Pazar günü İzmir’de DENEYAP sınavı var

Geleceğin mühendisleri, teknoloji girişimcileri ve teknoloji liderlerini yetiştirme amacıyla yürütülen, “Geleceğin Teknoloji Yıldızları”  yarışmasının 2. etabı Pazar günü.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nın geleceğin mühendislerini, teknoloji girişimcilerini ve teknoloji liderlerini yetiştirme amacıyla yürüttüğü “Geleceğin Teknoloji Yıldızları” yarışmasının finali bu pazar yapılacak . Yazılı olarak yapılan ilk etabı geçenler arasında 05 Mayıs 2019 Pazar günü, İzmir – Halkapınar Spor Salonunda gerçekleşecek 2.aşama uygulama temelli proje çalışmasında öğrenciler kendilerine sunulan tema doğrultusunda özgün fikirlerini ortaya çıkaran, teknik bilgilerini kullanabilecekleri proje tasarımı yapacaklar Öğrenciler, tamamlanan projelerini ilgili jüri üyelerine belirlenen süre dâhilinde anlatacak. Sürecin tamamında öğrencilerin, kendini ifade edebilme, özgün düşünme, yenilik katabilme, konu ile ilgili bilgi sahibi olma becerileri dikkate alınarak değerlendirme yapılacak.

Gençlerin hem fikir olarak hem de teknolojik bilgilerinin ölçülmesi için yapılan mülakat saat; 09:00’da başlayacak. Katılımcı gençlerin velileri ve kardeşlerinin sınavların bitmesinin beklerken sıkılmamaları için sosyal ve sportif etkinliklerden faydalanabilecek.

Deneyap Teknoloji Atölyelerinin eğitim modeli, iki yaş grubundaki öğrencilerin girişimcilik, yaratıcı düşünme, eleştirel düşünme, karmaşık problemleri çözme, etkili iletişim ve takım çalışması gibi becerileri kazanmalarına yönelik tasarlandı. Denayaplarda, ortaokul ve liseye başlangıç çağındaki gençlerimiz Tasarım-Üretim, Robotik-Kodlama, Elektronik Programlama, Yazılım Teknolojileri, Havacılık ve Uzay Teknolojileri gibi alanlarda eğitimler alacaklardır. Toplamda 3 yıllık bir süreçte, hem temel teknoloji yetkinlikleri, hem özel ilgi alanlarında derinleşme, hem de proje üretme kabiliyeti elde edecekler. Bu gelişim süreci sonunda geleceğin teknoloji yıldızları haline gelecektir.

30 Nisan 2019 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?