Kemeraltı Günleri başlıyor

İzmir’in gözde alışveriş mekanı olan Tarihi Kemeraltı Çarşısı bu yıl ikincisi düzenlenen Kemeraltı Günleri ile yeni yıl öncesi hem alışveriş hem de keyif yapmak isteyenleri ağırlayacak.

İzmir’in gözde alışveriş mekanı olan Tarihi Kemeraltı Çarşısı bu yıl ikincisi düzenlenen Kemeraltı Günleri ile yeni yıl öncesi hem alışveriş hem de keyif yapmak isteyenleri ağırlayacak.

www.haberhurriyeti.com / EKONOMİ
Konak Belediyesi ile Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği işbirliğinde ilki geçtiğimiz yıl yapılan Kemeraltı Günleri’nin ikincisi 28 Aralık Pazartesi günü başlayacak. Yeni yıl öncesi Tarihi Çarşı’ya ilgiyi artırmak amacıyla düzenlenen etkinliğin açılış töreni saat 12.30’da Kemeraltı Çarşısı’nın Valilik binası yanındaki girişinde yapılacak. Bu yıl ‘Kemeraltı: İzmir’in Çarşısı’ sloganıyla duyurulan etkinlik 30 Aralık’a kadar sürecek. Pazartesi günü başlayacak etkinliklerin açılışı renkli görüntülere sahne olacak. Hazırlıkları tamamlanan tören kapsamında tüm katılımcılar Roman Bandosu eşliğinde Tarihi Çarşı içinde yer alan Salepçioğlu Hanı’na kadar yürüyecek. Yürüyüş sırasında esnafa ve çarşıya alışverişe gelen vatandaşlara çeşitli hediyeler dağıtılacak. Kapalı Devre Müzik Topluluğu’nun müzik dinletisiyle renk katacağı Kemeraltı Günleri’nin ilk günü saat 15.00’te Kızlarağası Hanı’nda İFOD üyelerinin Kemeraltı fotoğraflarından oluşan serginin açılışıyla devam edecek. Tarihi hanın ikinci katında yer alan Antika ve Sanat Çarşısı’nda da Ney Sanatçısı Muharrem Sönmez’in Ney dinletisi eşliğinde Ebru çalışması yapılacak. Müzik, dans, sergi ve çeşitli workshoplarla zenginleşen Kemeraltı Günleri’nin ikinci gününde de müzik ve sanat eksik olmayacak. Tüm gün Kızlarağası Hanı’nın yanı sıra Abacıoğlu Hanı’nda da müzik ve dans gösterileri sürecek. Kemeraltı Günleri’nin son günü de renkli geçecek. Yılın son günlerini geçiren çarşı esnafı ve alışverişe gelen vatandaşlar Kızlarağası Hanı’nda Cenker Ekemen’in Kemeraltı konulu belgeselinin gösterimi izleyebilecek. Yine Kızlarağası Hanı’nda tarihi çarşının vazgeçilmezi olan kahve ve kahvehanelerini ele alan ‘Kemeraltı’nda Kahve Muhabbeti’ konulu söyleşi gerçekleştirilecek.

KEMERALTI’NDA BULUŞUYORUZ

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, tüm İzmirlileri yeni yıl öncesi Kemeraltı’na davet etti. Tarihi Çarşı’nın sadece alışveriş mekanı olmadığını, zengin tarihi yapılarıyla görülmesi gereken bir mekan olduğunu dile getiren Pekdaş, “Geleneksel hale getirdiğimiz Kemeraltı Günleri’ni bu yıl da coşkuyla kutlayacağız. Üç günlük bir programımız var. Tarihi Çarşı’nın önemli noktalarında etkinlikler düzenleyeceğiz. Kemeraltı’nı yeniden gündeme getirmek istiyoruz. İzmir’in kent kimliğinde önemli bir yer tutan Kemeraltı’nı akıllardan hiç çıkarmamak için bu etkinlikleri düzenliyoruz. Yeni yılda yeniden Kemeraltı’nda buluşalım, yeni yılı Kemeraltı’nda kutlayalım diyoruz. Bütün İzmirli hemşerilerimizi Kemeraltı’na bekliyoruz” dedi.

27 Ara 2015 - 17:09 - Ekonomi