Ülkü Ocakları’ndan Şehide Saygı, Teröre Lanet yürüyüşü

Son iki günde verilen 31 şehidin ardından Ülkü Ocakları, bugün saat 19.00'da yurt genelinde 'Şehide Saygı, Teröre Lanet' yürüyüşü yapacak.

Son iki günde verilen 31 şehidin ardından Ülkü Ocakları, bugün saat 19.00’da yurt genelinde ‘Şehide Saygı, Teröre Lanet’ yürüyüşü yapacak.

www.haberhurriyeti.com / GÜNDEM
Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, bugün saat 19.00’da Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak yurt genelinde ‘Şehide Saygı, Teröre Lanet’ yürüyüşü yapacaklarını söyledi.

BASIN AÇIKLAMASI YAPILACAK

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, kendisinin de katılacağı Ankara’daki yürüyüşün ise saat 18.00’de Beşevler Meydanı’ndan başlayıp saat 19.00’da Güven Park’ta basın açıklamasıyla son bulacağını ifade etti.

VURAL’DAN UYARI: HEDEF VATANDAŞI BİRBİRİNE KIRDIRMAK

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, son yaşanan terör olaylarından sonra toplumda yaşanan infialin haklı bir infial olduğunu söyleyerek, “Her türlü tepki terör örgütünün siyasi hedefine ulaşamayacak şekilde olmalıdır. Birçok provokasyon olabilir. Hedef vatandaşı birbirine kırdırmaktır” dedi.

Parlamentoda düzenlediği basın toplantısında terör olaylarına karşı gösterilen tepkinin hiçbir zaman terörün arzuladığı vatandaşlar arası çatışma noktasına taşınmaması konusunda duyarlı davranıldığına dikkat çeken Oktay Vural, “Lanetimizi teröre, saygımızı şehide gösteren bir davranış içinde olmamız gerekiyor” dedi.

“TUZAĞA DÜŞMEYİN”

“Ülkü Ocakları bugün her yerde saat 19.00’da ‘Şehide Saygı, Teröre Lanet’ yürüyüşü tanzim edecek. Halkın duygularına tercüman olacak. Bu çizgide vatandaşların bir tuzağa düşmemesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” diyen Vural, devletin terörle mücadele iradesi olduğunu, önemli olanın bu iradeyi kullanıp kullanmaması olduğunu kaydederek, “Bugüne kadar kullanılmadı. Bu mücadeleyi 2002’de kazandık. Bugün terörün neden olduğu çok açıktır” diye konuştu.

“BİRÇOK PROVOKASYON OLABİLİR”

Devleti yöneten zihniyetin terörle mücadele konusunda zafiyet gösterdiğini savunan Vural, terör örgütünün siyasi hedeflerine ulaşması sürecinin sonlandırılması gerektiğini kaydetti. Vural, “Milli ve üniter ülkemiz için bu tuzakları bozacağız. Bütün vatandaşlara uyarı yapıyoruz. Hedefimiz bölücü terör örgütüdür. Bu örgütle beraber birlikte destekleyen ve işbirlikçileridir, vatandaşlarımız değildir. Her türlü tepki terör örgütünün siyasi hedefine ulaşamayacak şekilde olmalıdır. Birçok provokasyon olabilir. Hedef vatandaşı birbirine kırdırmaktır” şeklinde konuştu.

“GEÇEN YIL YETKİ VERDİK…”

Meclis’in irade kullanma ve yetki verme yeri olduğunu söyleyen Vural, “Olağanüstü halle ilgili varsa bir teklifiniz hemen Meclis’i toplayalım. Meclis irade kullanma, yetki verme yeridir. Geçen yıl yetki verdik, 11 ay sonra kullandılar. Olağanüstü hal olması gerekir. O zaman toplanın, olağanüstü hal ve sıkıyönetimle ilgili somut talepler gelirse bununla ilgili elbette irademizi kullanırız” ifadelerini kullandı.

08 Eylül 2015 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?