Ergun Türkcan’ın gözünden Mülkiye

Mülkiyeliler Birliği İzmir Şubesi'nce düzenlenen söyleşilerin bu ayki konuğu Prof. Dr. Ergun Türkcan idi.

Mülkiyeliler Birliği İzmir Şubesi’nce düzenlenen söyleşilerin bu ayki konuğu Prof. Dr. Ergun Türkcan idi.

www.haberhurriyeti.com / GÜNDEM
Mülkiyeliler Birliği İzmir Şubesi binasında gerçekleşen söyleşide Türkcan,1960’lı yıllardan 21. Yüzyıla Mülkiye konulu söyleşisinde birbirinden ilginç konulara değindi.

Osmanlı tarihinden dünya savaşlarına, Tübitak’ın ilk kuruluş günlerindeki anılarından bugünün gençlerinin kitaptan ne kadar uzak kaldığına kadar pek çok konuda anılarını paylaşan Türkcan “Günümüzde öğrenciler artık kitap okumuyor, kitap okutmak isteyen öğretmenlere, hocalara da ‘yetersiz’ gözüyle bakıyor” derken bir noktada eğitim ve öğretimde geldiğimiz noktayı da vurgulamış oldu.

Gerek Osmanlı’nın gerekse Türkiye’nin tarihinin tam olarak bilinmediğini ve tarih konularında araştırma yapmanın neredeyse olanaksız olduğunu da sözlerine ekleyen Türkcan “1960’lı yıllarda at arabaları ile seyahat ettiklerini, o yıllarda sabit telefon sahibi olmanın bile çok büyük bir ayrıcalık olduğunu ve bugün telekomünikasyon teknolojisinde geldiğimiz durumu düşününce kısa zamanda çok büyük ilerleme kaydettiğimizi” belirtti.

Toplantı sonunda İzmir Mülkiyelilerle birlikte anı fotoğrafı çekildi ve Prof. Dr. Ergun Türkcan’a günün anısına İzmir Mülkiyeliler Derneği Başkanı Aslı Tengiz tarafından plaket takdim edildi.

20 Kasım 2014 - Yazarlar


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi