2 Temmuz 2019 Güneş Tutulması

Merhaba Sevgili okurlar; Bugün çok önemli bir güneş tutulması yaşıyoruz. Kimimizi yakından etkileyecek, kimimizi fiziksel, kimimizi sezgisel, kimimizi ise duygusal olarak etkileyecek. Kimimiz ise kişisel olarak etkilenmeyeceğiz ama toplumsal bazda yarattığı etki bize dokunacak. Tutulma 10 derece yengeç oğlak aksında kuzey ay düğümünde gerçekleşecek. Ve bu sefer Satürn, 2008’den beri tutulmalara etkisi olan Pluto’a eşlik …

Merhaba Sevgili okurlar;

Bugün çok önemli bir güneş tutulması yaşıyoruz. Kimimizi yakından etkileyecek, kimimizi fiziksel, kimimizi sezgisel, kimimizi ise duygusal olarak etkileyecek. Kimimiz ise kişisel olarak etkilenmeyeceğiz ama toplumsal bazda yarattığı etki bize dokunacak.

Tutulma 10 derece yengeç oğlak aksında kuzey ay düğümünde gerçekleşecek. Ve bu sefer Satürn, 2008’den beri tutulmalara etkisi olan Pluto’a eşlik edecek. Yani bu tutulmanın etkileri kalıcı olacak. Kişisel haritalarımızda yani doğum haritamız olan natal haritamızda yengeç ve oğlak hangi evler de bulunuyorsa o konularda farkındalıklar, yeni gelişmeler yaşayacağız demek oluyor.

5 ve 15 derecelerde Yengeç’te oğlakta akrep boğa koç ve terazide gezegenleri olan kişiler bu tutulmadan etkilenecekler. Yani siz yengeç burcu değilsinizdir ama yengeçte bu derecelerde gezegeniniz varsa etkilerini hissedeceksiniz demektir.

Gelelim Tutulmanın Etkilerine:

Yengeç konuları nedir? Aile, anneyi ve kadınları temsil eder, halk demektir. Geçmişle ve bilinçaltı ile ilgilidir. Kendimizi koruma ve güvende hissetme, sağlam bir temele oturtma ihtiyacıdır. Tutulmada bize bu konularda farkındalıklar yeni gelişmeler getirecek demektir.

Bu gelişmeler iyi ve ya kötü olarak değerlendirilmemeli. İyi veya kötü enerji yoktur. Sonuçta her şey bizim ve bütünün hayrınadır.

Burç bazında bakmadan önce ülkemizde ki etkisine kısa bir göz atalım. Yükseleni yengeç olan bir ülkede yaşıyoruz ve 12 derecede Pluto gezegeni bulunmakta ve tutulma Pluto’un tam üzerinde olacak. Türkiye’nin 1. Evinin yengeç Pluto’su olması demek halkın küllerinden doğması anlamına gelmekte.

Bu tutulmanın bir özelliği de geçmiş senelerde aynı derecelerde yaşanan bazı tutulmalarla aynı özellikte olmasıdır. Daha önce olan benzer tutulmalarda ekonomik krizlerin ön planda olmasıydı. Bunlardan 1978- 1983-2001 krizleri de ülkemizde yaşananlardan. Bu sene de güneş tutulması finansal anlamda bir değişim yaşayacağımızı gösteriyor. Belkide tamamen yeniden ayağa kalkabilmek için zor zamanlar yaşamamız gerekecek. Bu olacak olan bizim ve ülkemiz hayrımıza olan olacak. Tabi böyle bir ekonomik krizi sadece bizim ülkemiz yaşamayacak. Dünya da ekonomik düzen değişiyor.(Bu konu ile ilgili daha sonra Uranüs-Boğa ilişkisini başka bir yazıda anlatacağım.)

Gelelim Burç bazında yorumlara;

Koç ve yükselen koçlar; aile, ata-soy, vatan ya da eviniz hakkında yaşayacağınız farkındalıklar yada yeni gelişmeler kariyerinizde statünüzde kalıcı bir değişikliğe sebebiyet verebilir.

