Bakan: “AKP’nin Sağlıkta Yaptığı Devrim Budur, Prefabrik Poliklinik!”

Sağlık Bakanlığı’nın, eski Karşıyaka Devlet Hastanesi’nin yerine 150 yatak kapasiteli, modern ve dijital alt yapıya sahip bir hastane yapacağı vaadi prefabrik poliklinik ile sonuçlandı.

İzmir’de 50 yıldan fazladır hizmet veren 240 yataklı eski Karşıyaka Devlet Hastanesi, mevcut sağlık hizmetini karşılayamaması ve binanın depreme dayanıksız olması nedeniyle 2016 yılında yıkılmış,hastane tüm ekipmanları ve sağlık personeliyle birlikte Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi’ne taşınmıştı. Yıllardır hastane bekleyen Karşıyakalıların beklentisi boşa çıktı; eski Karşıyaka Devlet Hastanesi’nin bulunduğu yere prefabrik poliklinik açılıyor. Yıkılan hastanenin bulunduğu alandaki molozlar temizlendi ve alana üzerinde “SBÜ Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Karşıyaka Semt Polikliniği” yazılı tabela asılı bir prefabrik koyuldu.

Bakan: “AKP’nin Sağlıkta Yaptığı Devrim Budur, Prefabrik Poliklinik!”

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada,“Tam teşekküllü hastaneyi yıktılar. Hastane yapacaklarını iddia ettikleri alan senelerce moloz yığınıyla bekledi. Gelinen noktada Sağlık Bakanlığı’nın 150 yatak kapasiteli, modern ve dijital alt yapıya sahip bir hastane vaadi prefabrik poliklinik ile sonuçlandı. Prefabrik polikliniğin önümüzdeki ay hizmete açılacağı söyleniyor. Alandaki molozlar temizlenmiş ve prefabriğin çevresi düzenleniyor. Prefabriğe asılan tabelada ‘SBÜ Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Karşıyaka Semt Polikliniği’ yazıyor. Ne oldu Karşıyaka’nın 150 yatak kapasiteli, modern ve dijital alt yapılı hastanesi? Bu saçmalık; vatandaşı, şehirlerin bir ucuna yaptığınız ve dayattığınız şehir hastanelerine mecbur bırakma politikasının bir ürünüdür.AKP’nin sağlıkta yaptığı ‘devrim’ budur; prefabrik poliklinik!” ifadelerini kullandı.

“Ayrılan Bütçe Asgari Ücretin Altında”

CHP’li Murat Bakan, 2019 Yılı Yatırım Programı kapsamında Karşıyaka Devlet Hastanesi için ayrılan bütçeye dikkat çekerken, inşaatın en erken 20202ye kaldığını belirtti. Bakan, hastaneye ayrılan bütçeye ilişkin ise, “2019 Yılı Yatırım Programı’na göre; Karşıyaka Devlet Hastanesi için 2 bin TL ayrılmış! Koskoca hastane projesi için ayrılan bütçe asgari ücretin altında! Bu 2 bin TL ile ne yapacaklar merak ediyoruz.Prefabrik polikliniğin açılışı için patlatacakları konfetilere mi harcayacaklar?” diye konuştu.

22 Şubat 2019 - Çevre


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi