlere “EGİAD15” çalışma grubuyla katılacaklarını söyleyen Kaplan’ın açıkladığı projeler şöyle:

EGİAD Özel Mesleki ve Teknik Lisesi
EGİAD 30. Yıl Gastronomi Akademisi
EGİAD Ligi ve Spor Kulübü
EGİAD 30. Yıl Arşivi ve Müzesi
Üyeler destek için Uzman Masası
Uluslararası Öğrenci Zirvesi
Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Merkezi

Daha iyisi için yola çıktıklarını, ayağı yere basan, tamamlayabilecekleri projeler hazırladıklarını belirten Umart Mimarlık sahibi Mahir Kaplan, şunları söyledi:

“Kuracağımız lise, derneğimiz tarafından yönetilecek, üyelerimizin ihtiyaç duyduğu alanlarda ara eleman açığını karşılayacak. Okulumuz 2020-21 eğitim yılına yetişecek. 2020 Mayıs ayında 30. yıl kutlamalarıyla birlikte açacağımız Gastronomi Akademisi ise İzmirimiz’in bu alanda uluslararası bir marka olmasına ve turizmin gelişmesine katkı koyacak. Üyelerimiz ve yakınlarını spora yakınlaştırmak, özendirmek için kulüp ve lig kuracağız. Ayrıca 30. Yıl Maratonu düzenleyeceğiz. Uzman Masası aracılığıyla üyelerimizin devam eden faaliyetleri ve yatırımlarında ihtiyaç duyacakları desteği vereceğiz. Finansman, Satın Alma, Hukuk, Kamu İlişkileri, Vize, Ruhsatlandırma gibi birimler kuracağız. İzmir’in ve bölgemizin çekim merkezi olması amacıyla her yıl Uluslararası Öğrenci Zirvesi düzenleyeceğiz. Bu dönemde restorasyonu tamamlanan Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Merkezi’nin eksik olan ihtiyaçlarını karşılayıp bölgemiz için daha etkin hale getireceğiz. Bu merkezde sinema gösterimi, sergi, konser etkinlikleri yapacağız, çalıştay, panel ve sempozyumlar düzenleyeceğiz. Bu konuda Kültür Turizm Bakanlığı, valilik ve belediyelerle görüşmelerimiz sürüyor.”

Birliktelik ruhu ile hareket edeceklerini, her üyeye eşit mesafede olacaklarını belirten Kaplan, “Yarın Dergisi, EGİAD Melekleri, Sanayide Dönüşüm, Girişimcilik, Hayat Okulu, Gençlik Komisyonu, Fahriler Komisyonu gibi devam eden projelerimizi daha etkin kılacağız. Köklü EGİAD geçmişimizle ülkenin sorunlarına da eğileceğiz. Somut projelerle adımlar atacağız” diye konuştu.

16 Kasım 2018 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?