Bucalı kadınlar yurttaşlık eğitimine başladı

Kadınların siyasete katılımlarını artırmak amacıyla Buca Belediyesi, Kadın Adayları Destekleme Derneği (KA-DER) İzmir Şubesi ve Buca Kent Konseyi Kadın Meclisi işbirliği ile düzenlenen “Kadınlar için Yurttaşlık Eğitimi” programı başladı.

Kadınların siyasete katılımlarını artırmak amacıyla Buca Belediyesi, Kadın Adayları Destekleme Derneği (KA-DER) İzmir Şubesi ve Buca Kent Konseyi Kadın Meclisi işbirliği ile düzenlenen “Kadınlar için Yurttaşlık Eğitimi” programı başladı.

www.haberhurriyeti.com / ŞEHİR VE BAŞKAN
Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde kadınların yoğun ilgisiyle başlayan eğitim programının ilk dersi ‘Toplumsal Cinsiyet’ kavramıydı. 5 hafta sürecek eğitimler sonunda Bucalı kadınların siyasette daha aktif rol alıp, söz sahibi olmaları hedefleniyor.
Buca Belediyesi’nin kadınların siyasete katılımının arttırılıp daha aktif rol almaları hedefiyleKA.DER (Kadın Adayları Destekleme Derneği) İzmir Şubesi ve Buca Kent Konseyi Kadın Meclisi işbirliğiyle hayata geçirdiği “Kadınlar için Yurttaşlık Eğitimi” programı başladı.
Toplumsal cinsiyet, eşitlik, hakların gelişimi ve hak temelli yurttaşlık, etkili iletişim, zaman yönetimi gibi konuların ayrıntılı olarak işleneceği 6 haftalık eğitimlere 40 Bucalı kadın katılıyor. Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde verilen “Kadınlar için Yurttaşlık Eğitimi” programının ilk dersi ‘Toplumsal Cinsiyet’ kavramı başlığıyla başladı.

“BUCA’DA ŞİMŞEKLERİ ÇAKTIRACAĞIZ”

Kadın Adayları Destekleme Derneği (KA-DER) İzmir Şube Başkanı Sema Övgün’ün “Buca’da şimşekleri çaktıracağız. Kadınların yurttaşlık hakları konusunda bilgilerini netleştirip, çerçeveye alacağız. Kadınlarımızın karar mekanizmalarına katılımları için yönlendirilip geliştirilecek yönlerini ortaya koyacağız” şeklindeki açış konuşmasıyla başlayan eğitimin ilk dersini Ege Üniversitesi Tıp FakültesiHalk Sağlığı Ana Bilim Dalı’ndan Prof. Dr. Meltem Çiçeklioğluverdi. Çiçeklioğlu, kadınların kendilerine uygulandığı kadar kendilerinin çevreye uyguladığı toplumsal cinsiyet ayrımcılığı konusunda dikkat edebilecekleri tavır, davranış ve görüşler konusunda Bucalı kadınlara interaktif eğitim verdi.

03 Mart 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?