Kırk yıllık yatırımı 4 yıla sığdırdı

Eğitimden sağlığa kültür sanattan turizme kadar belediyecilik anlamında onlarca projeyi hizmete açan ve vatandaşın takdirini toplayan Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, 40 yıllık projeleri 4 yılda hayata geçirdiklerinin altını çizerek gelecek dönemde Torbalılı vatandaşlara çok büyük hizmet müjdelerinin olduğunu kaydetti.

Eğitimden sağlığa kültür sanattan turizme kadar belediyecilik anlamında onlarca projeyi hizmete açan ve vatandaşın takdirini toplayan Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, 40 yıllık projeleri 4 yılda hayata geçirdiklerinin altını çizerek gelecek dönemde Torbalılı vatandaşlara çok büyük hizmet müjdelerinin olduğunu kaydetti.

VATANDAŞIN GÖNLÜNE GİRDİK

Belediyeciliğin sadece maddi yatırım, yol, bina yapımı olmadığını belirten Torbalı Belediye başkanı Görmez, “ Vatandaşımızın gönlüne girmemiz gerektiğini zaten biliyorduk. Belediye Başkanı olarak vatandaşımızın iyi gününde kötü gününde her zaman yanında olmaya çalıştık” dedi.

EN MODERN HASTANE TORBALI’DA

Ulaşımda ve sağlıkta Torbalı’ya çağ atlattık. 250 bin yataklı 70 bin metrekare arsa üzerine kurulu 45 bin metrekare kapalı alana sahip Türkiye’nin en modern Devlet Hastanesi’ni kazandırdık. Eski dönemlerden kalan bütün okul yapımlarını gerçekleştirdik.

İZMİR Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez yaklaşan Mart 2019 yerel seçimleri öncesi Haber Hürriyeti Gazetesi’ne konuştu.Görmez, Torbalı için hizmete açılan ve yeni projelerini anlattı. Görmez hizmete açtığı ve devam eden projelerin bazılarını şöyle anlattı:

TORBALI ÇAĞ ATLADI

“Torbalı İzmir’in Güney aksında yer alan ziraatın, sanayinin, ticaretin en yoğun olduğu, Türkiye’de vergi sıralamasında iller bazında 5’inci sırada yerini her zaman koruyan bir ilçedir. Torbalı’yı gerek nüfusta, gerek ekonomide, diğer belediyecilik yatırımlarında ve hükümet yatırımlarında iki kat büyüttük. Göreve geldiğimde Torbalı İlçesi’nin nüfusu 140 bindi, şu anda ilçemizin nüfusu 180 binlere ulaştı. Ulaşımda ve sağlıkta Torbalı’ya çağ atlattık. 250 bin yataklı 70 bin metrekare arsa üzerine kurulu 45 bin metrekare kapalı alana sahip Türkiye’nin en modern Devlet Hastanesi’ni kazandırdık. Torbalı Diş Hastanesi’nin temelini attık eski dönemlerden kalan bütün okul yapımlarını gerçekleştirdik. Otuzun üzerinde okulu Torbalı ilçemize kazandırdık.

24 SAAT HİZMET GÖTÜRÜYORUZ

AK Partili Belediyecilik bütün Türkiye’de olduğu gibi Cumhurbaşkanımızdan bize kalan bir mirastır. AK Parti belediyeciliğin mektebi/üniversitesi bunu İzmirlilere göstermeye çalıştık. Belediyecilik alanda çok yatırımlar yaptık. Dört buçuk yılda yüz adet çocuk oyun parkı gerçekleştirdik. On dört mahalle meydanı yaptık. Altı adet yürüyüş yolu yaptık. Dört adet sosyal eğitim merkezi yaptık. Maddi yatırımların yanı sıra sosyal projelere de çok önem verdik. Evde bakım hizmeti kurduk.Yirmi personelimiz altı aracımızla birlikte neredeyse yirmi dört saat ihtiyacı olan vatandaşlarımıza hizmet götürüyoruz. On beş gün önce sosyal marketimizi de açtık şu ana kadar faydalanan vatandaşlarımızın sayısı Beş yüzü geçti. Sosyal marketimizde; ihtiyacı olan vatandaşlarımız market lüksünde gelip her ay alışverişlerini yaptıkları özellikle Türkiye’de AK Partili belediyelerin başarılı olduğu bir daldır bunu da biz Torbalı’da hayata geçirdik.

