‘PAYLAŞMA BİLENİ ARIYORUM BEN’

Kocaoğlu, Aşure Günü'nde; ''Bir belediye başkanının görevi sadece su, kanal yapmak değil ülkeyi de düşünmektir. Geliştirerek, ayrıştırmadan kentimizi yöneteceğiz” dedi.

Bornova’nın Gökdere Köyü’ndeki geleneksel aşure etkinliğine katılan Başkan Aziz Kocaoğlu, ötekileştirme ve adaletsizliğe karşı birlik ve beraberlik çağrısı yaparak, “Yokluğumuzu da varlığımızı da paylaşarak, kimseyi aç yatırmadan, derdine koşarak mutlu bir şekilde yaşamak durumundayız. 81 milyona aynı nazardan bakacak siyasetçi istiyorum ben. Öyle bir belediye başkanı, öyle bir bakan istiyorum. İşte biz o zaman bu ülkede barış içinde yaşarız” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bu yıl Bornova Belediyesi katkılarıyla dördüncüsü düzenlenen Gökdere Köyü geleneksel aşure günü etkinliklerine katıldı. Üretici kadınların açtığı stantları gezen Başkan Kocaoğlu, köy meydanında düzenlenen açılış töreninin ardından dualar eşliğinde aşure kardı. Kerbela Olayı’nda Hz. Muhammed’in torunu Hz. Hüseyin ve beraberindeki yarenlerinin katline değinen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, daha sonra da Anadolu’da pek çok katliamın yaşandığına dikkat çekti. Bu olayları ülkeyi ayrıştırarak yönetmek ihtiyacı duyanların yaptığını belirten Başkan Kocaoğlu, şunları söyledi:

“Bir ötekileştirme furyasıdır gidiyor. İnsan haklarının, adaletin yok olduğu bir döneme doğru gidiyoruz. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olduğu dönemdeyiz. Ya birbirimize sahip çıkacağız ya da artık bu kürsüden bunları da konuşamayacağız. İnsan sevgisini yücelterek, adalete olan inancımızı koruyarak bu adil olmayan gidişe ‘dur’ diyeceğiz. Bütün gayretimiz budur. 81 milyona aynı nazardan bakacak siyasetçi istiyorum. Öyle bir belediye başkanı, öyle bir bakan istiyorum. O zaman biz bu ülkede barış içinde yaşarız. Yokluğumuzu, varlığımızı paylaşarak, kimseyi aç yatırmadan derdine koşarak mutlu bir şekilde yaşamak durumundayız. Bizim bunu yapacak gücümüz var. Anadolu insanının en büyük iki özelliği sabır ve yardımlaşmadır. Bin yıldır bu coğrafyada insanlar devlet kurdular, devletler yıkıldı. Ama sabırla bugüne kadar geldiler. Sabırla çalışıp yardımlaşmalı, dik durmalıyız. Haksızlığa, adaletsizliğe karşı kavgaya ihtiyacımız var. Bir belediye başkanının görevi sadece su, kanal yapmak değil ülkeyi de düşünmektir. Geliştirerek, ayrıştırmadan kentimizi yöneteceğiz”.

24 Eylül 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?