Kansersiz günler umuduyla

2008 yılından bu yana Türkiye'ye dönen ve değişik hastanelerde görev yapan Prof. Dr. Salahattin Sanal, Başkent Üniversitesi Hastanesi Çiğli Polikliniği'nde göreve başladı.

ABD’de Michigan State, Atlanta, Georgia ve Florida üniversitelerinde yaklaşık 35 yıl hematoloji ve onkoloji alanlarında araştırmalar yapan onkoloji uzmanı Prof. Dr. Selahattin Sanal; 2008 yılında ülkemize kesin dönüş yaptı. 2008 yılından bu yana değişik hastanelerde görev yapan Prof. Dr. Salahattin Sanal, Başkent Üniversitesi Hastanesi Çiğli Polikliniği’nde göreve başladı.

www.haberhurriyeti.com / SAĞLIK
Kanser tedavisinin zor bir süreç olduğunu ve bu süreçte teknolojinin de önünde yeralan en önemli unsurun doktorun hastasını sahiplenmesi ve sürekli kontrolünü sağlaması olduğunu dile getiren Prof. Dr. Sanal, “Kanser hastalarının son döneme kadar bütüncül bir anlayışla takip edilmesi gerekir. Bu süreçte hastanın doktoruna güven duyması da bir o kadar önemlidir. Bu işbirliği içerisinde yürütülen tedavi süreci olumlu sonuçlar elde edilmesi adına çok önemlidir” diye konuştu.

Prof. Dr. Sanal, kanser tedavisinde hastaların hekimlerden ve diğer sağlık çalışanlarından öncelikli olarak güleryüz ve sabır beklediklerini bildirdi. Tedavi sürecinde hasta – hekim arasında kurulacak diyalog iki taraf için de kolaylıklar sağlayacağını ifade eden Prof. Dr. Sanal, tedavideki iletişimin iyi yönetilmesiyle hem hastanın hastalığı ve tedavi şekli hakkında daha iyi bilgi edinmesine hem de hasta ve hekim arasında olabilecek sorunların önlenebileceğinin altını çizdi.
Hastanın tedaviye başlamadan önce başka bir hekimin fikrini alma hakkı olduğunu, bu durumun hekim tarafından da normal karşılaması gerektiğini açıklayan Prof. Dr. Sanal, tedavi başladıktan sonra hekim değiştirmenin tedavi sürecini negatif etkileceğini belirtti.

23 Ocak 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?