İzmir Veteriner Hekimleri Odası yönetimi güven tazeledi

İzmir Veteriner Hekimler Odası seçimli genel kurul toplantısı yaptı. Tek listeyle gidilen seçimlerde mevcut yönetim tekrar güvenoyu aldı.

İzmir Veteriner Hekimler Odası seçimli genel kurul toplantısı yaptı. Bornova’da İzmir Veteriner Kontrol Enstitüsü’nde yapılan seçimlere Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı temsilcileri de katıldı. İzmir Veteriner Hekimler Odası Başkanı Gökhan Özdemir yaptığı açıklamada güçlü bir Oda yapısı oluşturma çabalarını anlatırken, sorunların çözümünde nasıl mücadele verdiklerini, güçbirliğiyle sorunları nasıl aştıklarını anlattı. Uzlaşmacı tavrın ve herkesi kuçaklayan yaklaşımın katkı koyanların sayısını artırdığını belirtten Özdemir, fedakarca çalışan arkadaşlarına ve ailelerine de teşekkür etti. Özdemir’in bu samimi ve sıcak açıklamalar Veteriner Hekimlerin gönlünü bir kez daha fethetti.

KİMLER KATILDI

Tek liste ile gidilen seçimlerde Gıda Tarım ve hayvancılık Bakanlığı İzmir İl Müdür yardımcısı Selami Turan, Dikili Belediye Başkanı Veteriner Hekim Mustafa Yosun, Urla Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Kıpkıp, İzmir Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Ali Erkul, Bornova Veteriner Kontrol Enstitüsü Müdürü Necdet Akkoca, Menderes Belediyesi Koruma ve Kontrol Şube Müdürü Ufuk Çetin de katıldı. 1507 üyesi olan Oda’nın seçimleri bir çok meslektaş arkadaşı da buluşturup sohbet etme imkanı yarattı.
Seçimler sonunda yönetim Kurulu H. Gökhan Özdemir, M.Türel Gürcan, Ebru Tong, Mustafa Yalçın ve Canan Türker’den oluştu.
Onur Kurulu’na ise S. Tahir Yavuz, Suat Özakdağ, Seza Eskiimirliler, Venhar Ekmekçi ve Osman Civil, Denetim Kurulu’na ise İbrahim Yavuz ve Çağdaş Çetinkaya seçildi.

İzmir Veteriner Hekimler Odası’nın tüm organları liste halinde şöyle oluştu:

YÖNETİM KURULU (ASİL)

1-H. GÖKHAN ÖZDEMİR
2-M. TÜREL GÜRCAN
3-Ebru TONG
4-Mustafa YALÇIN
5-Canan TÜRKER

YÖNETİM KURULU (YEDEK)

1-Abidin ATASOY
2-Çiğdem ÇETİN
3-Aydın AKSU
4-Mustafa YAVAŞ
5-Özgür DEMİR

ONUR KURULU (ASİL)

1-S. Tahir YAVUZ
2-Suat ÖZAKDAĞ
3-Seza ESKİİZMİRLİLER
4-Venhar EKMEKÇİ
5-Osman CİVİL

ONUR KURULU (YEDEK)

1-İrfan ÖZÜDOĞRU
2-Yıldız AY YİĞİT

DENETİM KURULU

1-İbrahim YAVUZ
2-Çağdaş ÇETİNKAYA

B. KONGRE DELEGELERİ (ASİL)

1-Ali ÜNAL
2-Mestan ÖZYER
3-Serhan AYDIN
4-Hakan ONUR
5-Bülent İLHAN
6-Gazanfer TOKLU
7-Cevher KAYA
8-Gülnur KALAYCI
9-Osman YELKEN

B. KONGRE DELEGELERİ (YEDEK)

1-Mehmet ARSLAN
2-Kutlu DAYIOĞLU
3-Derya TOP
4-Berksan KARTALTEPE
5-Doğa ERDİNÇ
6-B. Ferahnur YILDIRIM
7-Birhan BAŞAK
8-Aziz AZİZOĞLU
9-Oğuzhan ASLANDOĞAN

BAŞKAN ÖZDEMİR:

Sorunlara

özenle yaklaşıp

objektif olduk

İzmir Veteriner Hekimleri Odası Başkanı H. Gökhan Özdemir’in açıklamasının tam metni şöyle:

