“Menderes’e çöplük, koskoca bir yalan!”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP adayı Aziz Kocaoğlu, “Menderes’e çöplük yapacaklar” iddialarına yanıt verdi.

30 Mart 2014 günü yapılacak olan yerel seçimler için çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu Menderes ilçesine bağlı Oğlananası, Gölcükler, Küner, Develi, Tekeli, Karakuyu, Çileme ve Görece köyleri ve mahallerini ziyaret etti.

www.haberhurriyeti.com / SİYASET
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP adayı Aziz Kocaoğlu, “Menderes’e çöplük yapacaklar” iddialarına yanıt verdi: “Tahtalı Havzası’nı korumak için canhıraş uğraşan Büyükşehir Belediyesi, buraya çöplük yapar mı? Ben Menderes’in bir işini aksattım mı? Papaza kızıp oruç bozulur mu kardeşim? Bunlar bizim kişiliğimize uyan işler değildir. Siz hiç mezar taşında ‘Bu adam yalandan öldü’ diye bir yazı gördünüz mü? İşte bu kadar söylüyorum” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Cumhuriyet Halk Partisi adayı Aziz Kocaoğlu, seçim çalışmalarına Menderes ilçesinde devam etti. İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel ve Menderes CHP adayı Ahmet Pala’nın da eşlik ettiği Başkan Kocaoğlu, Menderes’e bağlı Oğlananası, Gölcükler, Küner, Develi, Tekeli, Karakuyu, Çileme ve Görece köyleri ve mahallelerini ziyaret etti. Gittiği yerde vatandaşların sıcak ilgisiyle karşılaşan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na en içten tezahüratları yine köylü kadınlar yaptı.

PAPAZA KIZIP ORUÇ BOZULUR MU?

Başkan Kocaoğlu, kahvehanelerde buluştuğu vatandaşların Menderes Belediye Başkanı ve bağımsız aday Ergun Özgün’e ilişkin soruları yanıtladı. Başkan Kocaoğlu, “Ergun Başkan’la ben hiç uğraşmadım. Bana, ‘Buranın ihtiyacı sanat okulu’ dedi, söz istedi, ben de söz verdim ve yaptım. İşi bizzat takip ettim ve paranın da yüzde 95’ini İzmir Büyükşehir Belediyesi verdi. Neredeyse açılışa beni çağırmıyordu, kendisine göre bir şov yaptı. İnsan paylaşarak büyür. Onun belediye başkanı atanmamasında benim bir dahlim de yok. Genel Merkez anketler yaptı, herkese sordu. Genel Merkez, kime gittiyse, ‘Bunu değiştirmezseniz size oy yok’ cevabını aldı. Şimdi yok çöplük yapacaktı, yok geçinemiyordu deniyor. Tahtalı Havzası’nı korumak için canhıraş uğraşan Büyükşehir Belediyesi, buraya çöplük yapar mı? Ben Menderes’in bir işini aksattım mı? Papaza kızıp oruç bozulur mu kardeşim? Bunlar bizim kişiliğimize uyan işler değildir. Siz hiç mezar taşında ‘Bu adam yalandan öldü’ diye bir yazı gördünüz mü? İşte bu kadar söylüyorum” dedi.

27 Mart 2014 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?