“76 milyon kenetlenelim”

Şehit aileleri ve gaziler için düzenlenen iftar yemeğinde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, barış mesajı verdi. Kutsal Ramazan ayında kırgınlıkların bir kenara bırakılması gerektiğini belirten Başkan Kocaoğlu, “Benim dileğim birbirimize sımsıkı sarılarak, birlik beraberlik içerisinde, ülkemize ve bölgemize barış gelmesi için 76 milyon vatandaşımızın kenetlenmesidir” dedi. www.haberhurriyeti.com / ŞEHİR VE BAŞKANİzmir Büyük

Şehit aileleri ve gaziler için düzenlenen iftar yemeğinde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, barış mesajı verdi. Kutsal Ramazan ayında kırgınlıkların bir kenara bırakılması gerektiğini belirten Başkan Kocaoğlu, “Benim dileğim birbirimize sımsıkı sarılarak, birlik beraberlik içerisinde, ülkemize ve bölgemize barış gelmesi için 76 milyon vatandaşımızın kenetlenmesidir” dedi.

www.haberhurriyeti.com / ŞEHİR VE BAŞKAN
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir’deki şehit aileleri ve gazilerle düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi tarafından artık gelenekselleştirilen, tarihi Havagazı Fabrikası’ndaki iftar yemeğine İzmir Valisi Mustafa Toprak, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Atay, Hava Eğitim Komutanı Korgeneral Akın Öztürk, Emniyet Müdürü Ali Bilkay ile Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Başkanı Ayten Sarıca, Muharip Gaziler Derneği İzmir Şubesi Genel Sekreteri Hüseyin Alaş, Muharip Gaziler Derneği Karşıyaka Şube Başkanı Halil Taşçı, Kore Barış Elçilikleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği İzmir Başkanı Mustafa Pehlivan, İzmir Şehit Aileleri ve İnsan Hakları Yardımlaşma Derneği Başkanı Yavuz Alphan, Tüm Emniyet Teşkilatı Mensupları Vazife Malulleri ve Şehit Aileleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Nihat Gün katıldı.

2 bine yakın şehit yakını ve gaziyle birlikte iftar yapan Başkan Aziz Kocaoğlu, kutsal Ramazan ayında küskünlüklerin ve kırgınların son bulması gerektiğini söyledi. Başkan Kocaoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ramazan ayını, ülkemizde ve yakın coğrafyamızdaki terör olaylarına, iç savaşlara, insanların ve çocukların ölümüne, vicdanen, ruhen ve inanç olarak ‘dur’ deme ayı olarak değerlendiriyorum. Ülkemizde 5-6 aydır şehit haberi gelmemesi hepimizi sevindiriyor. Bir daha şehit ve gazi haberlerinin olmaması için 76 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına barış istemek, birbirini tanımak ve sevmek, gelenek, görenek, inanç ve etnik kökenine saygı duymak, barışı birlikte yapmak düşüyor. Bunu yapabilirsek, halk yapabilirse, bu coğrafyada çıkarı olanların oyununu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak bozarız. Benim dileğim birbirimize sımsıkı sarılarak, birlik beraberlik içerisinde ülkemize ve bölgemize barış gelmesi için 76 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının kenetlenmesidir. Bunu geçmişte başardık. Kurtuluş savaşında başardık. Bugün de başaracak gücümüz vardır. Yeter ki birbirimizin farklılıklarını değil sonsuz birlikteliklerini görelim”

“ZORLUKLARI KENETLENEREK AŞACAĞIZ”

Aziz Kocaoğlu’nun barış mesajın katılan Vali Mustafa Toprak ise, “Ramazan ayının getirdiği sevgi ve coşkuyu yüreğimizde taşıyoruz. Bunu da herkese yansıtmaya çalışıyoruz. Huzur içinde 76 milyonumuzla birlikte bir ve beraber olarak geleceğe dimdik ve sıkı şekilde gidiyoruz Önümüze yokuşlar çıksa da, birbirimize kenetlenerek daha iyi noktalara gideceğiz. Ülkemizin bekası için şehit olanların ailelerine baş sağlığı, gazilerimize de bir kez daha şükran duygularımı sunuyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından iftara katılan dernekler adına Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Başkanı Ayten Sarıca ve Muharip Gaziler Derneği İzmir Şubesi Genel Sekreteri Hüseyin Alaş, Başkan Kocaoğlu’na çiçek verdi. Şehit yakınlarıyla tek tek tokalaşan Kocaoğlu, 84 yaşındaki Kore Gazisi Muhtahhar Kaynakgöz ile uzun uzun sohbet etti.

16 Temmuz 2013 - Belediye


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?