EBSO’dan Batur’a Ziyaret

Ege Bölgesi Sanayi Odası başkanı Ender Yorgancılar, oda yönetim kurulu ile birlikte,31 Mart yerel seçimlerinde konak Belediye Başkanı seçilen Abdül Batur’u ziyaret ederek, yeni görevinde başarılar diledi.

Ege Bölgesi Sanayi Odası başkanı Ender Yorgancılar, oda yönetim kurulu ile birlikte,31 Mart yerel seçimlerinde konak Belediye Başkanı seçilen Abdül Batur’u ziyaret ederek, yeni görevinde başarılar diledi. Yorgancılar ziyaret sırasında yaptığı konuşmada belediye başkanlarının seçildikten sonra belediyeyi tanımaları ve işe nereden başlayacaklarına ilişkin tespit yapmalarının süre kaybına neden olduğunu vurgularken, Batur’un ise tecrübeli belediyeciliği nedeniyle buna ihtiyaç olmadığını söyledi. Yorgancılar, Başkan Batur ile 25-30 senelik dostlukları olduğunu hatırlatarak, her zaman yanında olduklarını ve EBSO olarak da işbirliği içerisinde olacaklarını dile getirdi.

‘En önemli çalışmamız kentsel dönüşüm olacak’

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur ise seçim çalışmaları sırasında da EBSO ilebir araya geldiklerini o zaman da desteklerini hissettiklerini dile getirdi. Konak için yaptığı tespitin, tarihi değerler ve tarihi misyonu olan mahalleler dışında kentin çok eskidiği, 50, 60 yıllık binaların olduğu bölgelerin bulunması olduğunu belirten Batur, “Genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Narlıdere’de yaptığımız kentsel dönüşüm çalışmalarının Konak için de uygulanması için bizi görevlendirdi. Konak’ta gerekli tespitleri yaparak, süratle çalışmalara başlayacağız. Ayakları yere basan planlamalar ile vatandaşlarımızın asla mağdur olamayacağı Kentsel dönüşüm çalışmaları için harekete geçeceğiz. En önemli çalışmamız Kentsel Dönüşüm olacak. Bir diğer öncelikli çalışmamız ise Kemeraltı, Basmane, Agora ve bu tarihi bölgelerdeki tarihi değerlerin ortaya çıkarılması ile ilgili çalışmalara başlayacağız” diye konuştu.

‘Tunç Soyer’le Omuz Omuza Çalışacağız’

Başkan Batur, Konak Belediyesi, İzmir Valiliği ve İzmir Büyükşehir Belediyemiz ve iş dünyasının ortak olduğu TARKEM çalışmalarının yanında olacaklarını vurgularken, “Kemeraltı için UNESCO Dünya Mirası listesine yapılan başvuru neticesinde kabul edildiğinde biz de yerel yönetim olarak elimizden geleni yapacağız. Daha güzel işleri gerçekleştirebilmek içinİzmir Büyükşehir Belediyesi ve Konak’ın yapılacak çalışmalarda yan yana olması lazım.Özellikle İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’le omuz omuz çalışacağız. Daha önceden tespit ettiğimiz bazı bölgelerde küçük dokunuşlarla çözülebilecek bazı sorunlar var. Ufak parklar, çocuk oyun alanları, kamulaştırma ile hızlı bir şekilde çözeceğimiz çalışmalarımız var. Bu sorunların çözümlerine süratle başlayacağız. Hedefimiz daha temiz bir konak” ifadelerini kullandı.

‘Radikal Kararları Hızlıca Ortaya Koyacağız’

Alsancak, Güzelyalı gibi yerleşimin daha düzenli olduğu bölgelerde ise trafik ve temizlik sorunlarının öncelikli olduğunu dile getiren Batur, özellikle temizlik konusunda radikal kararlar alıp hızla uygulayacaklarını vurguladı. Roman mahallelerindeki sorunların çözümü için ise çalışmalar başlatacaklarını söylerken, “Roman Kültür Merkezi için bir girişim mevcuttu ve bunun için geçen Cuma ihalesini gerçekleştirdik. Süratle bu merkezi tamamlayarak, çocukların eğitimi ile ilgili çalışmaları başlatacağız. Benim roman mahallelerinde tespit ettiğim en büyük sıkıntı eğitim. Daha sonra iş ve aş. Diğer büyük sorun ise mesken sorunu. Bunların asılması noktasında çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz” dedi.

16 Nisan 2019 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?