UNESCO’da Türkiye’yi temsil ettiler

Bahçeşehir Koleji STEM uygulamaları hakkında Paris’teki UNESCO merkezinde sunum yaptı.

UNESCO’da Bahçeşehir Koleji gururu

Bahçeşehir Koleji Bornova Kampüsü, “Sorgulama Sandığı” projesi kapsamında Paris’teki UNESCO merkezinde yapılan toplantıda Türkiye’yi temsil edip STEM uygulamaları hakkında ayrıntılı sunumda bulundu.

Genç bireylerin sorgulama becerilerini geliştirme, gerçek bilim hakkında bilgilerini artırma, bilimin nasıl uygulanacağını anlamalarını sağlama, güvenilir araştırma ve yenilik hakkında farkındalıklarını artırmayı amaçlayan Avrupa Birliği 7. Çerçeve Programı projesi olan Sorgulama Sandığı’nın son konferansı, Paris’teki UNESCO merkezinde yapıldı. Konferansa, Bahçeşehir Koleji Bornova Kampüsü Müdürü, Ege Bölge Koordinatörü Zeynep Hülagü’nün yanı sıra Prof. Dr. Bülent Cavaş ile STEM-Fen Öğretmeni Elif Demirtaş, konuşmacı olarak katıldı. Bilim ve teknoloji ağırlıklı STEM modelini Türkiye’de uygulayan ilk okul olan Bahçeşehir Koleji ile birlikte Avrupa’dan 13 kurum tarafından sürdürülen ve 2014 yılı Mart ayında çalışmalarına başlayan projede, bugüne kadar 23 bin öğrenci, bin 100 öğretmen ve 100 bilim merkezine ulaşılmış oldu.

Gurur vericiydi

Avrupa’daki eğitimin 21. yy yeterliliklerine adaptasyonunda önemli bir ilerleme sağlayan projede Bahçeşehir Koleji olarak yer almaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Zeynep Hülagü, “UNESCO’nun Paris’teki merkezinde Bahçeşehir Koleji’nin STEM uygulamalarını, Avrupa’nın önde gelen birçok eğitim kurumunun katıldığı projede ve konferansta paylaşmak, hem ülkemiz hem de okulumuz için gurur vericiydi” diye konuştu.

10 Aralık 2017 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?