İZMİR’DEKİ TÜM PARKLARIN İÇİNE KÜTÜPHANE KURALIM

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI TUNÇ SOYER’E AÇIK ÇAĞRI

haberhurriyeti gazetesi
Haber albümü için resme tıklayın

Haber Hürriyeti Gazetesi’nin “Aydınlanma Yolu’nda Sen de Bir Mum Yak” kampanyası her geçen gün daha da büyüyor.

BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

Karabağlar Belediyesi ile birlikte Üçkuyular’da Ali Erentürk İlkokulu’nun önündeki parkın içine kurduğumuz ahşap kütüphane ise 3 ayda en çok ilgi görenler arasına katıldı.

ÜÇ AYDA 1000 KİTAP OKUNDU

Kitap okunmuyor diyenlere inat şimdiye kadar “Al götür Oku Getir” prensibiyle çalışan kütüphaneden öğrenciler ve mahalle halkı bine yakın okudu.

ÇOCUKLARIMIZI KURTARALIM

Çocuklarımıza, gençlerimize, dijital dünyanın tuzaklarından biraz olsun uzaklaştırmak istiyorsak, onları zihin dünyasında yeni ufuklar açan kitaplarla tanıştırmamız gerekiyor.

BAŞKANLARA İŞBİRLİĞİ TEKLİFİ

Haber Hürriyeti Gazetesi olarak biz belediye Başkanlarıyla el ele çalışmaya hazırız. Üstelik bunun için kimseden tek kuruş da istemiyoruz. Gelin el ele verelim ve Aydınlanma Yolu’da mum yakalım.

HABER HÜRRİYETİ GAZETESİ

İbrahim Irmak

Tel:0533 414 24 57 – 0232 246 8 246

Adres: 11/2 sk No: 18/A Üçkuyular-Karabağlar-İzmir

#gallery-1 {margin: auto;}#gallery-1 .gallery-item {float: left;margin-top: 10px;text-align: center;width: 33%;}#gallery-1 img {border: 2px solid #cfcfcf;}#gallery-1 .gallery-caption {margin-left: 0;}/* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */

haber harriyeti gazetesi 197. sayı

haber harriyeti gazetesi 197. sayı sayfa 4-5

AYDINLANMA YOLUNDA

MUM YAKANLAR ÇOĞALIYOR

Haber Hürriyeti Gazetesi’nin Bilgi Toplumu’nun oluşmasına katkı için yıllardır sürdürdüğü, “Aydınlanma Yolu’nda Sen de Bir Mum Yak Kampanyası çığ gibi büyüyor.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nun destekleriyle 90. Yıl Parkı’nın içine kurduğumuz 11/ 2 Sokak No: 18/A Üçkuyular-Karabağlar/İzmir adresindeki Çağlayan Irmak Kütüphanesi’ne her gün kitap geliyor. 7’den 77’ye herkesin ücretsiz kullanımına sunulan “Al götür, Oku getir” prensibiyle hizmet veren parkın içindeki kütüphaneye kargo şirketleri her hafta kitap getiriyor.

HATAY’DAN BENEKLİ VAKVAK’LAR GELDİ

İlk Kitaplar Hatay Dörtyol’dandı. Eğitimci Yazar Dürsaliye Şahan’ın gönderdiği kargoyu hemen açtık. Kendisinin yazdığı 4 tane Benekli Vakvak kitabı raflarda yerini aldı.Teşekkürler Dürsaliye Şahan. Binlerce teşekkürler.. Sizler gibi duyarlı değerlerimiz oldukça bizler tüm Türkiye’deki parkların içine kütüphaneler kurarız…

VEDAT AKALIN’DAN ÇOCUKLARA ARMAĞAN

Postacı Çarşamba günü bir koli kitap getirdi. Parkta kurduğumuz kütüphane için Vedat Akalın göndermiş. Hepside pırıl pırıl Vedat Kardeşimizin yüreği gibi tertemiz…Çocuklarımız adına binlerce teşekkürler… Bilgi toplumunun oluşması için Aydınlanma yolunda mum yakan Vedat kardeşim sağ olsun, var olsun.

TEŞEKKÜR ÖZELÇİNLER

Aydınlanma yolunda mum yakanlara gazeteci yazarİsmail Özelçinlerde katıldı. 3 ay için de iki kez 2 torba kitapla gelen aynı zamanda romantik bir şair olan sayın Özelçinler’e binlerce teşekkürler… Kitapları birlikte parkın içine kurulan Çağlayan Irmak Kütüphanesi‘nin raflarına yerleştirdik. Sağ olasın, var olasın Sayın Özelçinler.

***

TEŞEKKÜRLER KARŞIYAKA LİONS KULÜBÜ

Karşıyaka Yalı Lions Kulübü de Aydınlanma Yolu’nda Mum Yakanlar arasına katıldı. Daha önce 8 koli kitap getiren Dönem Başkanı Ali Rıza Aytan ve eşi Oya Aytan, bu kez 6 koli kitapla geldi. Parkın içine kurulan Çağlayan Irmak Kütüphanesi’nin işleyişine ve kitap almaya gelenleri gören Aytan’lar, “Bu projenin tüm İzmir’e yayılması isteğinize yürekten destekliyoruz. Biz her zaman yanınızdayız. Hem Lionslar olarak, hem de aile olarak “Aydınlanma Yolu’nda mum Yakarız” dedi.

DOKTOR ÖZLEM SÖNMEZ’DEN 5 KOLİ KİTAP

Aydınlanma yolunda mum yakanlara, Doğa Tıp Merkezi doktorlarından Özlem Sönmez de katıldı. Parkın içine Kütüphane kurduğumuzu öğrenen Dr. Sönmez evindeki kitapları kolileyip Haber Hürriyeti’ne teslim etti. Dr. Sönmez, “İnşallah bu kitaplar çocuklarımıza yeni ufuklar açar” dedi.

EVLERDEKİ KİTAPLAR KÜTÜPHANEYE GELİYOR

Mahallemizde pırlanta kalpli çocuklarımız, gençlerimiz, komşularımız da var. Önceleri gelip kitap alıp okuyanlar, bir süre sonra Aydınlanma Yolu’nda Mum Yakanlar’ın arasına katılıyor. Evlerindeki kitapları getirip raflara yerleştiriyor.

GAZETECİLERDEN DESTEK

Hürriyet Gazetesi’nde birlikte çalıştığımız, Gazeteci Yazar Nedim Bubik, Nejat Bekmen, Murat Gökerti ve Zafer Ertem de kitaplarını Haber Hürriyeti Gazetesi’nin “Aydınlanma Yolu’nda Sen de Bir Mum Yak” kampanyasına bağışladı. Bayram tatili için İstanbul’dan İzmir’e gelen Gazeteci Zafer Ertem eşi Üsküdar Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ümit Ertem ve oğulları Ege Ertem, kitapları Çağlayan Irmak Kütüphanesi’nin raflarına birlikte yerleştirdi.

EVLERDEKİ KİTAPLAR KÜTÜPHANEYE GELİYOR

Mahallemizde pırlanta kalpli çocuklarımız, gençlerimiz, komşularımız da var. Önceleri gelip kitap alıp okuyanlar, bir süre sonra Aydınlanma Yolu’nda Mu Yakanlar’ın arasına katılıyor. Evlerindeki kitapları getirip raflara yerleştiriyor.

Kitap okunmaz diyenleri 11/2 sokak No: 18/A Üçkuyular Karabağlar/ İzmir adresinde parkın içine kurduğumuz Çağlayan Irmak Kütüphanesi’ne davet ediyoruz. Her gün çocuklar, anneler, babalar, dedeler, nineler gelip kitap alıp okuyor. Kütüphane’de yerel gazeteler de var. Mahalle sakinleri gelip gazeteleri parkın içindeki banklara oturup okurken, haberlerden de haberdar oluyor.

***

ÜLKÜ KESiCiOĞLU

4 KOLİ KiTAP GETiRDi

Facebook’ta açtığı Ödemişliler Gurubu’yla 70 bin kişiyi buluşturan Ödemiş Ovakentli hemşerimiz İzmir Büyükşehir Belediyesi İZULAŞ eski personel Müdürü, Ülkü Kesicioğlu büyük bir jest daha yaptı. Daha önce kurduğumuz kütüphanelerin açılışlarına mutlaka kitap getirerek katılan Ülkü Kesicioğlu, bu kez Bornova’daki evinden yüklediği kitapları Çağlayan Irmak Kütüphanesi’ne getirip bağışladı. Yorgunluğa aldırmadan bizzat Fahrettin Altay’a kadar kitaplarla gelen ve her zaman yanımızda olduğunu candan belirten Kesicioğlu’na binlerce teşekkür ederiz. Umarız diğer Ödemişli hemşerilerimiz de bu kampanyaya katılır bu kez Ödemiş’in parklarına Kütüphane kurarız.

***

KİTAP BAĞIŞINA ÇAĞRI

Okuduğumuz evlerimizdeki kitaplarla gelin ülkemizin tüm parklarında hep beraber daha çok kütüphane kuralım ve aydınlanma yolunda mum yakalım. Soran sorgulayan gençlerin yetişmesine katkı koyalım. Kitaplarınızı 11/2 sokak no: 18/A Karabağlar İzmir adresine gönderebilir. Konu hakkında 0232 246 8 246 ve 0533 414 24 57 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz.

Ne tür kitaplar bağışlayabilirsiniz

1-Yerli ve yabancı yazarların romanları,

2-Şiir kitapları

3-Araştırma inceleme türü kitaplar

4-Atatürk kitapları

5-Kuruluş, kurtuluş kitapları

6-Atlas tarzı dergiler

7-Dini kitaplar

8-Dil bilim kitapları

9-İngilizce okuma ve dilbilgisi kitapları

10-Çocuk kitapları

11-Çizgi romanlar

(Not: Ders kitabı ve ansiklopedileri kabul edemiyoruz)

***

AYDINLANMA YOLUNDA NERELERDE MUM YAKTIK

ÇAĞLAYAN IRMAK ANISINA AÇILAN KÜTÜPHANELER

1-29 Mayıs 2012 İzmir, Ödemiş, Mescitli Köyü.

2-10 Kasım 2012 İzmir, Menemen, Süleymanlı Köyü.

3-05 Temmuz 2013 Ordu, Gülyalı, Turnasuyu Köyü.

4-20 Haziran 2014 İzmir, Güzelbahçe, Yelki Köyü

5-25 Nisan 2015 Seferihisar Orhanlı Köyü

6-22 Mart 2016 Şanlıurfa, Siverek, Duydum Köyü

7-06 Kasım 2016 İzmir, Menemen, Bağcılar Köyü

8-24 Kasım 2016, Manisa, Salihli, Bahçecik Köyü.

9- Mart 2017, Elazığ Baskil Köyü (Bu kütüphaneyi Şehit Polis Fethi Sekin adına açtık)

10-8 Nisan 2017 İzmir Güzelbahçe Çamlı Köyü

11-Ekim 2017 Menemen Haykıran Köyü

12-1 Şubat 2019 İzmir Karabağlar Üçkuyular Mahallesi (Parkın içine kütüphane)

****

SOSYAL SORUMLULUĞA ÇAĞRI

Çağ değişti. Dijital dünyada hızla ilerliyoruz. Her şeyi sanal alemden ulaşmaya çalışıyoruz. Tüm başkanlara çağrımdır. Gelin parkların içine Kütüphaneler kuralım ve tüm mahalledeki vatandaşların hizmetine sunalım. İnanın bundan güzel hizmet olmaz. Gelip görmek isteyenlere telefonumuz 24 saat açık.

İbrahim Irmak

Tel: 0533 414 24 57

Haber Hürriyeti: 0232 246 8 246

05 Haziran 2019 - Çevre


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?