“Şimdi de 14 Ağustos diyorlar…”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de oda ve borsa başkanlarına hitap etti. Erdoğan, Yenikapı mitingi davetine hayır cevabı veren CHP liderine seslendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe’de oda ve borsa başkanlarına hitap etti. Erdoğan, Yenikapı mitingi davetine hayır cevabı veren CHP liderine seslendi. Erdoğan ‘Sayın Kılıçdaroğlu’nu da Yenikapı’da görmek isterim, umarım yeniden değerlendirir’ diye konuştu. Erdoğan’ın bir diğer dikkat çeken açıklaması ise “Ne diyorlar “14 Ağustos’u bekleyin”. Biz namert değiliz mertiz mert…” dedi.

www.haberhurriyeti.com / GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları:

Buradan bir kez daha şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağolsun.

Millet olarak ihanetlerle ilk defa karşılaşmıyoruz. Sadece 93 yılı Cumhuriyet tarihimizde de PKK’sından DHKPC’sinden DAEŞ’ine kadar karşı karşıya kaldık.

Burada sorulması gereken soru şu; bu ülke niçin bu kadar çok saldırıya maruz kalıyor. Elbette diğer ülkelerde her şeyin süt liman olduğunu söylemiyorum. Biz tek başımıza göğüslemek zorunda kalıyoruz.

Darbelere darbe girişimlerine maruz kalan ülkeler yok mu var, sığınmacı akınına uğrayan ülkeler yok mu var, gizli açık ekonomik siyasi sabotajlara uğrayan ülkeler yok mu var. Türkiye’nin farkı bunların hepsini eş zamanlı yaşıyor olması.

Bu kadar soruna dik duracak başka bir ülke var mıdır Türkiye’den başka, işte onu bilmiyorum. Bir taraftan terörle uğraşırken bu darbe girişimini püskürttük.

Bunu sizlerle beraber yaptık, milletimizle beraber yaptık. Bu millet alnı öpülesi bir millettir.

Sadece itikadi değil, milli olarak da sapkın bir örgütle karşı karşıyayız.

Bunu sizlerle beraber yaptık, milletimizle beraber yaptık. Bu millet alnı öpülesi bir millettir. Hepsi havalimanlarına doldu doluştu. Bizim milletimiz tankların altına yaptı. F16, F4’lerden kaçmadı. Helikopterlerin mermilerine karşı göğsünü siper etti. Hayasızca akını püskürttü.

Mücadeleyi bırakırsak hem vatansız hem milletsiz kalırız. Ben hep bizim Rabia’mız var diyorum. Tek millet, tek devlet, tek vatan, tek bayrak.

15 Temmuz bu milleti vatansız, bayraksız, devletsiz bırakma girişimidir. Bu ihanet şebekesinin ne vatan diye, ne millet diye bir derdi yoktur.

Örgütlendikleri 160 ülkenin tamamını da vatan sayıyorlar. Önünde sonunda ele geçireceklerine dair özgüven sergiliyorlar. Amerika’yı ele geçirecekler, onu söylüyorlar, hava bu.

İtikadi değil, milli olarak da sapkın bir örgütle karşı karşıyayız. 15 Temmuz’un en büyük kazanımı milletimizin bu ihanet şebekesinin maskesini indirmiş olmasıdır.

Bizim bu ülkeden başka gidecek yerimiz yoktur demiştir milletimiz. O gece köken, parti farkı gözetmeksizin sokaklara inerek bizim vatanımızdan başka güvenecek dalımız yoktur demiştir.

TOBB’un hastanesinde yaralı olan Oğuzhan kardeşimizi dün ziyaret ettim. 23 yaşında, 1.90 boyunda bir fidan. Morgda da cemalini bir göreyim istedim.

Aşk bu vatan bu millet için yürüyüştür.

Bu dikkat edin Şenkaya’da 20 tane devletin de verdiği imkanlarla hayvan besleyen emekli bir ailenin evladı. Yarın defnedilecek, Rabbim Peygamberimize komşu eylesin.

İmandır o cevher ki, ilahi ne büyüktür İmansız olan paslı yürek, sinede yüktür. 5 şehidimiz vardı, altıncısı da Oğuzhan oldu. Onların elinde silah yoktu, tek silahları imanlarıydı. Bir hanım kardeşimizin başı vücudundan ayrıldı ve kongre merkezimizin çatısına düştü.

Şimdi ben Tabanı ibadet, ortası ticaret, tavanı ihanet dediğim o takıma birileri cemaat diyor, diğer cemaatlere hakaret olur. Bunlar tam bir terör örgütü. Bu terör örgütü aileleri birbirinden ayırıyor. Bunları ben hep haşşaşi diye anıyorum. Bunlar Hasan Sabbah’i yolunda. Onların çok iyi kadroları var. Şeytan da melekti, ilk isyan eden o oldu. Bunlar Allah’ı istismar ederek milleti aldattılar.

