Kazdağları Protestoları ses getirdi, Firma geri adım attı

Altıncılar Kazdağları'nda faaliyeti durdurdu.

Kazdağları Protestoları ses getirdi, Firma geri adım attı.


ALAMOS ALTIN ŞİRKETİ, KİRAZLI PROJESİ İÇİN MADEN İMTİYAZ YENİLEMESİNDE GECİKME OLDUĞUNU BORSAYA RAPOR ETTİ

ALAMOS FİRMASI AÇIKLAMASI

TORONTO, 14 Ekim 2019 (GLOBE NEWSWIRE) –Alamos Gold Inc.(

TSX: AGI; NYSE: AGI

) (“Alamos” veya “Company”)
Bugün Kirazlı projesi beklemede olan tüm inşaat faaliyetlerini askıya aldığını bildirdi.

13 Ekim 2019’da sona eren Türk madencilik imtiyazları yenilenmedi. Şirketin Madencilik imtiyazları iptal edilmemiş ancak bu son vade tarihinden sonra yenilenebilse de, imtiyazlar yenilenene kadar inşaat faaliyetleri tamamlanamamaktadır.

Şirket, imtiyazların yenilenmesi için tüm yasal gereklilikleri ve şartları yerine getirmiştir ve son vade tarihine kadar yenilemeyi makul bir şekilde beklemektedir. Kirazlı projesine yerel topluluklar destek vermeye devam ediyor (Yalan). Bu nedenle, Şirket, inşaat faaliyetlerinin yeniden başlatılmasına olanak sağlayacak maden imtiyazlarının yenilenmesini güvence altına almak için Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile birlikte çalışılmaktadır. Mart 2019’da Kirazlı’nın çalışma iznini veren de aynı Hükümet Departmanıdır. Bu departmanın ruhsat yenilemesi yapması gerekmektedir.

Sosyal medyada ise proje hakkında yanlış bilgiler var. Şirket, proje hakkında doğru bilgileri kamuoyu ile paylaşmaya, Kirazlı Altın Madeni projesine karşı protestolara ve sosyal medyada yanlış anlamalara yol açan yanlış bilgilerin doğrularını dağıtmaya devam ediyor

Alamos Madencilik, 2010’dan bu yana, çok yıllık bir çevre incelemesi (ÇED) akabinde, yerel topluluk danışma sürecinin bir parçası olarak, hükümet, bakanlıklar ve yerel halk ile birlikte çalışıyor. (BORSAYA YALAN BİLGİ VERMEK SUÇTUR). Yerel halkın desteğini kazandıktan ve sıkı bir çevre gözden geçirme sürecinden (ÇED) geçtikten sonra Şirkete, Çevresel Etki Değerlendirmesi, Orman Kesme İzni, GSM ve Çalışma İzni dahil olmak üzere Kirazlı’yı inşa etmek için gereken tüm önemli izinlerin onaylanması sağlanmıştır.

İmtiyaz yenilemesinin zamanlaması konusundaki belirsizlik nedeniyle, Kirazlı’da 2020’nin son çeyreğinde başlaması planlanan ilk üretim ertelenmiştir. Şirket ruhsat imtiyaz yenileme ve imar yenileme işleminin alınmasından sonra Kirazlı için inşaat takvimi ve bütçe hakkında güncellenmiş bir takvim sunacaktır.

Scott K. Parsons – Yatırımcı İlişkileri Başkan Yardımcısı Tel (416) 368-9932 x 5439

Dr.Ahmet Güler

14 Ekim 2019 - Çevre


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?