ÇİĞLİ’NİN BAŞARISI İZMİR’E UMUT IŞIĞI OLACAK

Yıllarını siyasete vermiş, belediyecilik tecrübesi olan, inşaat mühendisi, sporcu, akademisyen, CHP Çiğli Belediye Başkan Aday Adayı Cemal Doğan, “Sorunları ve çözümleri çok iyi bilen birisiyim. Demokratik yerel yönetim modellerini çok iyi biliyorum. Doğudan ve batıdan aldığı göçlerle Çiğli adeta Türkiye’nin küçük bir modelidir. Nüfusu ve konumu nedeniyle İzmir’in en önemli ilçelerinden biridir. Çiğli’de yakalanacak bir başarı, İzmir ve Türkiye i

Yıllarını siyasete vermiş, belediyecilik tecrübesi olan, inşaat mühendisi, sporcu, akademisyen, CHP Çiğli Belediye Başkan Aday Adayı Cemal Doğan, “Sorunları ve çözümleri çok iyi bilen birisiyim. Demokratik yerel yönetim modellerini çok iyi biliyorum. Doğudan ve batıdan aldığı göçlerle Çiğli adeta Türkiye’nin küçük bir modelidir. Nüfusu ve konumu nedeniyle İzmir’in en önemli ilçelerinden biridir. Çiğli’de yakalanacak bir başarı, İzmir ve Türkiye için umut ışığı olacaktır” dedi.

ÇİĞLİ’Yİ ŞAHA KALDIRACAĞIZ

İnşaat Mühendisi, CHP Çiğli Belediye Başkan Aday Adayı Cemal Doğan, Çiğli’de çıtayı yükseltmek için geliyor. Yıllarını siyasete vermiş ve CHP çatısı altında kendisine verilen tüm görevleri başarıyla yerine getirmiş, hizmet aşkı ile yanıp tutuşan Doğan, Çiğliyi şaha kaldıracak projelerinin olduğunu belirtti.

HEP BERABER YÖNETECEĞİZ

Doğan, aday adaylığı açıklamasının ardından Çiğli’yi sokak sokak gezerek Çiğli’nin ve Çiğlilerin sorunlarını çözmek için kolları sıvadı ve çalışmalarına aralıksız devam etti. Çiğli’yi tek başına değil, kadınlarla, çocuklarla, gençlerle kısaca tüm Çiğlilerle yöneteceğini vurgulayan Doğan, Çiğli’de STK ve derneklerle buluşmaya ve çözüm odaklı çalışmaya devam ediyor.

ÇİĞLİ’YE OLAN AŞKIMIZ VAR

“Derdimiz var, heyecanımız var, sorumluluğumuz var en önemlisi de Çiğli’ye olan aşkımız var” diyen Doğan, “Ekonomik kriz büyük işletmeleri vurduğu gibi küçük esnafımızıda çok etkiledi. Ekonomik krizden esnafımızın az zararla çıkabilmesi için Belediye olarak bize düşen ne varsa üstesinden geleceğiz. Bunun ile ilgili çok iddialı ve büyük projelerimiz var” dedi.

Sizi tanıya

bilir miyiz?

1974 Muş / Varto doğumlu olanCemal Doğan ilk, orta ve lise öğrenimini Mersin’de tamamladı. Gaziantep Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezunu olan Cemal Doğan, Mersin Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Eğitim hayatı süresince, judo spor dalında 5’i Türkiye şampiyonluğu, 2 Türkiye ikinciliği ve 2 Türkiye üçüncülüğü olmak üzere toplamda 9 kez Türkiye derecesi yaptı. Özel sektörde yöneticilik yaptıktan sonra bir şubesi de Çiğli’de olan CMD Mühendislik Proje şirketini kurarak sektörde önemli projelere imza attı. Siyasete CHP Başakşehir mahalle örgütlerinde çalışarak başlayan Cemal Doğan, İlçe Başkan Yardımcılığı görevinden sonra meclis üyesi olarak görev aldı. Öğretmen Serpil hanım ile evli 2’si kız, 1 erkek çocukları vardır.

