HER ŞEYE RAĞMEN ETİK 8 YAŞINDA

2011 yılının Ocak ayında İzmir’den yola çıkıldı. İzmir her konuda farklıdır ve bu anlamda da İzmir’in öncü ve bilinen olması gerektiğine inanıyorum. Aktivasyonun genel amacı, bir toplumsal farkındalık ve bilinç oluşturmaktı. Bu doğrultuda çok fazla sayıda farklı yerlerde söyleşilere, konferanslara katıldık ve bilgilendirmelerde bulunduk. Misyonunun dolmadığını düşünerek ve özellikle de Haberhürriyeti sahibi sayın İbrahim Irmak’ın …

2011 yılının Ocak ayında İzmir’den yola çıkıldı. İzmir her konuda farklıdır ve bu anlamda da İzmir’in öncü ve bilinen olması gerektiğine inanıyorum. Aktivasyonun genel amacı, bir toplumsal farkındalık ve bilinç oluşturmaktı. Bu doğrultuda çok fazla sayıda farklı yerlerde söyleşilere, konferanslara katıldık ve bilgilendirmelerde bulunduk. Misyonunun dolmadığını düşünerek ve özellikle de Haberhürriyeti sahibi sayın İbrahim Irmak’ın teşviki doğrultusunda Her Şeye Rağmen Etik’in devam etmesi gerekliliğine inandık ve buna inanmaya da devam ediyoruz. Ülkemizde etik alanında sosyal sorumluluk aktivasyonu olarak ilk ve tek olduğunu bildiğimiz bu faaliyetin temel amacı; toplumun bütün katmanlarında; en üstten en alta kadar her alanda etik ve ahlaki değerlerin önemine işaret etmek, ehliyet ve liyakatin yanında bunun da önemi olduğunu vurgulamak, görev ve sorumluluk üstlenecek bireylerde etik sorumluluğun önemine işaret etmek, bunu geliştirmek, toplumların bunu talep etmeleri gerektiğini vurgulamaktır.

Her ne kadar etik ve ahlak dışı bir durum ortaya çıkmışsa da, yine de toplumsal ve bireysel savunma mekanizmalarının harekete geçmesini sağlayarak her şeye rağmen etik sahaya dönüşü sağlamak birincil ödevimizdir.

Toplumları yükseltecek olan şeyler; ne makamlar ne de mevkiler, ne de ekonomik verilerdir. Ahlaki değerler olmadan toplumların yükselişi tamamlanamaz ve kalıcı olamaz.

Çalışmalarımız bu anlamda devam ediyor. 2019 yılında da gelecek talepler doğrultusunda yeni etkinliklerde buluşmayı diliyoruz. Artık bundan sonraki beklentimiz; etik ve ahlaki değerlerin kolayca uygulanabileceği yetkin platformların oluşması ve yönetimlerde etik duyarlılığa sahip bireylerin yetkilendirilmesidir.

Bu konuda özellikle yerel yönetimlerin, sivil toplum kuruluşlarının önemli çabaları olacağına inanarak hepinize sevgi, saygı, içtenlik dolu günler diliyorum.

04 Şubat 2019 - Yazarlar


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi