EKOLOJİK KALKINMA İÇİN DERNEK KURULDU

İzmirli çevreciler el ele verdi

EKOLOJİK yaşam bilinci ve duyarlılığı oluşturmak isteyen çevreye duyarlı İzmirliler, Ekolojik Kalkınma Derneği’ni ( EKKAD) kurdu. Çeşmede oluşturduğu bahçeyle kıymetini bilmediğimiz bir bitkiye dikkat çeken ve Sakız Ana Nadire olarak tanınan Nadire Albayrak öncülüğünde kurulan EKKAD’ın İlk Genel Kurulu İzmir Dernekler Konfederasyonu merkezinde Turgay Yokuş’un Divan Başkanlığında yapılıp yönetim kurulu da oluşturuldu.
AMAÇ SÜRDÜRÜLEBİLİR YAŞAM
Ülkeye ve topluma fayda için “Ekolojiyi gözeterek ekonomik değer üretmek” ilkesiyle yola çıkan EKKAD’ın Başkanlığı’na Nadire Albayrak, 2. Başkanlığa Çevreci Gazeteci İbrahim Irmak oybirliğiyle seçildi. Albayrak, yaptığı konuşmada EKKAD’ın, Ekolojik alanda yurt içinde ve yurt dışında faaliyet göstereceğini belirtti.
Doğal hayatı ve ekolojiyi korumak için yola çıktıklarını da vurgulayan Başkan Albayrak, “EKKAD, ekolojik dengelerin bozulması sonucunda ortaya çıkan sorunlara çözüm yolları sunmak ve doğa ile uyumlu yaşamı desteklemek, genetik doğal kaynakların korunmasını sağlamak, tarım orman ve çevre ekonomisi konularında da faaliyet gösterecek” dedi.

Ekolojik Kalkınma Derneği’nin yönetim kurulu şöyle:

ASİL ÜYELER

1-Nadire Albayrak
2-Turgay Yokuş
3-Mustafa Kılıç
4-İbrahim Irmak
5-Süleyman Zemin
6- Mustafa Samet Sevinç
7-Ali Bakmaz

YEDEK ÜYELER

1-Ahmet Gözlükaya
2-Esat Özsüner
3-Hakan Öney
4-Beşir Avcı
5-Levent Avcı
6-Hayri Kahraman
7-Erdem Hotan

DENETLEME KURULU

ASİL ÜYELER
1-Hüseyin Sevin
2-Osman Cengil
3-Fazilet Ergün

YEDEK ÜYELER

1-Cihan Ündey
2-İsmet Can Çam
3-Arzu Yolcu

13 Haziran 2019 - Çevre


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?