Buca CHP Gençliği: “İmamoğlu’na mazbatasını verin”

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasının verilmemesi durumuna ilişkin Buca CHP Gençlik kolları çağrı yaptı.

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasının verilmesi için CHP Buca Gençlik Kolları İmamoğlu’na destek açıklaması yaptı. CHP Buca İlçe Başkanı Kasım Akdağ ve ilçe yöneticilerinin katıldığı toplantıya, kadın kolları, meclis üyeleri ve Bucalılar da büyük ilgi gösterirken, İmamoğlu’nun mazbatasının verilmesi için çağrıda bulunuldu.

İlkses Gazetesi’nden Nurettin Baki’nin haberine göre,CHP Buca Gençlik Kolları Başkanı Semih Güğük, gençlik kolları olarak özveriyle yaptıkları çalışmalar sonucu Buca’da başarı elde ettiklerini vurgulayarak, “Biz Cumhuriyet Halk Partisinin değerlerini savunan Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yolda hiçbir çıkar gözetmeden, gönüllülük esasıyla ilerleyen Gençler olarak sokak sokak, kapı kapı gezerek, yılmadan yorulmadan, tek tek el sıkarak, insanların vicdanlarına seslenerek çalıştık. Buca’mız bu bahara ve aydınlığa olan çağrımıza ses verdi ve başardık” şeklinde konuştu.

YSK’ya Çağrı

Demokratik seçimlerin gereği olarak önde olan adayın, başta Ekrem İmamoğlu olmak üzere tüm seçilmişlerin mazbatalarının verilmesi gerektiğini dile getiren Güğük, “Nasıl ki hiç kimseyi öteki görmeden, farklılıklarımızı zenginliğimiz kabul ederek, herkese eşit yaklaşarak seçim çalışmalarımızı yürüttüysek, aynı şekilde belediye başkanlığına hak kazanmış herkesin aynı eşit hukuk çerçevesinde mazbatasını almasını ve görevine başlamasını istiyoruz” dedi. YSK’ya çağrıda bulunan Güğük, seçimlerin şaibeye düşmesine ve halkın iradesinin gasp edilmesine izin verilmemesi gerektiğini vurguladı. Güğük, “Başta İstanbul Büyükşehir belediyesi olmak üzere, partimizin kazandığı bütün belediyelerde, katılımcı yerel yönetim anlayışımız ve sosyal demokrasi değerlerimiz çerçevesinde; eşit ve adil hizmet etmeye devam edeceğiz. Bizler CHP gençliği olarak, partimizin Kuvayı Milliye’den bize miras bıraktığı mücadele ruhunu ve direniş azmini sürdüreceğimizi tekrar belirtmek istiyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün gençliğe hitabe de bize seslenişini tüm varlığımıza hissediyor, yaşıyoruz ve yaşatacağız” diye konuştu.

‘Bu İşin Sonu Yok’

Buca CHP İlçe Başkanı Kasım Akdağ ise yaptığı konuşmada, sandıklara, partiye ve ülkeye sahip çıktıkları için başta AkdağEkrem İmamoğlu olmak üzere tüm CHP’lilere teşekkür etti. Akdağ, ” Eğer yeniden bir seçim gündeme gelirse sadece Buca’dan binlerce insan gidip o seçimlerde gönüllü görev alır. CHP Buca Örgütü olarak gider çadır kurar seçimin güvenliğini sağlarız. Aradaki fark da katlanarak artar. Versinler artık Sayın İmamoğlu’nun mazbatasını görevine başlamasına engel olmasınlar. Bu işin sonu yok” dedi. Konuşmanın ardından Buca CHP gençlik örgütü, Ekrem İmamoğlu’nun sembolik mazbatasını vatandaşlara dağıttı.

KAYNAK: İlkses- Nurettin Baki

16 Nisan 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?