Kentin Kıyısında Kadın Olmak

Karabağlar Belediyesi Muzaffer İzgü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen “Kentin Kıyısındaki Kadınlar” konulu etkinlikte, kadınların toplum yaşamına katılırken yaşadıkları zorluklara vurgu yapıldı.

İzmir Kadınlar Birliği Derneği (İZKAB) tarafından düzenlenen “Kentin Kıyısındaki Kadınlar” etkinliğinde bir araya gelen kadınlar, kadının toplumdaki yerine ilişkin fikirlerini dile getirdi. Etkinliğin açılışında konuşan Başkan Muhittin Selvitopu da böylesi etkinliklere önem verdiğine dikkati çekti. Başkan Selvitopu, kadınların, toplumu geleceğe hazırladığına işaret etti.

‘Toplumun En Etkili Kesimi Kadınlardır’

Çok sayıda kadının katıldığı etkinlikte konuşan Karabağlar Belediye Başkan Muhittin Selvitopu, kadınların toplumun en etkili kısmı olduğunu vurgularken, Karabağlar’da tüm kadınların yanında olmaya çalıştıklarını dile getirdi. Selvitopu, konuşmasını “Her etkinlikte, her projede kadınlarımız mutlaka olacaktır. Toplumu geleceğe taşıyan, kuşakları geleceğe hazırlayan sizlersiniz. Sizlerin emeği tartışılmaz. Toplumumuzun önemli bölümünü teşkil eden kadınlarımızın ayağına gideceğiz. Onların dertlerine çare olmaya çalışacağız. Bir nebze olsun yaşamlarını rahatlatmaya çalışacağız. Özellikle o nedenle semt merkezleri üzerinde çok duruyoruz. Kültür merkezlerimizle de bunu taçlandırmaya uğraşacağız” sözleriyle sürdürdü.

Sivil toplum kuruluşları ile birlikte çalışmaya büyük önem verdiklerini de ifade eden Başkan Selvitopu, 5 yıllık süre içinde Kent Konseyi’nin de desteğiyle, Karabağlar Sivil Toplum Platformu’nu oluşturduklarını ve sorunları platform aracılığıyla aştıklarını dile getirdi.

Göçün zorluğunu en çok kadınlar taşıyor

Etkinlikte konuşan Karabağlar Kent Konseyi Başkanı Seniye Nazik Işık ise, Karabağlar’ın göçle kurulmuş bir ilçe olduğuna dikkat çekti. Işık, göçle gelmenin en büyük zorluğunu da kadınların taşıdığına vurgu yaptı.

İZKAB Başkanı Sebahat Gönden de sivil toplum örgütü olarak, kuruldukları günden bu yana yaptıkları çalışmaları özetledi. Gönden, “Çeşitli kurslar ve eğitim seminerleri ile ev hanımlarımızı topluma kazandırıp, sosyal, siyasal ve ekonomik alanda etkinleştirmek, geliştirmek amaçlı faaliyetler gösteriyoruz” dedi.

20 Mart 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?