Çiğli Belediye Başkanlığı için neden Cemal Doğan?

Demokratik yerel yönetim modellerini çok iyi biliyorum. Aynı zamanda inşaat mühendisi, akademisyen, sporcu, iş adamı, belediyecilik tecrübesi olan, sorunları ve çözümleri çok iyi bilen birisiyim.Doğudan ve batıdan aldığı göçlerle Çiğli adeta Türkiye’nin küçük bir modelidir. Nüfusu ve konumu nedeniyle İzmir’in en önemli ilçelerinden biridir. Çiğli’de yakalanacak bir başarı, İzmir ve Türkiye için umut ışığı olacaktır.

Adaylığınız açıklandıktan sonra seçim sürecini nasıl bir politika ile yürütüp, zaferle taçlandıracaksınız?

Veri tabanlı seçmen iletişimi planı: Çiğli’deki tüm sandık sonuçlarının karşılaştırılması yapılıp sokak sokak oy verme olasılıkları çıkarılacak. Bu çalışma sonuçları bize kararsız seçmene yönelik bire bir iletişim planını kazandıracak. Sosyal medya radar çalışması: Sosyal medya kullanan seçmenlerin tüm paylaşımları üzerinden değerlendiren yazılım çalışması ile oy verebilecek seçmenleri doğrudan belirleyerek iletişime geçeceğiz. Demokratik Yönetim Modelimiz: Çiğli Belediyesi bütçesinin kullanımına Çiğli halkı ile karar verecek. Geniş katılımlı alınacak bu kararlarla demokrasiyi bütçe kullanımında da hayata geçireceğiz. Sandık hakimiyeti planı: Çiğli ilçemizde bulunan 399 sandığın başında en az bir parti mensubu ekip arkadaşımızın bulunmasını sağlayacağız.

Siz başkan olunca Ç

iğli’de neler değişecek?

HİBE VE DESTEK ÇALIŞMALARI

Ülke genelindeki belediye bütçelerinin merkezi hükümet tarafından KHK’larla kısıtlandığı bir dönemdeyiz. Belediye hizmetlerinin yerine getirilmesini sağlayacak ve kaynak oluşturulabilecek en iyi çalışmalardan biri ulusal, diğeri de uluslararası hibe çalışmaları olacaktır. Hibe ve desteklerle üretim ve geri dönüşüm tesisleri başta olmak üzere, kültür & sanat, altyapı, gençlik, kadın, engelli ve çocuklarla ilgili çalışmalarımızda kullanılmak üzere belediye hizmetlerine kaynak oluşturacağız.

VAKIF & ÜNİVERSİTE

Kuracağımız eğitim vakfımızla Çiğlili gençlerimiz ve Anadolu’dan başarılı öğrencilerimize destek sağlayacağız. Ayrıca kuracağımız Vakıf üniversitesi ile de Çiğlili gençlerimiz ve başarılı fakat yoksul gençlerimize çok düşük ücretlerle uluslararası standartlarda üniversite eğitimi vereceğiz.

ÖĞRENCİ YURTLARI

Çiğli’mizde hali hazırda üniversitemiz mevcut olup yenileri deaçılacaktır. Süreçle birlikte öğrencilerimizin sayısı da giderek artacaktır. Hal böyle olunca; öğrencilerimizin barınma ihtiyacı artarak devam edecektir. Yeni belediyecilik hizmeti anlayışı- mızla, başta kızlarımız olmak üzere, yüzlerce öğrencimizin barınma sorununa çözüm olacak yurt projelerimizi de hayata geçirmek için hazırlamış bulunmaktayız.

GENÇLERE YURTDIŞINDA EĞİTİM DESTEĞİ

Lise ve üniversite eğitiminde üstün başarı gösteren Çiğlili gençlerin yurtdışı eğitimlerine, projelerine ve gönüllülük esaslı girişimlerinekatkı sağlayacağız.

GÜNEŞ KENT ÇİĞLİ

Çiğli’de pilot bir bölgede güneş enerjili ve ekolojik bir doğal yaşam alanı kuracağız. Bu bölge Çiğli ve tüm Türkiye için geleceğe dönük ekolojik ve sağlıklı kentlerin oluşturulmasında örnek bir proje haline dönüşecek. Az kirleten,atıklarını temizleyen ve geri dönüşümünü sağlayan, ekolojik yerleşim alanlarında yaşama imkanına kavuşacağız.

ÇİĞİLİ’YE BREGENZ FESTİVALİ

Dünyada benzerleri de bulunan BREGENZ, Çiğli’mize yakışacak uluslararası bir festival olacak. İBB ve Bakanlıkla ortaklaşa gerçekleştireceğimiz projede; Çiğli sahilinde kuracağımız deniz sahnesi ile Çiğli’mizi turizm odağı haline dönüştüreceğiz. Çiğli bölge ekonomisine büyük katkıda bulunacak olan projemiz, kültür sanat faaliyetleriyle de ön plana çıkacak.

YENİ BİR YEREL ÜRETİM-TÜKETİM MODELİ

Çiğli’mizde uygulayacağımız yerel üretim-tüketim modelini belediye şirketleri üzerinden teşviklerle gerçekleştireceğiz. Bu sayede Çiğli halkı yerel üretimle ekonomik ve sağlıklı tüketim fırsatı bulacak.

ÇİĞLİ’NİN GERÇEK SORUNLARINA GERÇEK ÇÖZÜMLER

Kreş ve etütler , Çiğli’nin her noktasına ücretsiz internet ,Ekonomik yardıma muhtaç ailelere ,Çiğli kart ,Doğalgaz ödemelerine katkı, Ev kadınlarımıza özel ekopazar , Engellilerimiz için iş atölyeleri ,Rehabilitasyon merkezi ,Hayvan hastanesi ve bakım merkezi , Sahilimize meydan yapılması

ÇİĞLİ’YE İBADETHANELER

Çiğli’mizin her mahallesine halkımızın ibadet edebileceği ibadethaneler kuracağız. Bu ibadet mekanlarımızın tüm temizliği belediyemiz tarafından ücretsiz yapılacak.

KREŞ VE ETÜTLER

Çiğli’mizin her mahallesine psikologlar eşliğinde ücretsiz kreş ve etütler açacağız. Kreş ve etüt merkezlerimizde çocuklarımız okul öncesi eğitim bilincine kavuşma imkanı bulacaklar.

ÇİĞLİ DERNEKLER FEDERASYONU

Çiğli’deki tüm derneklerin bir araya gelerek oluşturacakları Çiğli Dernekler Federasyonu kuracağız. 21. yüzyılda toplumların karar alma mekanizması haline gelen sivil toplum kuruluşlarının konuları birbirleriyle istişare etmelerini sağlayacağız. Derneklerin üyeleri arasında bilgi havuzu oluşmasına katkı sağlayacağız. Çiğli’de inşa edeceğimiz Çiğli Dernekler Kompleksi’nde derneklerimize çok düşük kiralarla mekanlar tahsis edeceğiz. Binanın içerisindeki sekreterya, toplantı ve konferans salonları ortak çalıştırılarak derneklerimizin hizmetine sunacağız.

KENT KONSEYİ

Çiğli halk tabanında ihtiyaç sahibi, burs bekleyen öğrenci ve işsiz vatandaşlara iş bulmaları konusunda yardımcı olmayı hedeflemekteyiz.

ÇİĞLİ KÜLTÜR MERKEZİ

Çiğli Kültür Merkezi projemiz ile sinema, tiyatro, konser alanı, sergi ve konferans salonları bulunan bir yerleşke yapacağız. Bu projeyle halkımızı her türlü kültürel faaliyetlerin düzenleneceği bir mekana kavuşturmuş olacağız.Öte yandan yaşanılabilir alanlar oluşturma projelerimiz arasında Çiğli Rekreasyon Alanı ve Meydan Düzenlemeside yer almaktadır.

15 Ocak 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi