Abimin sevgilisi ile evliyim

Sabah kuşağından başlayan rezillikler, öğlen ve akşam kuşağında boyut değiştirmeden geniş kitlelere hitap etmeye devam ediyor.

Sabah kuşağından başlayan rezillikler, öğlen ve akşam kuşağında boyut değiştirmeden geniş kitlelere hitap etmeye devam ediyor.

ESKİ SEVGİLİM, ABİMİN SEVGİLİSİ AMA BEN DE ABİMİN SEVGİLİSİ İLE EVLİYİM

Bizim kültürümüze ne kadar ters düşen bir başlık değil mi? Ya da babasının 2. Hanımıyla ilişki yaşayan bir evlat? Yıllarca ailesini kandırarak ikinci bir hayat yaşayan erkekler. Kızını zengin koca bulmak için zorlayan hatta özendiren anneler. Oğlunu dolandırmak için gelinini alet eden babalar. Hiç bir değeri, eğitimi, meziyeti olmayan, kaç eş değiştirdiği takip edilemeyen bayanın sunduğu kadınlarla erkekleri tanıştırma programında yaşanan rezillikler. Tarz olma adına ekrana çıkıp hem kendilerini hem katılanları rezil rüsva eden vasıfsız kişilerin ahkam kesmeleri aklıma hemen gelenler.

Sabah kuşağından başlayan bu rezillikler, öğlen ve akşam kuşağında boyut değiştirmeden geniş kitlelere hitap etmeye devam ediyor.
Günde 12 saat dizi ve kadın programlarına esir olanlar yarım saat süren haberleri izleme gereği bile duymadıklarından, arada sırada yapılan halk yoklamasında kendilerine sorulan sorulara komik ötesi ilginç cevaplar vererek, toplumun gerçeklerden ne kadar uzak yaşadığının örneğini oluşturuyorlar.
Bu aslında az gelişmiş ülkelerdeki halkı gerçeklerden uzak tutma politikasının bir perdesi. Toplumun yozlaşması, yaşananların normal gibi görünmesini sağlayan bu perde indirilmedikçe, halkın uyanma ya da uyandırılması da mümkün olmuyor.
Sorulduğu zaman en küçüğünden en büyüğüne kadar dizilerde oynayanların seceresini sayabilen toplum, yok edilen tarım sanayimizden sonra zeytinliklerimizin de yok edildiğinin, vatanımızın doğu illerinde büyük sıkıntıların yaşanmasına rağmen bunların gizlenmesinin, sınırlarımızın kevgiri aratmayacak duruma getirildiğinin, devlet idaresinin bilmem kaç çocuk yapacaksınız diretmesiyle yatak odalarına kadar girdiğinin, en önemlisi ayakta uyutulduğundan habersiz bir şekilde yaşadığını sanırken, ne yazık ki onların verdiği vergilerle kimlerin yaşadığından bile habersizler.
Ne diyeyim, iyi uykular Türkiyem dizi başlıyor haydi ekran başına…

BEYHAN BİÇKİN

29 Ocak 2015 - Yazarlar


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Zeynel Kozanoğlu - Benim Beyhan’ım yazdı mı güzel konulara değiniyor ve güzel de yazıyor. Ne var ki, babasının sözünü dinlemiyor. Yazı çalışmasını bir disipline bağlasa ve belli bir program doğrultusunda oturup bir kitap yazsa… Uç var, şeker var, tencere de var. Eeee usta da kendisi olduğuna göre, neyi bekliyor anlaşılır gibi değil. Şimdilerde “Tez” yazıyor. Master’ını bitireccek. İyi ama tezini teslim ettiğindeen sonrasını da göreceğiz…

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 29 Ocak 21:02

İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?