İki yıllık görev süremizi geride bırakırken bu süreçte bizlerle birlikte olan herkese öncelikle teşekkür ediyorum. Bu yola çıkmaya karar verdiğimizde aday olan ekip olarak düşüncelerimizi ortak hayallerde birleştirdik. Hayallerimizi seçim sonrası oluşturduğumuz Yönetim Kurulu ile hedeflere dönüştürdük. Hedeflerimiz için çalıştık. Zamanla hep birlikte imkanlar ölçüsünde hedeflerimize ulaştığımızı gördük.
Çağımızda, basılı dökümanların yerini alan internet tabanlı veriler ile bilgilendirme yapmak daha çok tercih edilir olmuştur. Ancak bilgisayar veri tabanlarının yanısıra evrak ve dökümanların basılı olarak arşivlenmesi halen önemini korumaktadır. Biz de güncel olarak çalışmalarımızı paylaşma olanağı bulduğumuz web sayfasının yanında hazırlamış olduğumuz bu Çalışma Raporu ile de İzmir Veteriner Hekimler Odası olarak yaptığımız çalışmaların tarihte yerini alacağını umuyoruz.
Çalışma raporumuzda; mesleki faaliyetlerimiz, kurumsal ilişkilerimiz, ortak çalışmalarımız, yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında yaptığımız basılı dökümanlar, sosyal faaliyetlerimiz, fuar, festival, seminer, toplantı, çalıştay ve sempozyumlara ilişkin yaptıklarımızı derledik. Raporda yer alan tüm bu çalışmaları yaparken; “Zamanında ve mutlaka” anlayışını benimsedik. Yönetim Kurulu olarak güncel gelişmeleri takip edebilmek, meslektaşlarımızın beklentilerinden zamanında haberdar olabilmek ve alınan kararlarda görüş birliğine varmak adına her hafta Salı günleri yedek üyelerimizle birlikte toplandık. Bu sistem sayesinde; Meslektaşlarımızın iş başvurularına, sözleşme onaylarına, şikayetçi oldukları konularda çözüm önerilerinin geliştirilmesine, gündemin takip edilerek Basın ve Kamuoyuna bilgilendirmelerin zamanında yapılmasına dair görevlerimizi kolaylıkla yerine getirmiş olduk.

DÜZENLİ TOPLANDIK

Düzenli olarak bir araya gelerek toplantılar yapmamız Oda olarak kamu kurumu niteliğindeki yapımızın sağlamlaşmasına, kurumsallaşma yolunda ciddi yol katetmemize yardımcı oldu. Kamu kurumları ile yazışma yaparak mesleki faaliyetlerimizi anlatmaya ve mesleğimizin önemini vurgulamaya yönelik faaliyetler gerçekleştirmekte ısrarlı olmamız meslektaşlarımız tarafından beğenilen çalışmalarımızdan oldu. Yine ısrarlı takibimiz sonucunda bu güne kadar Valilik Protokol Listesinde olmayan odamızı protokol listesine aldırarak; İl genelinde düzenlenen mesleğimizi doğrudan ya da dolaylı ilgilendiren etkinliklerde ve İlimiz için önemli organizasyonlarda yer alarak kurumsal yapımızın varlığını geniş kitlelere duyurmuş olduk.

DOĞRU ÇÖZÜMLER

Üyelerimizin hangi sektörde olursa olsunlar sıkıntılarına, önerilerine aynı ilgi ve özenle yaklaşıp değerlendirmeye çalışarak objektif ve doğru çözümler üretmeye çalıştık. Taraf tutmaksızın kişi ya da kurum ve kuruluşların değil mesleğimizin çıkarlarını koruma ilkesi ile verdiğimiz kararlardan hiç pişman olmadık. Geri adım atmak zorunda kalmadık. Tüm tarafların görüşlerini dinleyerek ,birilerine şirin görünmek ,olayı geçiştirmek adına mavi boncuk dağıtmadan eşitlik ilkesine ilişkin tavrımızı koruduk. Bu dönem Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 5996 sayılı kanun ve ilgili yönetmeliklerde mesleğimizi ilgilendiren konularda ciddi değişiklikler yapıldı, genelge ve talimatlarla uygulamalarda yeni düzenlemeler getirildi odalarımızın görev ve sorumlulukları ve iş yükleri arttı . Bu konuda gerek Merkez Konseyi gerekse diğer odalarla irtibat halinde olunmaya çalışıldı.
Teknolojinin tüm olanaklarından yararlanmak için elimizden geleni yaparak; gerek web sayfamız gerekse internet üzerinden iletişim kurulan gruplar aracılığıyla sizleri bilgilendirmeye gayret gösterdik. Telefonlara mesaj sistemini aktif olarak kullanarak, gerektiğinde birebir telefon görüşmeleri ile üyelerimizle iletişimde aksaklık yaşamamayı, yapmayı planladığımız çalışmalar ve toplantılarda olabildiğince fazla sayıda katılımcıyı hedefledik.

