HAK ETMİYORUZ!

Her Şeye Rağmen Etik aktivasyonu sorumlusu Prof. Dr. Çağatay Üstün İzmir kent içinde seyir halinde rastladığı bozuk yollara ilişkin bir açıklamada bulundu.

Her Şeye Rağmen Etik aktivasyonu sorumlusu Prof. Dr. Çağatay Üstün İzmir kent içinde seyir halinde rastladığı bozuk yollara ilişkin bir açıklamada bulundu:

“Gerek bisiklet gerekse de motosiklet kullanırken İzmir kent içinde Alsancak içi ve Bornova, Evka 3 bölgelerinde bozuk yollar, tabiri doğruysa köstebek yuvası halinde yamalı zeminler bu çağa ve İzmir’e yakışmamaktadır. Defalarca bu konuda yetkilileri uyarıcı yazılar yazmamıza rağmen duyarlı bir geri dönüşün olmayışı düşündürücüdür. Özellikle şahsım adına türlü badireler atlatarak bu yollarda seyahat etmeyi hak etmediğimizi, verilen vergilerin karşılığının böyle bir sonuç olmaması gerektiğini bir kez daha vurguluyoruz. Etik bir yönetim dediğimiz algıda bu tür şeyler olması mümkün değildir. Nasılsa kimse ilgilenmiyor diye hiç kimsenin şikayetçi olmayı istemediği bu durum karşısında, bu bozuk satıhları görmemekte direnen tüm yerel yönetim temsilcilerini tebrik ediyorum. Görevleri bizleri dinlemek ve buna göre tedbirler almak olan bu kişilerin neden bunu yerine getirmedikleri hususu üzerinde uzun uzun düşünülmelidir. Yine tekrar ediyoruz ki, bozuk ve çukurlarla dolu yolların oluşturacağı tehlikeler ve kazalar insanlara ve araçlara zarar vermektedir. Sorumlu yönetim anlayışı ile hareket edilmesi gerekirken, denetimlerin yapılmadığı, zamanında önlemlerin alınmadığı yönetim modelleri hiçbir zaman toplumların arzuladığı etik yaklaşımlara sahip değildir. Bizim yıllardır anlatmak istediğimiz gerçek budur. Yeni bir etik anlayış ile hareket eden etik yönetimlere bu toplumun ihtiyacı vardır. Hiç kimsenin görmemezlikten gelme veya şehir çok büyük, her soruna yetişemiyoruz deme lüksü yoktur. İyi bir yönetici gerekirse yollarda yürüyecek, toplu taşıma araçlarına binecek, hatta bisiklet sürecektir. Bu sayede yolların hali ve insanların toz toprak, engebe, yamalı yollarda çektiği çileyi anlaması kolaylaşacaktır. Daha iyisini yapabileceğimiz günlere kadar, bu duyarsız tavırları hak etmediğimizi bir kez daha tekrarlıyoruz.”

09 Haziran 2016 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Muhammed - Değerli hocam sizin bir konferansınıza katıldığımda siz orda bisey dediniz sorunlar onları yaratanlarla çözülemez olay bundan ibaret şayet siz dediğiniz gibi halka dönük etik bir anlayış ve yönetim biçimi olursa amenna ama bu sistemle bu siyaset anlayışıyla biraz zor kendini eleştirmekten kaçan bireyler toplumlar kurumlar ve kuruluşlar gerçekten ne kadar kaçabileçekler bende sizin gibi burdan seslenerek sesimi duyurmak istiyor ve onları etik bir yönetime davet ediyorum

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 09 Haziran 12:20

İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?