Boğa ve yükselen Boğalar; Yakın çevre-akraba ve kardeşler konularında yeni gelişmeler ve farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Yabancı dil, yurtdışı, din -inanç ve ezoterik bilgiler içeren konularda eğitim ve akademik alanlarda veya yayıncılıkta kalıcı değişimler yaşanabilir.

İkizler Yükselen ikizler; Maddi manevi yeni kazanç kapıları açılabilir. Yurtdışında yerleşmek- akademik başarı-yüksek öğrenim gibi konularda köklü değişiklikler yapmak için gereken maddi kazanç yolları belirebilir.

Yengeç ve Yükselen Yengeç; Fiziksel görünümümüz sağlığımızla ilgili gelişmeler yaşayabiliriz. Kazalara sakarlıklara dikkat etmek gerekli. Günlük sorumluluklarımızda köklü değişikler söz konusu olabilir. İş hayatımızda gerçekleşecek değişikliklerle görünür olabiliriz.

Aslan ve Yükselen aslan; Bilinç altlarında var olan ortaya çıkaramadıkları veya çözemedikleri sorunu gün yüzüne çıkarabilir ve çözebilirler. Bu farkındalıklarıyla günlük hayatlarına yansıtıp iş olarak başkalarına şifalandırmaya başlayabilirler. Bilinmeyen konuları ortaya çıkarabilir kolektif bilgiyi görünür kılabilirler.

Başak ve Yükselen Başaklar; Eskiden beraber olduğumuz kişiler, topluluklarla, kadın arkadaşlarla, tekrar görüşebiliriz. Çocuklarımız ve hobilerimiz sayesinde yada eğlence yerlerinde bu karşılaşmaları yaşayabiliriz.

Terazi ve yükselen Teraziler; Eski işlerinden yeniden çağırılabilirler yada yeni gelişmeler yaşayabilirler. Aile den veya otorite konumundaki kişiler bu duruma engel olabilirler veya aile içerisinde köklü değişikliler söz konusu olabilir. Aile ile beraber eski statüsü ile ilgili olan yeni bir iş konum söz konusu olabilir. Memleketlerine vatanlarına dönmek yerleşmek gibi mesela. Yada aile içerisinde ki kadınların statülerinde değişiklik olabilir.

Akrep ve yükselen akrepler; Akademisyenlik-yükseköğretim, felsefe-din, yurtdışı, gezme tozma konularında yeni girişimler söz konusu. Yurtdışına yerleşmek gibi bir planları varsa bundan vazgeçebilirler yada vazgeçmelerini sağlayacak gelişmeler yaşayabilirler.

Yay ve yükselen yaylar; Finansal konularda harcamalarına dikkat etmeliler. Gelir gider dengeleri, başkalarından gelecek paralar veya miras konusunda gelişmeler yaşayabilirler. Ailede ki veya genetik olan sağlık sorunlarıyla ilgili değişim ve gelişme söz konusu olabilir.

Oğlak ve Yükselen oğlaklar; Fiziksel görünüşümüz-sağlığımızda kalıcı değişiklikler yapabiliriz. Partner evindeki güneş tutulması bekârsanız yeni bir ilişkiye, ilişkimiz varsa evliliğe götürebilir yada hali hazırda yolunda gitmeyen bir ilişkiyi de bitirebiliriz. Yada yeni ortaklı işlere imza atabiliriz.

Kova ve Yükselen Kovalar; İş hayatımız-günlük rutinimiz ve sorumluluklarımızla ve sağlığımızla ilgili yeni gelişmeler dikkat etmeliyiz. Yeni sorumluluklar alabilir, yeni girişim fırsatları gelebilir yada otorite figürlerine karşı durabiliriz. Sağlığımız, annemiz ve kadın figürleri ile ilgili yeni gelişmeler yaşayabiliriz.

Balık ve Yükselen Balıklar; Çocuklar ve aşk evinde gerçekleşen bir tutulma söz konusu. Bekârsanız âşık olabiliriz evliysek, aileye bir bebek katılacağı haberini alabiliriz. Geçmişten gelen bilgilerin (tarih) ve kadınların bulunduğu topluluklar ve ortamlarda yer aldığımız hobiler edinebiliriz.

Astrolog ve Numerolog

Katya Özlem Çağlayan

02 Temmuz 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?