İzmir Veteriner Hekimleri Odası Basın Bayramı’nı duble kutladı

İzmir Veteriner Hekimleri Odası, 24 Temmuz’da Başkan H. Gökhan Özdemir, Genel Sekreter Dr. Ebru Tong ve Yönetim kurulu üyesi Murat Aras’la birlikte Çağlayan Irmak Kütüphanesini ziyaret edip 3 koli kitabı Gazeteci İbrahim Irmak’a teslim etti.

İzmir Veteriner Hekimleri Odası, Sosyal Sorumluluk Projesi olarak “Aydınlanma Yolu’nda Mum Yak” kampanyası yürütüp köylerde ve Parkların içinde kütüphaneler açan Haber Hürriyeti Gazetesi’ni ziyaret etti. 24 Temmuz Basın Bayramı’nda İzmir’in Karabağlar İlçesi Üçkuyular Mahallesi’nde Türkiye Yardımseverler Derneği 90. Yıl Parkı’nın içine açılan Çağlayan Irmak Kütüphanesi’ne 3 koli kitap bağışladı. Başkan H. Gökhan Özdemir, Genel Sekreter Dr. Ebru Tong ve Yönetim kurulu üyesi Murat Aras İzmir Veteriner Hekimleri Odası’nın hediyelerini Gazeteci İbrahim Irmak’a teslim etti. Herkesin büyük bir keyifle okuyabileceği birbirinden değerli kitapları alınca duygulanan Gazeteci İbrahim Irmak, “Basın Bayramı’nda bize çifte bayram yaşattınız. Çağlayan Irmak Kütüphanesi’nden Yediden 77’ye tüm mahalleli faydalanabiliyor. Getirdiğiniz kitaplar da özenle seçilmiş. Özellikle çocuk kitapları öğrencilerin ufkunu açacak türden. Buradan herkes kitap alabiliyor. Al Götür Oku getir prensibiyle hizmet veren Çağlayan Irmak Kütüphanelerini tüm Parkların içine kurmamız gerekiyor. Bu konuda herkese çağrı yapıyorum. Sağ olsun, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu bize Parkın içine Kütüphane kurmamızı sağladı. Ömrümün sonuna kadar bu projenin yürütülmesi için emek vereceğim. İnsanlarımızın aydınlanması sağlayıp, memlekete katkı koyan bilim-ilim insanlarının yetişmesine için çalışacağım. Bir çay kaşığının ucu kadar insanlığa faydamız olursa kendimizi mutlu hissedeceğiz. Kimseden bir kuruş para istemiyoruz. Tek isteğimiz hep beraber Parkların içine Kütüphaneler kurmak” dedi.

Oda adına açılış’ta temsilci gönderdiklerini belirten İzmir Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Gökhan Özdemir de her zaman projenin destekçisi olacaklarını belirtti. Bu kütüphanelerde hayvan ve insan sağlığı için mini konferanslar verebileceklerini belirten Başkan Özdemir, “Biz oda olarak her zaman projenin destecisi olabiliriz. Diğer kurum ve kuruluşlar da burasını mutlaka görmeli ve nasıl işlediğini görmeli. Bu proje tüm Türkiye’ye yaymalıyız” dedi.

Genel Sekreter Dr. Ebru Tong da yazdığı kitapları ayrı bir kolide getirip, raflara yerleştirdi ve “Burası İlkokul’un tam önü. Çocuklara hayvan sevgisini aşılayan kitaplarımızı öğrencilerle buluşturalım” dedi ve imza günü için İbrahim Irmak’a söz verdi.

27 Temmuz 2019 - Çevre


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi