Hüsnü Özdemiroğlu’nu toprağa verdik

Allah herkese böyle ölüm nasip etsin. 92 yaşında hakem camiasının yaşayan en yaşlı efsanesi Hüsnü Özdemiroglu, cuma günü Hakk'ın rahmetine kavuşurken İzmir hakem camiasını da biraraya getirdi.

+4
Haber albümü için resme tıklayın

Allah herkese böyle ölüm nasip etsin. 92 yaşında hakem camiasının yaşayan en yaşlı efsanesi Hüsnü Özdemiroglu, cuma günü Hakk’ın rahmetine kavuşurken İzmir hakem camiasını da biraraya getirdi.
Sabah ilk işim sevgili abim eski hakemlerden Mustafa Aydınoğlu’nu aramak oldu. Bugün doğum günü, 53’ünü devirdi, nice nice yıllara inşallah.
Telefonu güleryüzlü kapattıktan sonra acı haber geldi.
Baktım, Kemal Özdemiroğlu yazıyor.
Hüsnü Özdemiroğlu hocamızın oğlu.
İçim birden cız etti, anladım.
Korkarak açtım, Hüsnü hocamızı kaybettik diye düşündüm.
Sevgili Kemal hocam üzgün bir ses tonuyla “Metin kardeşim, Hüsnü hocamızı kaybettik” dedi.
Çok üzüldüm, ama ne diyelim, mukadderat işte.
Şirinyer, Hürriyet Camii’nin avlusu konumu gereği cenaze namazına hiç uygun değil.
Cenaze törenine gelen biraz kalabalık olduğu için musalla taşı görevi gören demirden masa dışarıya alındı, Hüsnü hocamızın naaşı da üstüne kondu.
Hem mübarek cuma günü hem de evinin duvarının dibinde cenaze namazı kılınan tek insan belki de Hüsnü hocam oldu, mekanı cennet olsun.
Pınarbaşı mezarlığına gitmek için devrem Cem Uludinç kardeşimle araca bindik. 3 kez konvoyu kaybettik, dördüncü de tam bulurken yanlış yola girdik, bu yüzden mezarlığa gidip toprağa verilişini göremedik.
Aleme verir talkımı, kendi yutar salkımı herhalde buna denir.

Hakem camiası her zaman birlik ve beraberlik içinde olmalıdır.
İşte görüyoruz, ölümlü dünya, 10 saniye sonra ne olacağımız belli değil.
Camiayı tanıyor, biliyoruz, yıllar önce birbirine kırgın olanlar Allah’ın huzurunda bile yanyana gelmemeye gayret gösterdi.
Tıpkı dernek müdürü Kenan Yarar’ın yaptığı gibi.
Son zamanlara oranla vefa adına biraz kıpırdanma gördüm, çok memnun oldum.
Birlikte maça çıktığımız hocalarımı, duayenlerimi, abilerimi, kardeşlerimi, devrelerimi gördüm, çok mutlu oldum, birbirimize sarıldık.
Hasret giderdik.
Aslında hakem derneklerinin böyle günlerde otobüs, dolmuş hazırda tutup kaldırması zorla da olmasa da gençleri teşvik etmesi gerekir.

Duayen hocamızı son yolculuğuna uğurlamaya hakem camiasından çok sayıda kişi katıldı.
İl hakem kurulunda yıllarca beraber görev yaptıkları Coşkun Evin, Fethi Gördük ile Murat Badal gelemediği gözlendi.
Fatih Tanfer camide yerini aldı.
Müşfik Talaz, Rıza Saraç, Cengiz Kaynak, Rıza Çinkılıç, Şuayip Şirinkebapçı, Necdet Zencir, Ahmet Bulut, Sami Bağırsakçı, Sami Acuner, Ünsal Çimen, Çetin Sarıgül, Gürcan Temizel, Hakkı Öncü, Mehmet Ali Akmısır, Kenan Yıldırım, İslam Yetkinoğlu, Tezcan Kurtuluş, Suat Gökkaya, Oktay Sillelioğlu, Osman Cengiz, Necmi Görer, Adnan Yılmazçoban, Tolga Özgülen, Muhsin Karabağ, Mustafa Arslan, Mehmet Bellemiş, Hakan Akhan, Kaan Kaynak, Ahmet Turan Şiriner, Gökhan Şiriner, Adil Doğangir,Fatih Kayan, Önder Saki, Arkın Akgöl, Ayhan Turan, Hakan Akmısır, Murat Saraç, Sebahattin Şahin, İsmet Arzuman, Cem Uludinç, Kenan Yarar gibi camiaya emek vermiş isimlerin katılması gelecek günler için umut verdi.
Başımız sağolsun, Allah gani gani rahmet eylesin.
Sizi çok özleyeceğiz sevgili hocam.
Birbirinden değerli büyüklerime selamlar, ışıklar nurlar içinde yatın.

www.haberhurriyeti.com / METİN AYDINOĞLU – aydinoglumetin@hotmail.com

#gallery-1 {margin: auto;}#gallery-1 .gallery-item {float: left;margin-top: 10px;text-align: center;width: 33%;}#gallery-1 img {border: 2px solid #cfcfcf;}#gallery-1 .gallery-caption {margin-left: 0;}/* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */

02 Eylül 2016 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?