MODERN ÇAĞ KOLEJİNDEN TANIŞMA LANSMANI

Ayrancılar’da açılan Modern Çağ Koleji Triyanda evlerinde velileriyle buluştu. Yoğun katılımın olduğu lansmanda velilere eğitim sistemi hakkında bilgi verildi. Modern Çağ Koleji Genel Müdürü ve Eğitim Yöneticisi Ömer ÖZDEMİR, Okul Müdür Yardımcısı Özkan ÖZKANLI ve Halka İlişkiler Müdürü Duygu TARLAK’ın katılımıyla gerçekleşen lansmanda ‘’ MÇK Eğitim Sistemi’’ hakkında bilgi verildi. Modern Çağ Koleji Genel Müdürü …

Ayrancılar’da açılan Modern Çağ Koleji Triyanda evlerinde velileriyle buluştu. Yoğun katılımın olduğu lansmanda velilere eğitim sistemi hakkında bilgi verildi. Modern Çağ Koleji Genel Müdürü ve Eğitim Yöneticisi Ömer ÖZDEMİR, Okul Müdür Yardımcısı Özkan ÖZKANLI ve Halka İlişkiler Müdürü Duygu TARLAK’ın katılımıyla gerçekleşen lansmanda ‘’ MÇK Eğitim Sistemi’’ hakkında bilgi verildi.

Modern Çağ Koleji Genel Müdürü Ömer Özdemir ; ‘’ Okulumuzun kuruluşundaki hedefimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılapları ışığında laik, özgür bireyler yetiştirmektir. Çocuklarımızı geleceğe hazırlarken onları sıkmadan, eğlenerek, yaşayarak ve sorgulayarak öğreten eğitim modelimizle mutlu çocuklar yetiştiriyoruz. MÇK eğitimcileri olarak çocuklarımıza keyif alabileceği eğitim alanları sunuyoruz, onlara sadece akademik bilginin yetmeyeceğini biliyoruz bunun için genel kültür ve yetenek, çift dilde eğitim ve iyi insan projelerimizle onları aydınlık geleceğe hazırlıyoruz. ‘’ dedi.

MÇK AKADEMİK

Modern Çağ Koleji Genel Müdürü Ömer Özdemir; Bilginin alınabilmesi, özümsenmesi demek motivasyon demektir. Öğrenciler sıkıldıkları bir konuda dinlemeyi devam ettirmesi ya da öğrenmeye kendini açması mümkün değildir bu yüzden MÇK’da dersler her zaman motive edici ve eğlenceli geçecek şekilde tasarlanır.’’ Bilginin kalıcı olabilmesi için ezber eğitim sistemi değil kişiye özgü öğretim modelini benimsediklerini söyledi.

MÇK’DA YETENEK VE GENEL KÜLTÜR EĞİTİMİ

‘’Her çocuğun en az bir yeteneği vardır’’ sloganıyla öğretim hayatına başladıklarını söyleyen Özdemir öğrencilerin yeteneklerini belirleyerek onları profesyonel anlamda yetiştirdiklerini ifade etti. MÇK eğitim sistemi ile çocuklarımız ‘’yaşayarak öğrenme’’ kapsamında sunumlar hazırlayarakünlü ressam, şair, sporcuları öğreniyorlar. Hafta sonu bireysel kurslarla da profesyonel anlamda yetiştiklerini ifade etti.

MÇK ÖĞRENCİLERİ İSPANYOLCA ÖĞRENİYOR !

Modern Çağ Koleji Genel Müdürü Ömer Özdemir ‘’Dünyada en çok konuşulan 2. Yabancı dilin İspanyolca olması ve 21 farklı ülkede konuşulan bu dil ile gelecekte öğrencilere çok uluslu kurum ve kuruluşlarda fayda sağlayacak olması, Modern Çağ Koleji’nin İngilizcenin yanında 2. dil olarak İspanyolca’yı seçmesindeki sebepler arasında yer aldı.

İYİ İNSANLAR YETİŞTİRİYORUZ

Modern Çağ Koleji Genel Müdürü Ömer Özdemir ; ’Çocuklarımızı akademik anlamda yetiştirmek yetmez onları iyi birer insan olarak yetiştirmek de bizim görevimiz. Bunun için çocuklarımızı duyarlı, saygılı, empati kurabilen, ilerici, çağdaş ve laik bireyler olarak yetişiyoruz.Yemekhanede, kantinde,kütüphanede, danışmada, güvenlikte, sınıf temizliğinde onlara zarar gelmeden derslerini aksatmadan görev alarak hayata ve yaşama hazırlanıyoruzPamuklara sarılmış çocuklar yerine onları okul yaşantısına katıyoruz. Diye sözlerine ekledi.

10 Temmuz 2019 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?