Bilgi Toplumu Kitapsız olmaz

32 yaşında kaybettiğim oğlum Çağlayan Irmak anısına www.haberhurriyeti.com gazetesinde sürdürdüğümüz sosyal sorumluluk projemizdeki 28'inci Atatürk Çocukları Kütüphanesi'ni Cafer Yarkent Adına Güzelbahçe Camlı Köyü'nde açtık.

+3
Haber albümü için resme tıklayın

Siz Öğretmen Orotoryosunu bilir misiniz?

Bilmeyenlerimiz varsa çok şey kaçırmış demektir.

Yurdunu düşman işgalinden kanıyla, canıyla kurtarmış bir milletin yaralarını sardığı yıllarda yaşadıklarının bir destanıdır Öğretmen Orotoryosu…

“Bilirim çocuklarım tutunacak tek dal benim

Sınıfımın sayısınca bölük bölük yüreğim,

Duyarım söylemeseler de

Çare ararım geceler boyu

Ben mustarip bir öğretmenim ama

Kısa bir yol bilirim güneşe aya,

Bir yol bilirim

Hıçkırıktan kahkahaya…”

Öğretmen Orotoryosu beni çok etkiler.

Balıkesir Necati Bey Eğitim Enstitüsü Matematik Bölümüne girmiş ama gazetecilik aşkı uğruna öğretmenlik yapamamış biri olmanın verdiği bir iç dünya dürtüsü vardır belki altında…

***

Gazetecilikte 43 yıl geride kaldı.

Okuyup, yazdıklarımdan cebimde birikenleri paylaşmak şimdi benim tek dileğim.

Gözümde ne hanlar, hamamlar var, ne de yatlar katlar.

Tek düşüncem insanlığa hizmet edebilmek.

***

32 yaşında kaybettiğim oğlum Çağlayan Irmak anısına www.haberhurriyeti.com gazetesinde sürdürdüğümüz bir sosyal sorumluluk projemiz var bizim. Çağlayan’ın doğduğu gün Yeni Asır Gazetesi’nde işe başlayan Mesut Tim’le şimdi el ele köylerde Atatürk Çocukları Kütüphaneleri kuruyoruz.

Sayıları 28 oldu.

Mesut’a soruyorum “Ne kadar kütüphane kurmamız gerekiyor” diye…

Cevabı net. “40 binden kurduğumuz kütüphane sayısını çıkar o kadar kaldı” diyor…

Yapabilir miyiz biz bunları…

İnanıyoruz…

Milletini ve memleketini seven insanlar olduktan sonra aydınlanma yolunda mum yakmak kolay.

Biz “Bilgi toplumu kitapsız olmaz” diyoruz ve çocuklarımızın gençlerimizin soran, sorgulayan bireyler olmasını istiyoruz. Onun için Atatürk Çocukları Kütüphaneleri için kimseden tek kuruş istemeden “Gelin el ele olalım” diyoruz.

***

ATATÜRK ÇOCUKLARI

CAFER YARKENT

CAMLI KÜTÜPHANESİ

Aydınlanma yolundaki son kütüphaneye Güzelbahçe Camlı Köyü’nde açtık.

Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce bize orada kütüphane açılabileceğini söyleyince sevinçten havaya zıpladık.

Sevincimizi katlayan iki olay vardı.

Birincisi Camlı Köyü, Haber Hürriyeti Gazetesi Kütüphaneler Koordinatörü Mesut Tim‘in annesi Firdevs Tim‘in köyüydü.

İkincisi ise yıllardır özenle biriktirdiği ve üstüne titrediği kitaplarını bize veren ikimizin de Gazetecilikteki Hocası Cafer Yarkent adına yakışacak bir yer olmasıydı.

Atatürk Çocukları Cafer Yarkent Kütüphanesi çok özel kitaplarla donatıldı.

Hikaye kitaplarından romanlara, klasiklerden, Atatürk Kitaplarına kadar 2 binden fazla eser şimdi Camlı Köyü halkının okumasına sunuldu. Umarız Kütüphanemizin okuyucusu çok olur. Bilgisayarla gazetecilik konusunda basın tarihine adını altın harflerle yazdıran Cafer Yarkent Ustamız gibi nice gazetecilerin yetişmesini sağlar. O kitaplar umarız, insanlığa ve ülkesine yararlı nice mühendislerin, doktorların öğretmenlerin, bakanların, başkanların filizlenmesine yol açar.

İBRAHİM IRMAK / iirmak@haberhurriyeti.com / Tel:0533 414 24 57

#gallery-1 {margin: auto;}#gallery-1 .gallery-item {float: left;margin-top: 10px;text-align: center;width: 33%;}#gallery-1 img {border: 2px solid #cfcfcf;}#gallery-1 .gallery-caption {margin-left: 0;}/* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */

Atatürk Çocukları Cafer Yarkent Kütüphanesi

Güzelbahçe, Kütüphaneler Müdürlüğü Yöneticileri, Atatürk Çocukları Cafer Yarkent Kütüphanesi’nin açılışına iki koli birbirinden güzel kitaplarla gelip bizi onurlandırdılar.

Atatürk Çocukları Cafer Yarkent Kütüphanesi’nin açılışı çok renkli oldu. Kurdeleyı, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Sanatçı Mikrop Hikmet, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in eşi Neptün Soyer, ilçenin sivil toplum ve siyasi parti temsilcileri, Camlı köyü halkı ve çocuklarıyla birlikte yaptık .

Atatürk Çocukları Cafer Yarkent Kütüphanesi’nin açılışında Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce’ye, Aydınlanma Yolu’nda Mum Yakanlar Plaketi verildi.

Atatürk Çocukları Cafer Yarkent Kütüphanesi’nin açılışı çok renkli oldu. Kurdeleyı, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Sanatçı Mikrop Hikmet, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in eşi Neptün Soyer, ilçenin sivil toplum ve siyasi parti temsilcileri, Camlı köyü halkı ve çocuklarıyla birlikte yaptık .

26 Nisan 2017 - Çevre


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Nur Saylan - ‘ Hayat tesadüflerle doludur ‘ …derler. Ben bu hayatta hiçbir şeyin tesadüfen gerçekleştiğini düşünmeyenlerdenim. O özel günde sevgili Mesut Tim’in sizinle çalışmaya başlaması da bir tesadüf değildi yazılmış bir kaderdi sanırım ki çok büyük bir projeye birlikte adınızı yazıp imzanızı atmanıza vesile olunmuş. Mekanı cennet olsun Çağlayan’ın. O cennetinde uyurken ATATÜRK ÇOCUKLARI KÜTÜPHANELERİ bağış sevenlerin ulaştırdığı kitaplar adına yaraşır şekilde bir çağlayan misali kütüphanelere dönüşecek ve yüz binlerce çocuk ve gencin ufukları aydınlanacak nasipse İbrahim abim. Size, sevgili Füsun Irmak’a ve ailenize sonsuz sabır diliyorum.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 26 Nisan 12:29

İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2019 yılının en iyi dizisi sizce hangisiydi?