Beleştepe’nin ismi ŞEHİTLER TEPESİ oldu

10 Aralık gecesi hain terör saldırısında en çok şehit verdiğimiz yer olan ve Beleştepe olarak bilinen yerin adı, Beşiktaş Belediyesi'nce alınan kararla ŞEHİTLER TEPESİ olarak değiştirildi.

10 Aralık gecesi hain terör saldırısında en çok şehit verdiğimiz yer olan ve Beleştepe olarak bilinen yerin adı, Beşiktaş Belediyesi’nce alınan kararla ŞEHİTLER TEPESİ olarak değiştirildi.

www.haberhurriyeti.com / GÜNDEM
Beşiktaş’ta yaşanan hain terör saldırısında patlamalardan birinin gerçekleştiği “Beleştepe” olarak bilinen yerin adın adı Beşiktaş Belediye Meclisi’nde alınan kararla ‘Şehitler Tepesi’ olarak değişti.
10 Aralık akşamı Türkiye’yi yasa boğan hain terör saldırısında patlamalardan birinin gerçekleştiği, Beşiktaş taraftarının ‘Beleştepe’ adını verdiği nokta, Beşiktaş Belediyesi Meclisi’nde alınan kararla ‘Şehitler Tepesi’ oldu.

‘Beleştepe’nin adı Şehitler Tepesi olacak

Konuya ilişkin açıklama yapan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, “Meclisimizin iradesiyle Beşiktaş taraftarının yıllarca “Beleştepe” olarak adlandırdığı bu yerle ilgili yine başta Beşiktaş taraftarlarının ve meclisimizin kararıyla şehitler tepesi olarak nitelendirmeye karar verdik. Ve buna göre gereken işlemleri yapacağız. Dolmabahçe’yi Maçka’yı, Etiler’i Ulus’u ve şimdi Beşiktaşlıların iradesini ortaya koyan aziz meclisimizin kararıyla ‘Şehitler Tepesi’ni ziyaret etmeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Murat Hazinedar: ”Şehitler Tepesi olarak anacağız”

Beşiktaş’ta yaşanan terör saldırısını belediye personeli ile birlikte protesto eden Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, “Bugünden itibaren herkesi, tüm İstanbul’u ve Türkiye’yi Beşiktaş’a terör saldırısını kınamaya, şimdi artık ‘Şehitler Tepesi’ olarak anacağımız o yere davet ediyorum” dedi.
Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, belediye personeli ile birlikte Vodafone Arena yakınında yaşanan bombalı terör saldırısını kınadı. Belediye binası önüne toplanan belediye personeli ve vatandaşlar ellerindeki döviz ve pankartlarla ‘terörü lanetliyoruz’ sloganları attılar. Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar da terörü kınarken tüm personele, Beşiktaş esnafına moral ziyareti yapılması gerektiğini söyledi.

12 Ara 2016 - 13:19 - Gündem