MİLLET İTTİFAKI NEFRETE KARŞI KARDEŞLİĞİ VURGULUYOR

Millet İttifakının İzmir’deki temsilcileri Çiğli’de bir araya geldi. Millet İttifakının Çiğli örgütleri ev sahipliğinde düzenlenen etkinliğe İYİ Marti İzmir Milletvekili Aytunç Çıray, CHP İl Başkanı Deniz Yücel, Eski Kültür Bakanı ve Çiğli Belediye Meclis Üyesi Adayı Suat Çağlayan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer ve Çiğli Belediye Başkan Adayı Utku Gümrükçü ile Millet İttifakı Aliğa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz,C

Millet İttifakının İzmir’deki temsilcileri Çiğli’de bir araya geldi. Millet İttifakının Çiğli örgütleri ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikte İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Aytunç Çıray, yaptığı konuşmada “ FETÖ’cülerin babasından alamadıkları intikamı kendisinden almaya çalışmalarına rağmen, söyleminde İzmir’in çoğulcu medeni dilinden taviz vermeyen aziz dostum Tunç Soyer’in Ankara’da kumpas ve entrikacıların iftiralarının hedefi haline getirilmesine rağmen ağırbaşlınezaketinden ve haysiyetli duruşundan hiçbir şekilde geri adım atmayan Mansur Yavaş’ınve İstanbul’da samimi ve sahici bir sevgi, şefkat ve kucaklamadiliylekalpleri fethetmeye başlayan Ekrem İmamoğlu’nun içine girdiğimiz kritik tarih sürecinde çok önemli ve değerli roller oynayacaklarına inanıyorum. Bu inancımı ortaya çıkaran ve güçlendiren etken her birinin nefrete karşı sevgiyi ve kucaklayıcılığı, yüksek sesli hırçın rakiplerine karşı sükûneti, anlayışı, kardeşliği vurgulamaları” dedi.

‘Refahın Adilce Bölüşülebileceği Bir İzmir’i Birlikte Yaratacağız’

Millet İttifakının İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, ise “Bu kentin refahını adilce dağıtabileceğimi düşündüm. Batıya gittiğimizde hep imrenerek dönmüşüzdür. Bu coğrafyanın bize bahşettiği güzellikler var. Pırıl pırıl deniz, arkamızda güçlü bir kültür, alın teri döken insanlarımız var. Ama hak ettiğimiz yerde değiliz. Başka bir yaşam seviyesinde neden yaşayamıyoruz? İzmir’in kuzeyi bizim dışa açılan kapımız. Tarım var, sanayi var… Hükümet 24 ayrı uluslar arası ihaleye çıktı tarım ürünleri için. Bu küçük üreticiye ‘siz bu işi bırakın’ demek. Halbuki atalarımız bu topraklarda ürünler üretti ve kazandıklarıyla SEKA’yı, Sümerbank’ı kurdular… Şimdi o kurumları satıyorlar, tarım ürünlerini de ithal ediyoruz. Toprak burada duruyor, güneş tepede duruyor. Bu bir tercihtir ve ben de diyorum başka bir tercih mümkün” diye konuştu. Soyer, ayrıca refahı adilce bölüştürebilceği bir İzmir’i yaratmak istediğini de dile getirdi.

‘Kardeşlik Ve Barış Olmadan Ne Demokrasi Ne Adalet Olur’

“Hükümet ile kavga etmeye gelmiyoruz tam tersine İzmir’in taleplerini, beklentilerini hak ettiklerini uyumlu anlayışla, birbirini ikna etmeye yönelik bir anlayışla yapacağız” diyen Soyer, sözlerini şöyle sürdürdü; “Herkes bu vatana elinden geldiğince hizmet etmek istiyor. Kimsenin İzmir’i hakkından mahrum etmek gibi bir niyeti olduğunu düşünmüyorum. Bütün mesele bu beraberliği yaratmak… Kardeşlik ve barış olmadan ne demokrasi ne adalet olur. İçtenlikle ve samimiyetle birbirimize bağlı olmamız lazım. Tarımsal kalkınma modeli ve demokrasi anlayışı ile Türkiye’ye örnek olabilecek bir kentteyiz.”

Çiğili Belediye Başkan Adayı Utku Gümrükçü ise katılımcılara teşekkür ederek, “Bu makamdan dost sayımızı arttırarak indiğimiz gün başarılı olduğumuz gündür. Dost acı söyler, söylesin ki bizler de yanlışlarımızı görelim ve düzeltelim” dedi.

19 Mart 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?