Nazmi Yılmaz’dan Her Mahalleye Cumhuriyet Evi Sözü

Cumhur İttifakı Gaziemir Belediye Başkan adayı Nazmi Yılmaz, , “Kadınların ekonomik yaşama daha fazla katılmaları, kalkınma ve büyümeden daha fazla pay almaları ve aile içindeki konumlarında iyileştirme için hizmet yelpazesini genişleterek Cumhuriyet Semt Evleri sayısını arttıracağız”dedi.

Cumhur İttifakı Gaziemir Belediye Başkan Adayı Nazmi Yılmaz, Yerel Kalkınmada kadınlara fırsat eşitliği oluşturacaklarını belirtirken, “Cumhuriyet Semt Evleri ilçemizin ortak bir değeridir. Prenlik mevki başta olmak üzere her mahallemizde bir Cumhuriyet Semt Evi kuracağız. Bu evlerde dezavantajlı kadınlarımızın hayata tutunmalarını sağlayacağız. Kadınların ekonomik yaşama daha fazla katılmalarını, kalkınma ve büyümeden daha fazla pay almaların ve aile içindeki konumlarında yükselmesini arzu ediyoruz” şeklinde konuştu.

Hak Ettiği Konumda Olamayan Kadınlar İçin…

Nazmi Yılmaz, farklı nedenlerle hak ettiği konumda olamayan kadınların Cumhuriyet Semt Evleriyle ellerinden tutacaklarını vurguladı. Yılmaz, eğitiminde, ekonomisinde, moral ve motivasyonunda eksik gören kadınların Cumhuriyet Semt Evlerine geleceklerini dile getirdi.

‘ Eksik Aranmayacak, Eksikler Giderilecek’

Kadınların Cumhuriyet Semt Evleri’ne başvuruları sırasında danışmanlık hizmeti alarak ihtiyaçlarının tespit edileceklerini vurgulayan Yılmaz, “Eksik aranmayacak eksikler giderilecek bir program yapılacak. İhtiyaç durumlarına göre mesleki eğitimler, kültürel eğitimler, sağlık ve kişisel gelişim eğitimlerine yönlendirilecekler. Yerel kalkınmaya destek vermek isteyen kadınlar iki bölümde değerlendirilecek. Çalışan emekçi olmak isteyen kadınlar farklı bir programa alınacak. Girişimci olmak iş kurmak isteyen kadınlar farklı bir programa alınacak. Üretim için gerekli ilk girdiler Belediyemiz tarafından karşılanacak. Tanıtım ve pazarlama desteği yine Belediyemiz tarafından sağlanacak. Kalkınma ve büyümeden daha fazla pay almaları, gerek kişisel gerekse aile bütçelerine katkı koymaları sağlanacak” şeklinde konuştu.

16 Mart 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?