BİRLİKTE GERÇEKLEŞTİRDİK

Yaptığımız tüm çalışmalarda işbirliğine önem verdik. İşbirliği yaptığımız kişi, kurum ya da kuruluşların emeklerini kendi çaba ve emeğimiz kadar değerli görerek ikili ilişkilerimizde saygınlığımızı korumanın önemi ile organizasyonlarda yer aldık.
Pek çok iş için pek çok katılımcı ve destekçi gerektirdiği gerçeğini hiç unutmadık. Tüm hedeflerimizi nasıl ortak belirlediysek bu hedeflere ulaşmak için de çalışmalarımızı birlikte gerçekleştirdik. Yönetim Kurulu toplantılarında yaptığımız görev dağılımı ile her arkadaşımızın etkin olarak Yönetime katkı koymasını sağladık. Yalnızca Yönetim Kurulu üyeleri olarak değil, uzmanlık konuları ile ilgili olarak Odamız üyesi meslektaşlarımızın da Odamızı temsilen toplantılara ve etkinliklere katılmalarını teşvik ettik. Mesleki olarak yaptıkları kişisel çalışmalara destek olmanın yanında sosyal faaliyetlerin de de yanlarında olarak destek olmaya çalıştık.Tüm ortaya koyduğumuz çalışmalarda birlik olduğumuz gibi, hüzünlerde ve mutluluklarda da meslektaşlarımızla bir arada olmaya gayret gösterdik.
Ulu Önder Atatürk’ün de dediği gibi “Büyük işler, önemli girişimler, ancak birlikte çalışma ile elde edilebilir.” Oda Yönetimi olarak bu inançla çalışmanın getirdiği meslektaşlarımızın tebrik, teşekkür ve destekleyici tavır ve davranışları sayesinde mutluyuz.

ÖZVERİYE BİNLERCE TEŞEKKÜR

İki yıl önce seçimlerde bize güvenerek oy veren meslektaşlarımıza, iki yıl boyunca bizlerden desteğini esirgemeyen, halimizi hatırımızı sorarak bize güç veren herkese, kurumsal olarak mesleki çalışmalarda bizleri yalnız bırakmayan meslektaşlarımızın görev yaptığı bir çok kamu kurumu yetkililerine, ortak çalışmalarda yer alarak bizleri destekleyen meslek büyüklerimize, yaptığımız etkinliklerde sponsor olan firma temsilcilerine, kamuoyunu bilgilendirmemizde en önemli etkenlerden olan basın mensuplarına, internet grupları ve web sayfamız aracılığıyla sizlere ulaşmamızı sağlayan meslektaşlarımıza, çok önem verdiğimiz konulardan olan etik anlamda mesleğimizi ileri götürmeye yönelik faaliyetlerin temel birimi Haysiyet Divanının aktif olarak işlemesini sağlayan Haysiyet Divanı üyelerimize, soruşturmacı olarak görev yapan meslektaşlarımıza, Denetim kuruluna, Veteriner Halk Sağlığı Komisyonu ,Gıda Komisyonu ve Pet Klinik Komisyonuna, Kanatlı Sektörü Komisyonuna ,Mesleki Politikalar Komisyonuna teşekkür ediyorum. Ayrıca başlangıçtan beri görev dağılımına kişisel olanaklarını ayarlamak suretiyle katkı koyan, yoğun çalışma hayatlarının yanı sıra, mesailerinin dışında Odamız faaliyetlerini yerine getirmek için gece gündüz demeden emek sarfeden Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarıma ve Başkan otursun çalışsın demeden benim gibi evlerine dahi iş götürmek durumunda kalan meslektaşlarımın anlayışlı eş ve ailelerine sabır ve anlayışları için teşekkür etmek istiyorum.
Önümüzdeki dönemde de mesleğimize ve siz meslektaşlarımıza en iyi şekilde hizmet etmeye adayız. Hedeflediğimiz bir çok çalışmayı yerine getirmiş bir Yönetim olarak mesleğimizin mevzuatlardan kaynaklanan sıkıntılarına ve kamuoyunda kazanması gereken değere ilişkin pek çok çalışma için yeni hedefler belirlediğimizi ve aynı sistem ve kararlılıkla bunları da başarmak için çalışacağımıza olan inancımı belirtmek isterim. Mesleki saygılarımla.

H. Gökhan ÖZDEMİR
İzmir Veteriner Hekimler Odası
Yönetim Kurulu Başkanı

25 Eyl 2014 - 00:25 - Çevre


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Haber Hürriyeti editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haber Hürriyeti değil haberi geçen ajanstır.İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?