Noktayı daha koymadık, bu bir virgüldür, bu iş devam ediyor. Temizlemek zorundayız. Rehavet yok, gevşemek yok, kararlı bir şekilde bu süreci devam ettirmek durumundayız. Mevlana Hazretlerinin pergel benzetmesinde olduğu gibi bir ayağımızı sıkı sıkı basmak, diğeriyle tüm dünyayı dolaşma iradesindeyiz.

Şu ana kadar yakalananlar buzdağının görünen yüzü…

Acırsanız acınacak hale gelirsiniz. Biz bunlara hep destekler verdik. Dün de söyledim. Milletimden özür diliyorum. Burada hata yapmışız. Olaya samimiyetle baktık ama karşımızdakinden bunu görmedik. FETÖ’ye giden her kuruş, bu millete sıkılmak üzere namluya sürülmüş mermidir..

HASAN SABBAH’IN İZİNDEN GİDENLER’

Daha önce tabanı ibadet, ortası ticaret, tavanı ihanet dediğim o takıma birileri cemaat diyor. Bunların cemaatle alakası yok. Diğer cemaatlere hakaret olur. Bunlar tam bir terör örgütüdür. Ve bu terör örgütü bu ülkede ne yazık ki aileleri birbirinden ayırdı.

Bunlar Hasan Sabbah’ın izinden gidenler. Onların da çok zeki iyi yetişmiş kadroları vardı. Şeytan da çok iyi yetişmişti. Meleklerin içinden en alimiydi. Ama Allah’a isyan eden ilk o oldu.

Bunlar da Allah’ı ilmini istismar ederek milleti aldattılar. Milleti himmet diyerek soyup soğana çevirdiler. Daha noktayı koymuş değiliz. Bu bir virgüldür. Daha devam ediyor bu iş. Gevşemek yok. Temizledikten sonra zaten olan edilir.

Meydanı ne FETÖ’ye ne PKK’ya ne DAİŞ’e ihanet şebekelerine bırakmayacağız.

Bu yapının her okulu her dersanesi bir terör yuvasıdır. Bu adamlar katildir, riyakardır, sinsidir, hırsızdır, gaspçıdır, haindir, maşadır, fasıktır.

MİLLETİ TEHDİT ETMEYE ÇALIŞIYORLAR

Pensilvanya’daki üst akıl değil ha… O kadar kafası çalışmaz. Üst akıl başka… Bu ihanet şebekesinin arkasında durmak için aşklı imanı vicdanı olan bir kişinin nasıl sebebi olabilir? Yaşananlardan ders almadıkları gibi “şu günü, bekleyin bu günü bekleyin” diyorlar. Milleti tehdit etmeye çalışıyorlar.

ŞİMDİ DE 14 AĞUSTOS’U BEKLEYİN DİYORLAR

Ne diyorlar “14 Ağustos’u bekleyin”. Biz namert değiliz mertiz mert… Biz seferle emrolunduk. Zaferle değil. Zafer hakimler hakimi olan Allah’a aittir. Biz şu anda seferdeyiz. Alçaklık bir karakter meselesidir. Zaman ve mekan sınırı taşımaz. Şahsiyetiniz kirlendiyse yılın 365 günü ihanetinizi dışa vurabilirsiniz.

Attıkları her adım onları içinde bulundukları fosseptik çukurunda aşağı çekiyor ve çekmeye devam edecek.

Milletimiz onların boylarının ölçüsünü ölçtü. Ölçtük, boyları ne kadar belli. Şairin dediği gibi ‘Kaderin üstünde kader’, onlar için hükmünü verdi. Artık ne yapsalar, ne söyleseler boş. Biz önlemlerimizi almaya mutlaka devam edeceğiz.”

Pazar günü Yenikapı’da cumhurbaşkanlığı olarak miting düzenledik. Bütün milletimiz buna davetli. Onun için de ben başta parlamento başkanımız olmak üzere bunu yanında AK parti, CHP, MHP genel başkanlarına birer davet çıkardım. Çünkü bu milli birliğimizin mesajlarını orsada verelim istedim.
Demokrasi ve şehitler mitingi olduğu için bu anlamlı. Ve oraya Türk bayrağından başka bayrak asla gelmesin istedim.

Yani orada bayrağımız dışında herhangi bir bayrak istemiyoruz. Bu arada hep alışkanlığımızdır KKTC, Azerbaycan bayrakları orada dalgalanabilir. Ondan bir şüphemiz yok.

