Kır Çiçekleri Arasında ‘Hayal Tadında’ Bir Etkinlik

14 dönümlük zeytin bahçesinde, yurdun birçok yerinden gelen kadınlar yoga yapıp, hobi bahçesinde kazma, kürek çalıştı. Gelen konuklar, çeşitli etkinliklerle günlerini en iyi şekilde değerlendirip, doğada, temiz havada yaşamanın tadını çıkarttı.

Türkiye’ den ve hatta yurt dışından birçok doğa ve outdoor aktivite tutkunları HAYAL TADINDA çiftliğine çeşitli organizasyonlar için akın ediyor. Ödemiş’ in tarihi, Birgi mahallesinde, 14 dönüm zeytin çiftliğinde, İstanbul’ dan gelen Umut-Seda Soyoğlu çifti, burada yaptıkları etkinlikler dışında, yoga seansları ile ilgi odağı haline geldiler. Gelen konuklardan özellikle evlerinde sıkılan bayanlar, temiz hava ve doğanın güzellikleri ile moral buldukları gibi, Hayal Bahçesinde, çapa yapıp, sebzeleri sulayarak, günlerini gün etmektedirler. Özellikle büyük kentlerden gruplar halinde gelen bayanlar burada, doğa ile baş başa olmanın ve bol oksijenli havayı teneffüs etmenin mutluluğunu yaşıyorlar. Kadınlar, yoga öğretmeni Ayça Kaya ile birlikte, 1 saati geçen yoga aktivitesi ile fiziksel ve ruhsal olarak form tutuyorlar.

‘Yaşadığımız hayatı merak eden çok insan var’

Çiftliğin işletmecilerinden Umut Soyoğlu, İstanbul’dan Ödemiş’e uzanan hikayelerini anlatırken, kendi hayalarında bu kadar radikal karar alabildiklerini ve başka insanların da hayatlarına dokunmak istediklerini söyledi. Bu anlamda bu yılın başından itibaren outdoor kampları ve aktiviteleri yapmaya başladıklarını belirten Umut Soyoğlu, yine bu yılın ikinci çeyreğinden itibaren de, yoga öğretmeni Ayça Kaya ile birlikte yoga ve meditasyon çalışmaları yapmaya başladıklarını da ekledi.

Önce çevreden gelenler, daha sonra Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyük kentlerden gelen konukları olduğunu belirten Soyoğlu, Yoga çalışmalarına gelen müşterilerinin %90’ının kadın ağırlıklı olduğunu vurguladı. Soyoğlu, “Bulunduğumuz coğrafya önemli bir lokasyondadır. Tarihi ağırlığı yanında, dini ve mitolojik ezgilerin olduğu Bozdağ’ ın eteklerinde yer almaktadır. Küçük Menderes havzası ayaklarımızın altındadır. Büyük kentlerden sıkılan ziyaretçilerimiz burada doğa ile baş başa olmaktan son derece mutluluk duymaktadırlar. Tavşanlarımız, köpeklerimiz, tavuklarımız, atımız çocuklar için büyük ilgili kaynağı olmaktadır. Kuş seslerinden başka ses yok ve tamamen kapalı ve güvenlikli bir alandadır. Burada aynı zamanda kamp organizasyonları düzenleyerek, doğa meraklılarını bir araya getiriyoruz. Bugün de İstanbul, İzmir ve Ödemiş den gelen bayan konuklarımız, rengârenk kır çiçekleri içerisinde, yoga hocamız eşliğinde 1 saati geçkin zaman yoga yaparak, Hayal Bahçemizde, sebze dikip, sulayıp, çapa yaparak, doğada çalışmanın zevkini yaşamışlardır. Bunun yanında çocuklar da, çiftlikteki hayvanlarla oynayarak vakitlerini en güzel ve eğlenceli şekilde geçirmişlerdir” diye konuştu.

‘Bu hayatı deneyimleme imkanı sağladık’

Seda Aydın Soyoğlu ise ‘’Yaşadığımız hayatı merak eden çok sayıda insan var. Sosyal medya üzerinden bizi takip eden, tanımadığımız birçok insan buraya geldiler, mutluluklarını dile getirerek kendileri ile tanıştık”derken, gelen konukları çiftliklerinde ağırlayarak bu hayatı tatmaları için imkan sunduklarını belirtti. Seda Soyoğlu, “Onlara bir takım görevler verdik; hayvanlarımızı beslediler, bostanımızı ekip, biçtiler, zeytin ağaçlarının bakımlarını yaptılar, yani bizim yaşantımızı onlara da tattılar. Böyle bir hayatı merak eden misafirlerimize, bu hayatı deneyimleme imkânı sağladık” dedi.

20 Nisan 2019 - Çevre


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?