AYLIK BURSLAR VERİYORUZ

Torbalı’da eğitim vakfını kurduk. Vakıfta ihtiyaç sahibi olan kız çocuklarımıza aylık burslar gönderiyoruz. Bu da benim Torbalı’ya bırakacağım en güzel eserlerden, miraslardan biridir. Öte yandan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile millet bahçemizi gerçekleştirmek üzereyiz 25 bin metrekare alan üzerinde 4 mahallemizin tam ortasında merkezi yerdeki millet bahçemizi iki ay sonra Torbalı halkının hizmetine açacağız.

SANAYİ KENTİ ‘TORBALI’

Torbalı İlçesi hem ticaretin hem de sanayinin kalbinin attığı noktalardan birisi ve hızla gelişiyor. Özellikle de Türkiye’nin önemli sanayi kentleri ile yarışan bir ilçe konumunda. Torbalı vergi sıralamasında iller bazında beşinciliği sürdürüyor. Biz sanayicimizle el ele gönül gönüle yürümekteyiz. Torbalı genel anlamda işsizliğin olmadığı bir ilçe. Bunun en büyük etkeni sanayimizin olmasıdır.İlçemizde 15 bine yakın Suriyeli var. Torbalı’da artık Suriyeli vatandaşlarımız bile iş beğenmeme havasına girdi. Bu anlamda Torbalı çok bereketli zaten Küçük Menderes Havzası’nın da giriş kapısıyız. Neredeyse yılda 2-3 ürünün alındığı zengin tarım alanlarına sahibiz.

BELEDİYE YENİ HİZMETBİNAMIZ ÇOK YAKINDA..

Torbalı İlçemiz birçok alanda olduğu gibi ticaret ve inşaat alanında da çok iyi durumda. Belediye olarak son dört yılda 6 bine yakın inşaat ruhsatı verdik. Bizim yerel dereceli olarak yaptığımız şey bulunan bu potansiyelin önünü açtık. Torbalı’nın ihtiyacı olan belediye hizmet binasının yapımına başladık. Torbalıya yakışır çok güzel Selçuklu Mimarisinde belediye hizmet binamız devam etmektedir çok kısa sürede hizmete açılacaktır.Kısaca şunu belirtmek istiyorum eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, turizmde, inşaat sektöründe Torbalı’da zirve yaptık.

MİLLET BAHÇESİ AÇILIYOR

Devam eden projelerimizden de bahsedecek olursak vatandaşımıza önümüzdeki günlerdeki en büyük müjdemiz millet bahçemiz. Vatandaşlarımız burayı merakla bekliyor. İki ay sonra ulaşımın kolay olduğu millet bahçesini açacağız.

SOSYAL BELEDİYECİLİĞE VEGELECEĞE ÖNEM VERDİK

Dört buçuk yılı neredeyse 14 yıl gibi gece gündüz çalışarak geçirdik. Maddi anlamda yaptığımız bütün yatırımlarla Torbalımızı ihya ettik. Belediyecilik sadece maddi yatırım yol bina yapımı değil. Vatandaşımızın gönlüne girmemiz gerektiğini zaten biliyorduk. Bununla beraber sosyal belediyeciliğe ve geleceğe önem verdik. Belediye Başkanı olarak vatandaşımızın iyi gününde kötü gününde her zaman yanında olmaya çalıştık. Sosyal belediyecilikte de biraz önce belirttiğim evde bakım hizmetimiz sosyal marketimiz vakfımızla vatandaşımıza ulaşmaya çalıştık. Esnaflıktan gelen bir belediye başkanıyım. El ele, gönül gönüle vatandaşımızın gönlüne girmeye çalıştık. Nasipse bunu önümüzdeki seçimde de devam ettireceğiz. Tabi bu kararı milletimiz verecektir.

Biz torbalıya merkezi hükümetimizle beraber çok kalıcı hizmetler yaptık. Bu dönem torbalının altın yılı oldu. Vatandaşlarımız, 40 yıllık yatırımı 4 yıla sığdırdınız diyor.”

10 Kasım 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi