HEDEFİMİZ AVRUPA’YA ÜRÜN SATMAK

Yıllardır Bayındır’da kaliteli üretim yapan Kahraman Çiçekçilik çıtayı daha da yükseltti. İşletme Sahibi Peyzaj Mimarı Ramazan Kahraman, “Referansımız sahil bölgeleri. İzmir’den Hataya, Irak, Azerbaycan gibi ülkelere de ürün gönderiyoruz. Şimdi ise hedefimiz Avrupa Ülkelerine ürün ihracatı yapmak” dedi.   İzmir’in Bayındır İlçesi’nde her geçen gün kendini yenileyen geliştiren, 1993 yılından beri faaliyet gösteren Kahraman Çiçekçilik …

Yıllardır Bayındır’da kaliteli üretim yapan Kahraman Çiçekçilik çıtayı daha da yükseltti. İşletme Sahibi Peyzaj Mimarı Ramazan Kahraman, “Referansımız sahil bölgeleri. İzmir’den Hataya, Irak, Azerbaycan gibi ülkelere de ürün gönderiyoruz. Şimdi ise hedefimiz Avrupa Ülkelerine ürün ihracatı yapmak” dedi.

İzmir’in Bayındır İlçesi’nde her geçen gün kendini yenileyen geliştiren, 1993 yılından beri faaliyet gösteren Kahraman Çiçekçilik Bayındır ekonomisine katkı sağlamak adına önemli rol oynuyor. Ürettiği ürünlerin kalitesi nedeniyle her zaman tercih edilen bir işletme olduklarını belirten Kahraman Çiçekçilik İşletme Sahibi Peyzaj Mimarı Ramazan Kahraman, “İzmir’e ve Türkiye’ye kendimizi kanıtladık. Şimdi sırada Avrupa Ülkeleri var” dedi. Önümüzdeki 5 yıl içerinde çok büyük planları ve hedefleri olduğunu söyleyen Kahraman, “Ben işimi sıradan yapmıyorum. Gecemi gündüzümü bu sektöre adayarak daha kaliteli ürünü ve çeşidi nasıl üretirim diye araştırmalar yapıyorum. Eğitimimi bile bu sektör üzerine yaptım. Üniversitede peyzaj mimarlığı okudum. Ve şimdide ailemin yıllar kurmuş olduğu Kahraman Çiçekçilik işletmesini sorumluluğunu üstlendim. Bayrağı daha yükseklerde dalgalandırmak için kendime hedefler koydum” dedi.

KALİTEDEN ÖDÜN VERMEDEN İSTİKRARLI BİR ŞEKİLDE BÜYÜYORUZ

Ürettiği kaliteli ürünlerle önümüzdeki yıllarda Avrupa Ülkelerine ihracat yapacaklarını vurgulayan Kahraman, “Kendimize özel ürettiğimiz ürünlerin kalitesinden hiç bir zaman ödün vermedik. En iyi bakımı ve en iyi malzemeyi kullanarak alıcıya sunduk. Ürünlerimizin kaliteli olması alıcılar tarafından her zaman tercih edilir konumda oldu ve çok iyi satışlar yaptık. Yaklaşık 4 yıldır fidancılık anlamında da kaliteli ürünler üreterek gelişip büyümekteyiz. Torfun gübrenin en iyisini kullanırız. Bu çizgiyi hiç bir zaman bozmayı düşünmüyoruz. Önümüzdeki yıllarda İzmir ve Türkiye’ de olduğu gibi Avrupa ülkelerine de satış yapmayı hedefliyoruz” dedi.

HEDEFLERİMİZİ BÜYÜK TUTUYORUZ

Kahraman Çiçekçiliğin genç, dinamik ve çalışkan İşletmecisi Ramazan Kahraman, “Üretirken hiç bir zaman sabit hedefler koymamalıyız. Eğer hedefin sonunu görür isek sonrasına gidemeyiz. Biz işletmemizde hiç bir zaman küçük hedefler koymayız. Belirlediğimiz hedefler hiç bir zaman sabit kalmaz. Tabi bu da bizi daha çok çalışmaya ve daha başarılara sürüklüyor. Eğer tüm üreticiler bu şekilde ilerlerse bu sektör şahlanır ve Tüm Avrupa ülkeleri bizim ürünlerimizi konuşur” ifadesini kullandı.

YAPTIĞIM İŞİ HER ZAMAN CİDDİ YAPARIM

Kendisinin çok hırslı ve çok özverili bir kişiliğe sahip olduğunu kaydeden Kahraman, “Yaptığım işi her zaman ciddi yaparım. Bölge’de ve Türkiye’de en iyisi nasıl olurumun derdindeyim. Ürettiğim ürünler Türkiye’nin öbür ucuna kadar gitsin. Farkımı herkes görsün. Bence özveri ve hırsım benim en büyük farkımdır” diye konuştu.

EN KALİTELİ ÜRÜNÜ ÜRETİYORUZ

Bayındır’da üretim çıtasını çok yükselttiklerini belirten Kahraman, “Dışarıdan gelen insanlar bize hep şunu diyor. ‘Bayındır’da en kaliteli ürünü siz üretiyorsunuz.’ Tabi ki kaliteli üretim yapan üreticiler çoktur. Fakat biz en iyisi olmak için buradayız. Ben bu işletmeye adım attığımdan beri gözle görülür şekilde ürünlerimizdeki kalite ve hizmet kalitemiz de arttı” dedi.

BOL ÇEŞİT VE KALİTELİ ÜRETİM İTHAL BİTKİYE DUR DER

Türkiye’nin yurt dışından ithal ürün alımına da değinen Kahraman, “Bu sektörde uzun yıllar daha yurtdışından bazı ürünleri ithal etmeye mahkum olacağız. Bazı kalemlerde kaliteyi yakaladık. Ege bölgesindeki üreticiler eskiye nazaran daha da bilinçlendi. Hiç ismini duyurmamış üreticiler bile güzel ürünler üretmeye başladı. Ama çeşitliliğin düştüğünü görüyoruz. Bayındır ve Ödemiş havzasında istediğimiz çeşidi biz bile bulamıyorken nasıl ithal edilmesin bu ürünler. Bazı Avrupa Ülkeleri bu konuda bizden çok öndeler. Uzun vadede bunun önüne geçilebilir tabiki bu da çeşit üreterek kaliteli üreterek gerçekleşir” ifadesini kullandı.

REFERANSIMIZ SAHİL BÖLGELERİ

Üretimini yaptıkları kaliteli ürünler ile sahil bölgeleri tarafından tercih edilir bir işletme haline geldiklerini vurgulayan Kahraman, “Referansımız sahil bölgeleri. İzmir’den Hatay’a kadar, Irak, Azerbaycan gibi ülkelere de ürün gönderiyoruz” dedi. Kahraman kendi bünyelerinde 300 çeşit bitki bulundurduklarını kaydetti.

BU PROJE SEKTÖRÜ UÇURUR

Kahraman, sektörün daha da ilerilere taşınması için sektörde yapılması gerekenleri şöyle anlattı:

“Üst bir kurulun olması lazım. Kooperatif gibi birlik gibi.. Ödemiş ve Bayındır bölgesindeki üreticileri ortak çatı altına alacak bir kurul. Bu kurul da kaliteli ürün üreten üreticilerin ürünlerinin satılmasını sağlayacaktır. Burası büyük bir alan olacak. Her ürün için ayrı ayrı yerler olacak. Üretici ürünlerini oraya getirecek. Bütün ürünlerini orada satacak. Alıcı firma firma dolaşmayacak gidecek oraya tek bir yerde tüm ürünleri bulabilecek. Bu iş böyle olursa her işletme kendi ürününü üretecek ve kalite standartları da artacak.”

19 Ekim 2019 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?