Bornova Belediyesi ile esnaf el ele verdi

Bornova’da yaşayan herkesin Bornova’dan alışveriş yapmasını sağlamanın daha da cazip hale getirilmesi sağlandı.

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, bağlı oda ve kooperatifler ile pek çok ortak proje geliştiren Bornova Belediyesi, ticari hayatı hareketlendirme yolunda dev bir adım daha attı. Bornova Belediyesi ile İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği arasında geniş kapsamlı bir protokol imzalandı. Hem esnafa hem de tüketiciye avantajlar sağlayan Dost Kart uygulamasının kapsamı genişletildi. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Her zaman esnafın emrindeyiz” derken, İzmir Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, Bornova Belediyesi’nin esnafa verdiği destekten söz ederek, “Ben Olgun Atila’nın adının olduğu bir protokolü hiç okumam. Altına direkt imzamı atarım” diye konuştu.

Bornova Belediyesi Kültür Merkezi’ndeki imza törenine Bornova’daki tüm esnaf odalarının Başkan ve yönetimleri ile CHP Bornova İlçe Başkanı Asım Güven de katıldı.Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila ile İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu’nun imzaladığı protokol kapsamında; daha önce sadece öğrenciler için geçerli olan Dost Kart uygulamasının kapsamı genişledi. Bornova Belediyesi ile bağlı şirketlerinde çalışan personele, Bornova Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Çocuk Kulübü ve Kadın Kulübü ile yeni kurulacak Sosyal Kulüp üyelerine, kent konseylerini oluşturan sivil toplum kuruluşlarının üyeleri ile birinci derece yakınlarına Dost Kart verilecek. Belediye ile ilgili sözleşmeyi imzalayan esnaf, Dost Kart kullanıcılarına indirim uygulayacak.

Atila: Her zaman esnafımızın yanındayız

Esnafın ticari faaliyetlerini çok zor şartlar altında gerçekleştirdiğini vurgulayan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Esnafımızın kira, stopaj, maaş ödemesi, vergi gibi birçok kalem masrafı var. Bu nedenle ki özellikle küçük esnafımıza destek olma adına bir farkındalığı ortaya koymaya çalışıyoruz. Biz Bornova’da yaşayan herkesin Bornova’dan alışveriş yapmasını, yerli malı almasını istiyoruz. Yerelde kalkınma modelini geliştirmeli, gerçek üretici ile vatandaşı buluşturmalı, ucuz ve kaliteli alışveriş imkanı yaratmalıyız. Bu noktada esnafımızın her zaman emrindeyiz. Bornova Belediyesi olarak ayağına gidiyor, ruhsatlarını yerlerinde veriyoruz. Onların işlerini aksatmadan karlarını arttırmalarına katkı koymaya çalışıyoruz. Bu protokol ile bir işleri daha da kolaylaştıracağız” dedi.

Mutlu: Olgun Atila varsa bakmadan imza atarım

İzmir Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, esnaf ve sanatkarların kentleri kente yapan, kentleri aydınlatan, toplumsal yaşamı güçlendiren değerler olduğunu belirterek, “Bugün burada bir dostluk, kardeşlik anlaşması imzaladık. Daha önce üniversite öğrencilerimiz için Dost Kart projesini hayata geçirmiştik. İşbirliğimizi artık daha da geliştireceğiz. Belediye sayesinde tüm Bornovalılarla esnaf ve sanatkarımızı buluşturacağız. Bu protokolü ile bir esnafımıza katkı koyar, Bornovalılara refahı, mutluluğu, ucuzluğu getirebilirsek ne mutlu bize” dedi. Göreve geldiğinden bugüne esnafa verdiği destek nedeniyle Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’ya teşekkür eden Mutlu, “Ben Olgun Atila’nın adının olduğu bir protokolü hiç okumam. Altına direkt imzamı atarım. Çünkü bugüne kadar hiç yanlış işyaptığını görmedim. Her zaman yanımızda oldu. Telefonumuza cevap verdi. Sorunlarımızı hemen çözdü” diye konuştu.

Kapsamı genişletilerek imza altına alınan yeni protokol için yapılan toplantıda esnaf temsilcileri tam kadro oradaydı;

Celil Anık – İzmir Şoförler Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı

Yalçın Ata – İzmir Ayakkabıcılar Esnaf Odası Başkanı

Muzaffer Üründü – İzmir Dökümcüler Odası Başkanı

Mustafa Akkaya – Bornova Esnaf Odası Başkanı

Reşat Gençtürk – Çambidi Esnaf Odası Başkanı

Nejat Yaylacıkoral – Altındağ Esnaf Odası Başkanı

Nuri Bilgin – Pınarbaşı Esnaf Odası Başkan Vekili

Bülent İşçi – Bornova Tamirciler Esnaf Odası Başkanı

Murat Canlı – Bornova Şoförler Odası Başkanı

Adnan Çetin – Kara Nakliyecileri Kooperatifi Başkanı

Kemal Yaman – Bornova Esnaf ve Kefalet Kooperatifi Başkanı

Mehmet Semerci – Altındağ Esnaf ve Kefalet Kooperatifi Başkanı

Çelebi Demiştaş – Hurdacılar Sitesi Başkanı

Yunus Taş – Aykop Müdürü

Erol Çamkıran – 2. Sanayi Sitesi Başkanı

Yalçın Dönmez – 3. Sanayi Sitesi Başkanı

Turgay Avcı – 5. Sanayi Sitesi Başkanı

24 Ekim 2018 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?