Sayın Bahçeli’nin bu davete icabeti haberini aldık. Sağolsunlar var olsunlar. Ben aslında sayın Kılıçdaroğlu’nun da orada olmasını istiyorum. Onlar da bir heyetle katılacaklarını açıkladılar.

Öyle zannediyorum ki durumu tekrar gözden geçirir ve Pazar günü Yenikapı’da olma kararını verir. Bu örgütün bir de iş dünyası ayağı var. Belki de en güçlü oldukları alan orası. Bu örgütün iş dünyasındaki bütün kaynaklarını kesmekte kararlıyız. Kimsenin gözünün yaşına bakacak halimiz yok.

Rabbimden af milletimden özür diliyorum dedim. Çünkü burada hata yapmışız. Olaya biz tabi samimiyetle baktık ama ne yazık ki karşımızdakilerden bunu görmedik. Bundan sojra biz bu adımları atmazsak şehitlerimize gazilerimize milletimize. hesap veremeyiz.

FETÖ’ye verilen her kuruş bu millete sıkılmak üzere namlıya verilmiş bir mermidir. O kurşunu finanse edeni asla affetmeyeceğiz.

“BE DANGALAK, BE ŞARLATAN…”

Şimdi çıkıyorlar utanmadan sıkılmadan, isminin önünde bir de ünvanı var, “o bize şah damarından daha yakındır” diyor. Be dangalak, be şarlatan Allah ayetinde ne diyor, “ben size şah damarınızdan daha yakınım’ diyor. Bize şah damarımızdan daha yakın olan Allah’tır. Dün söylemeyi unuttum o da şu, sözde kitaplar yazıyormuş artık ne tür intihaller yapıldığını bilemem ama çok intihaller olduğu belli. Diyanet başkanımıza söyledim bunun sözde eserlerini din işleri yüksek kuruluna verin de bir incelensin.

“FETÖ’NÜN GÜNAH GALERİSİ” KİTABI

Ve bu kitapların içinde birçok bizim dinimizle bağdaşmayan ifadeler var. Ve ondan sonra da “FETÖ’nün günah galerisi” diye bir kitabı siz yayınlayın.Bunun en ideali din işleri yüksek kuruşlunun bunu yapmasıdır.İş adamlarından bir ricam var içinizde veya çevrenizde bu gafletten uyanamayan varsa onları derhal adalete teslim edin. Bu, yakınınız da olabilir.

Eskiden OHAL ilan edildiğinde herkes stok yapardı. Şimdi herkes meydanlarda, sokaklarda. Sabaha kadar. Hayat normalin üstünde normal. Külliye’nin üstünde çadırlar kurulmuş. Adeta Ramazan geceleri gibi. Türkiye’nin dört bir yanı böyle. İzmir’de Konak her gece öyle…

BANKALAR KONUT KREDİSİ FAİZLERİNİ DÜŞÜRMEKTEN KORKMASIN

Konut alımlarında bankalar faizleri yıllık yüzde 9’a doğru çekmesi lazım. Kaybetmezsiniz. İnşaat sektörü ortalama 300 sektörü hareketlendiriyor. Öyleyse bu konuda sayın başkan ve ekibi STK’larla bu görüşmeleri hızlandırıp başta devlet bankaları olmak üzere bu görüşmeleri gerçekleştirerek bu adımları atacağız. Bu toprakların kaynakları sadece milletimizin hizmetinde olacaktır.

Bir OHAL ilan ettik. Niye ilan ettik? Sağdan soldan karşı çıkanlar oldu. Bakın Fransa’da basit bir terör olayı oldu. 5 kişi 10 kişi 20 kişi öyledi. 3 defa OHAL ilan ettiler. 1 yıllık OHAL ilan edildi. Biz 3 aylık ilan ettik diye bazı kesimler rahatsız oldu. Biz devleti yeniden yapılandırmaya mecburuz. A’dan Z’ye yapılandırmaya mecburuz. 14 yıllık Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığım döneminde edindiğim tecrübeler var, yaptığımız çalışmalar var.

İŞİNİ YAPMAYAN MAHKEME KARARIYLA GERİ DÖNÜYOR

Gerek özel sektörün gerekse devletin işten çıkarılanların mahkeme kararıyla tekrar geri dönüyorsa bu insanı sırtımızda taşımaya mecbur muyuz? Bak tekme tokat dövelim demiyorum, kıdem tazminatını, ihbar tazminatını verelim tamam daha ne istiyorsunuz.

50’li yılların yasalarıyla bu ülkeyi idare edemeyiz. Darbe yasalarıyla bu ülkeyi irade edemeyiz.

04 Ağustos 2016 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?