ROTARY DÜNYAYI BİRLEŞTİRECEK

Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu 2019-2020 dönemi Basın Toplantısı İzmir Konak Milli Kütüphane’de gerçekleşti. Uluslararası Rotary’nin bu yılki teması ise “Rotary Dünya’yı Birleştirir” oldu. Rotary 2440. Bölge Federasyonu döneminin ikinci basın toplantısını “Rotary Dünya’yı Birleştirir” uluslararası teması ile İzmir Konak Milli Kütüphane’de gerçekleştirdi. 1905 yılında Amerika’da kurulan ve Birleşmiş Milletlerde temsilcisi bulun

Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu 2019-2020 dönemi Basın Toplantısı İzmir Konak Milli Kütüphane’de gerçekleşti. Uluslararası Rotary’nin bu yılki teması ise “Rotary Dünya’yı Birleştirir” oldu.

Rotary 2440. Bölge Federasyonu döneminin ikinci basın toplantısını “Rotary Dünya’yı Birleştirir” uluslararası teması ile İzmir Konak Milli Kütüphane’de gerçekleştirdi. 1905 yılında Amerika’da kurulan ve Birleşmiş Milletlerde temsilcisi bulunan dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşu olan Rotary’nin İzmir basın toplantısında bugüne kadar dokunduğu hayatlardan konuşmacılar konuk oldu.

Torbalı Yeniköy’de “Köyümüze Rotary Geldi” projesi ile tarihi bir yerleşim olan Metropolis Antik Kentini Rotary üyelerinin köy kadınları ile iş birliği içerisinde turizm alanında nasıl canlandırıldığını ve köy okuluna eğitim alanında yapılan yenilikleri Yeniköy’den Meryem Yıldırım anlatırken, Rotary’nin Gençlik Değişim Programı ile yurt dışında eğitim gören Özge Kantaş D’adrea bu program ile hayatındaki değişimi anlattı. İzmir Devlet Opera ve Bale Sanatçısı Ayşe Şener Özmen Rotary’nin uzun yıllardır süren “Genç Solistler Yarışması”nda aldığı derecenin kariyerine katkısını, Özel Eğitim Öğrencisi Kemal Bolduk “Otizm Korosu’na uzanan hikayesini, son olarak da Halitbey İlkokulu Müdürü Aslı Esra Kaplan Rotary ile okullarında gerçekleşen pek çok yeniliği ve bu yeniliğin getirdiği faydalarını aktardı.

Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu Başkanı Fatih Akçiçek ise yaptığı konuşmasında dönem temasının “Rotary dünyayı birleştirir” olduğunu belirterek, “Bu her anlamda altını doldurabileceğimiz bir şey. Her şeyin ayrıştırıldığı bir dünyada birinin çıkıp bunu söylemesi gerçekten çok önemli. Değişim işte böyle birşey, Rotary dünyayı birleştirebilir mi? Evet birleştirebilir diyoruz” şeklinde konuştu.

Rotary 2440. Bölge Federasyonu olarak bu yıl okul ve çevre konularında önemli çalışmalar yürüteceklerini dile getiren Akçiçek, “Bu yıl ‘Rotary Okulda’ projesi ile valilik ile yapacağımız iş birliği neticesinde eğitim, sağlık ve ihtiyaç duyulan her alanda çocuklarımızın yaşamlarına dokunmayı planlıyoruz. Yine aynı şekilde “Çevre” konusu geleceğimizi tehdit ediyor. En çok da deniz kirliliği için çalışmayı planlıyoruz ve tüm bu çevre projelerini 17 başlık altında topladık.” diye konuştu.

Tunç Soyer’in de katıldığı toplantı toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

13 Temmuz 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?