Gümrükçü Halka Seslendi: “GÜCÜ HİZMETTE BİRLEŞTİRELİM”

‘Gülümseyen Çiğli’ sloganıyla seçim çalışmalarına devam eden CHP’li Utku Gümrükçü mahalle mahalle gezerek seçim çalışmalarını sürdürüyor. Ataşehir mahallesinde sakinleriyle bir araya gelen Gümrükçü, talepleri dinledi.

Millet İttifakının Çiğli Belediye Başkan Adayı Utku Gümrükçü, Ataşehir mahallesinde vatandaşlar ile bir araya geldi. “Belediyecilik hizmetinde parti ayrımı olmaz” diyen Gümrükçü: “Çiğli’nin sorunlarının çözümü için herkesin desteğine ihtiyaç var. Hem büyükşehirde hem de Ankara’da elimizin güçlü olması için sandıkta oyları birleştirmeliyiz. Gelin bu başarıya ortak olun, gücü hizmette birleştirelim” dedi.

‘Herkesin Ortak Adayıyım’

Sadece CHP’nin değil, İYİ Parti ve başka partilerinde destek verdiği toplumsal bir uzlaşı olarak seçmen karşısında olduğunu vurgulayan Gümrükçü, “Parti ayrımı yapmayan, hizmet isteyen, Atatürk’e bağlı, laiklik, demokrasi yanlısı herkesin ortak adayıyım. Şu an Çiğli 200 bin nüfusuyla İzmir’in en hızlı büyüyen ilçesi durumunda. Ama sorunları da bir o kadar fazla… Çöp sorunumuz var, inşallah bu yaz o sorunu yaşamayacağız. Çünkü mahkeme karar verdi; yeni çöplük için yer belli oldu. Mevcut çöpten de elektrik üretilecek. Karşıyaka Tramvayının hattı uzuyor; proje hazır, para hazır, Bakanlığın onayı bekleniyor. 9 mahallemizde imar sorunu var. Bazıları imar yapmayı gökdelen yapmak, çok katlı bina dikmek zannediyor. Hayır; nereye ne yapılacak onu planlamak demektir. Cami nereye yapılacak, hastane, okul, bina nereye yapılacak onu planlamak demek” dedi.

‘Israrcı Olun Katılımcı Olun’

Vatandaşlardan seçim sonrası için de istekleri olduğunu belirten Utku Gümrükçü: “Bize hizmet için yapışın. Israrcı olun, katılımcı olun. Nerede yanlış yapıyorsak bizi uyarın. Ortak bir belediye yönetim için katılımcılık şart. ‘Belediye onu yapmadı, bunu yapmadı’ demeyin. ‘Neden yapmadın?’ diye hesap sorun. Onun için bir Kent Konseyi kuracağız. Mahalle bazında da muhtarlarımızın da içinde olduğu mahalle meclisleri kuracağız. Oraya gidip herkes sorununu anlatabilecek, ortak bir çözüm noktasında birleşilecek. Her muhtarın yanına bir belediye çalışanı koyacağız ve daha sorun mahalledeyken çözüme kavuşturulacak” diyerek vatandaşların katılımcı bir belediyecilik anlayışı ile tanışacaklarını müjdeledi.

Çiğili’nin sorunlarının sadece Çiğili Belediyesi tarafından çözülemeyeceğini belirten Gümrükçü, 14 km sahil şeridini kullanamadıklarını çünkü sit alanı olduğunu söyledi. Gümrükçü sözlerine şöyle devam etti:“Sit kararını kim kaldırabilir; Ankara. Havaalanımız var ama kullanamıyoruz çünkü Ankara’dan karar çıkması lazım. Çöplük kalkacak yıllardır kalkmıyor, neden? Ankara’dan onay verilmesi lazım… Karşıyaka Tramvayı uzayacak, buradan geçip Ataşehir’in içinden geçecek Kâtip Çelebi Üniversitesine kadar gidecek. Parası hazır, projesi hazır, Ulaştırma Bakanlığı’nda onay bekliyor. Ben Çiğli’ye hizmet için şunu yapmaya hazırım; alacağım AK Parti İlçe Başkanını yanıma ve diyeceğim ki: ‘Ben Büyükşehir’deki hizmetleri takip edeceğim. Sen de Ankara’dan yapılabilecek işleri takip et.’ Yeter ki hizmet gelsin. Hizmette, belediyecilikte ideoloji olur mu? Biz yeni bir anlayışla belediyeyi şekillendireceğiz. Çiğli’nin sesini hem büyükşehirde hem Ankara’da duyurmamız lazım yoksa bu sorunları başka türlü çözemeyiz” diye konuştu.

15 Mart 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?