İDT’de Pazartesi Söyleşileri tekrar başlıyor

İzmir Devlet Tiyatroları sahnesinde oyun olmayan tek gün olan pazartesi günlerini de dolu dolu geçirmek için uzun bir süredir ara verilen 'Pazartesi Söyleşileri'ne tekrar başlıyor.

İDT’de Pazartesi Söyleşileri tekrar başlıyor
İDT’de Pazartesi Söyleşileri tekrar başlıyor
+1
Haber albümü için resme tıklayın

İzmir Devlet Tiyatrosu sahnesinde oyun olmayan tek gün olan pazartesi günlerini de dolu dolu geçirmek için uzun bir süredir ara verilen ‘Pazartesi Söyleşileri’ne tekrar başlıyor.

www.haberhurriyeti.com / KÜLTÜR SANAT
30 Kasım 2015 Pazartesi günü başlayacak olan ‘Pazartesi Söyleşileri’ ile ilgili olarak İzmir Devlet Tiyatrosu’ndan bir açıklama yapıldı. İşte o açıklama;
“İzmir Devlet Tiyatroları sahnelerinin yeni haftaya hazırlandığı pazartesi günleri oyun gösterimleri olmayan tek gündür. İzmir gibi her an canlı ve her an nabzı yüksek bir şehirde,boş geçen tek gün olmasın diyoruz ve hayatın aynası, Tiyatro Sanatına ev sahipliği yapan Konak Sahnemizde, pazartesi söyleşilerimize verdiğimiz uzun aradan sonra tekrar başlıyoruz.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünün de teşvikleri ile, İzmir Devlet Tiyatrosu Müdürü Tayfun Erarslan’ın yeniden yapılandırdığı proje doğrultusunda farklı konu başlıkları ile devam edecek olan etkinliğimizin ilki 30 Kasım Pazartesi günü “Tiyatro ve Arkeoloji” konusuyla gerçekleşecektir. Söyleşimiz, Dokuz Eylül Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Klasik Arkeoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Smyrna Antik Kazı Başkanı Yrd.Doç.Dr. Akın Ersoy, Prof. Dr. Özdemir Nutku ve Araştırmacı Yazar İlhan Pınar’ın katılımlarıyla, sanatçımız Yaşar Ürük’ün moderatörlüğünde yapılacaktır.

İnsan elinden çıkan her türlü estetik değer taşıyan veya taşımayan objeleri inceleyen Arkeoloji, ve bunların “güzel” olanlarını tematik olarak işleyen Sanat… Bu iki ayrılmaz bütünün üzerine geçecek aydınlatıcı, hoş sohbetle İzmir’de farklı bir nefes olmanın ilk adımını atıyoruz.

Her zaman belirttiğimiz gibi; Devlet Tiyatrosu bir sanat ve kültür merkezidir, tiyatro salonumuz bu kentin malıdır, ve varlığımız sadece halkın içinde, seyircilerimizin karşısında anlamlanır, tıpkı sanat gibi. Tiyatronun kavrayıcı ve birleştirici gücüne inanıp attığımız adımda bütün halkımızı yanımızda görmek bizlere onur verecektir.”

#gallery-1 {margin: auto;}#gallery-1 .gallery-item {float: left;margin-top: 10px;text-align: center;width: 33%;}#gallery-1 img {border: 2px solid #cfcfcf;}#gallery-1 .gallery-caption {margin-left: 0;}/* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */

27 Kas 2015 - 14:04 - Gündem