KEMAL ZORLU’YA ALTAY VEFASI

Genç Başkan Özgür Ekmekçioğlu’na sahip çıkalım çağrısı

Altay Sosyal Dayanışma Derneği’nin Kemal Zorlu için düzenlediği vefa gecesinde camiaya “Altay’a hizmet edenleri unutmayalım… Kırgınlıklar bitsin, siyah-beyaz için el ele verelim” mesajı gönderdi

ŞİMDİ BİRLEŞME ZAMANI

Sporcu ve yönetici olarak 54 yıldır sporun içinde olan Zorlu, konuşmasında tecrübelerini aktarırken, Altay’ın federasyon ve kurullarında aktif temsil edildiği yılları özlediğinin altını çizdi.

ÖZGÜR BAŞKANA SAHİP ÇIKIN

Vefa plaketini, Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu ve Altay SDD Başkanı Aybars Akoğlu’ndan alan Kemal Zorlu, Altaylılara “Genç başkanımız Özgür Ekmekçioğlu’na sahip çıkın” diye seslendi.

HABERİN AYRINTILARI ŞÖYLE:

ALTAY Sosyal Dayanışma Derneği’nin, siyah-beyazlı kulübe yönetici ve sporcu olarak hizmet eden kişileri onore etme amacıyla düzenlediği “Vefa gecelerinin” yedincisinde şeref kürsüsüne çıkan Kemal Zorlu yarım asrı geçkin deneyimiyle camiaya önemli mesajlar verdi. Geceye Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği İzmir Şube Başkanı Dr. Şaban Acarbay, Türkiye Futbol Adamları Derneği İzmir Şube Başkanı Bahri Vreskala, yöneticiler, futbolcular, gazeteciler ve Altaylılar katıldı.

VEFA ÖNEMLİ OLAY

Sporcu ve yönetici olarak 54 yıldır Türk Sporu’nun içinde olan Kemal Zorlu, bu süreçte yaşadıklarını ve tecrübelerini, bir slayt gösterisi eşliğinde salonu dolduranlara anlatırken, nostaljik bir hava estirdi. Vefa’nın kulüpleri yaşatan önemli bir unsur olduğunu, bu nedenle Altay’a hizmet eden kimseyi unutmamak gerektiğini vurgulayan Zorlu, konuşmasının başında Altay’ın kurucularının ve yıllarca camiaya hizmet ettikten sonra ebediyete göçmüş sporcu ve yöneticilerin adını tek tek saydı.

AİLECE ALTAY’A ÇOK ŞEY KAZANDIRDIK

Konuşmasında babası Merhum Mazhar Zorlu’nun Altay aşkına ve siyah-beyazlı kulüp için yaptıklarına da yer veren Kemal Zorlu, ailece Türk Sporu’na ve Altay’a önemli hizmetler verdiklerinin altını çizdi. Zorlu kulübün tesis anlamındaki tüm kazanımlarında, ailesinin büyük katkısı olduğunu belirtirken, Altay kulübünün gerçekleştirdiği ilkleri anlattı.

ALTAY İÇİN KAVGA VERDİK

İzmir kulüplerinin yöneticileri ve taraftarları arasındaki eski düzeyli rekabete değinen Zorlu, o dönemlerle İzmir’in, özellikle de Altay’ın federasyon ve kurullarında aktif temsil edildiğini vurguladı. Türkiye Futbol Federasyonu’nda görev yaptığı yıllarda, bugün bile Türk Futbolu’nun ihtiyaç duyduğu reform programını hazırladıklarını, ancak bunu uygulamak için göreve talip olduklarında, çirkin ayak oyunlarıyla önlerinin kesildiğini anlattı. O dönem Türk Futbolu adına verdiği kavgayı anlatan, ardında da Altay’ın 2001 yılında Diyarbakır’da hak ettiği şampiyonluğun elinden alındığı olaylı maç sonrası verdiği mücadelenin altını çizen Zorlu, “Altay için her platformda mücadele ve kavga verdim. Haklı olduğumuz konuda cesaretle olayların üzerine gittik. Ancak o dönemde devlet eliyle mağdur edildik” dedi.

EKMEKÇİOĞLU’NA SAHİP ÇIKIN

Vefa plaketini Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu ve Altay SDD Başkanı Dr. Aybars Akoğlu’nda alan Kemal Zorlu, açılışta yaptığı konuşmada “Alsancak Stadı Altay’ındır, Altay Alsancak Stadı olarak da kalacak” diyen Ekmekçioğlu’na destek verdi. Zorlu, plaketi aldıktan sonra birkez daha mikrofonu eline alarak camiaya seslendi. Zorlu, “Özveriyle Altay’a büyük başarılar kazadıran genç başkanımız Özgür Ekmekçioğlu’na sahip çıkalım. Camiada kırgınlıklar bitsin. Altay Sosyal Dayanışma Derneği ile Altay Taraftar Derneği arasında da gerginliğin sona ermesini istiyorum. Altay camiası kenetlenmeli” diye konuştu. Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ’unAltay ile birlikte altyapı ve tesisleşme yolunda önemli projelere imza atacaklarını müjdelediği konuşma ise gecenin sürprizi oldu.

***

KEMAL ZORLU KİMDİR?

12 Yaşında Türkiye’nin ilk minik takımını kuran Altay’ın kaptanlığını yaptı. Bilahare yıldız takıma geçti. İzmir Genç Karması’nda oynadı. Tahsili dolayısıyla 1967 yılından sonra futbola devam edemedi.

1977 yılında Altay Kulübü’nün Yönetim Kurulu’na girdi. Yıllarca Altay’da Altyapı Sorumlusu, Profesyonel Takım Genel Kaptanı ve Asbaşkan olarak görev yaptı. Altay’ın 1983-84 sezonundaki 2. Lig şampiyonluğunda, Futbol Şube Başkanı olarak görev yapıyordu.

1992 yılında Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’na seçildi. 4.5 yıl Profesyonel, Amatör Kurul başkanlığı görevlerini yürüttü. Altay Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanlığı yapan ve Atletizm Federasyonu’nda Asbaşkanlık görevinde de bulunan Kemal Zorlu, 22 yıldır Spor Bakanlığı Merkez Danışma Kurulu üyeliği yaptı.

Zorlu ailesi 54 yıldır Türk Sporu’na hizmet etti.

03 Mayıs 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?