TÜBİTAK’ta Özel Ege Lisesi 3 birincilik kazandı

TÜBİTAK’ta Fizik, Kimya ve Biyoloji birincisi Özel Egeliler oldu. Okul, 3 tanesi bölge birinciliği olmak üzere toplam 5 ödül kazandı.

TÜBİTAK’ta Fizik, Kimya ve Biyoloji birincisi Özel Egeliler oldu. Okul, 3 tanesi bölge birinciliği olmak üzere toplam 5 ödül kazandı.

www.haberhurriyeti.com / EĞİTİM
2015-2016 öğretim yılında TÜBİTAK tarafından 47.si düzenlenen Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nın Ege Bölge Sergisi Tepekule Kongre ve Sergi Merkezinde yapıldı. Özel Ege Lisesinin 2 Fizik, 4 Biyoloji, 4 Matematik, 1 Kimya, 1 Tarih, 1 Sosyoloji, 1 Coğrafya ve 1 Bilgisayar alanında olmak üzere toplam 15 projesi yarışmada sergilenmeye değer bulundu. Okul, bir kez daha Bölge Sergisi’nde en fazla sayıda projesi sergilenen lise olmanın onurunu yaşadı.
Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar Kültür Merkezinde yapılan ödül töreninde Özel Egeli öğrenciler Fizik, Kimya ve Biyoloji dallarındaki bölge birinciliğini elde ederek Ankara’da gerçekleşecek olan Ulusal Sergi’de Ege Bölgesi’ni temsil etme hakkı kazandı. Ayrıca Matematik alanında bölge ikinciliği, Fizik alanında bölge üçüncülüğü derecelerini de elde eden Özel Egeliler, toplam 5 ödül kazanırken Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik alanlarında en çok ödül alan okul olarak önemli bir başarı elde etti.

DERECEYE GİREN PROJELER

Fizik alanında Alpbilge Aslan ve Alp Güler, Kimya alanında Karya Gülen ve Ece Bardakçı Biyoloji alanında Ege Tunçgenç ve Ekin Cücü tarafından hazırlanan projeler birincilik ödülü kazandı. Zeynep Sezer ve Güneş Başkes tarafından hazırlanan Matematik projesi ikincilik, Efe Metin ve Eda Avcı tarafından hazırlanan Fizik projesi üçüncülük ödülü almaya layık görüldü.

01 Nis 2016 - 13:29 - Eğitim