Gençlere liderlik eğitimi

Kültürpark Rotary Kulübü ve Ege Çağdaş Eğitim Vakfı ortaklaşa Gençlik Gelişim Semineri düzenledi.

Kültürpark Rotary Kulübü,Ege Çağdaş Eğitim Vakfıile ortaklaşa bu yıl7.sinidüzenledikleriGençlik Gelişim SeminerleriniEÇEV bursiyeri160 üniversite öğrencisininkatılımı ile23 Mart ve 27 Nisantarihlerindeİzmir Ticaret OdasıKonferans Salondagerçekleştirdiler.

Gençlere ilham kaynağı olan 7 seçkin konuşmacı, 160 üniversite öğrencisine sunumda bulundu.

İletişim Doktoru, Gazeteci, YazarSedef Kabaş,“Değişen Dünyamızda Değişmeyen Liderlik İlkeleri”ni kendine has üslubuyla anlattı.

Eğitimci, Profesyonel Koç ve Köşe YazarıSezin Sivri“Pozitif Liderlik”başlığı ile gençlere“Pozitif Liderliğin odağında insan olan yeni nesil liderlik gereksinimi olduğunu ve negatif bir zihin ile pozitif bir hayat yaşanamayacağı”nıkolay uygulanabilir ipuçları vererek detaylandırdı.

Eğitimci, DanışmanÖzlem Bakan“Topluluk Önünde Konuşma”tekniklerini somutlaştırarak sıraladı.

Blogger,Profesör Dr. Tülay Yücel, “Gezgin Gözüyle” başlığında, kariyer hayatına başlayacak olan öğrenciler için ekonomik gezi kurallarını vurgulayan bir sunum yaptı.

Yunus Nadi Roman ÖdülüsahibiMehmet Anıl, “Yazar Dünyası”nı anlatırken, yazmak için gerekli alt yapı hazırlıkları ve kurgulama-yazma sürecini gençlere yazma cesareti vererek aktardı.

Profesyonel YöneticiTevfik Kurtgençler için çok önem arz eden “Mülâkat Teknikleri”konusunda eksikliklerini tamamladı.

Provis Bilgi Sistemleri CEO’su, Bilgisayar MühendisiÇetin Aylaise‘Bilişim Sektöründe Girişimcilik Hikayeleri”nianlatarak girişim dünyasında başarının anahtar formüllerini kendi hayat hikayesinden yola çıkarak ve sanatla birleştirerek gençlere aktardı.

Kültürpark Rotary Kulübü başkanı Fikret Gökpınar, konu ve konuşmacı seçimini öğrenciler ile birlikte yaptıklarını, katılımcı sayısının ve ilgisinin artmasını memnuniyetle karşıladıklarını belirtti. Gençlik Gelişim Seminerlerinin, üniversiteöğrencilerineVizyon Geliştirme ve Liderlik Eğitimiverebilmek için düzenledikleri bir nevi kişisel gelişim semineri olduğunu.Kültürpark Rotaryolarak bu seminerlerdeki temel amaçlarının ileri de bir toplum lideri olarak yurdun dört bir köşesine yayılacak bu öğrencilerin mesleki, kültürel birikimlerine katkı koyarak çağdaş bir ufuk kazandırmalarına destek vermek olduğunu dile getirdi. Rotaryenler olarakEÇEVile ortaklaşa proje düzenlemelerinin sebebini de alanında uzmanlaşmış sivil toplum örgütleri ile işbirliği içinde olmak ve birlikte daha büyük bir sinerji yaratmak şeklinde özetledi.

05 Mayıs 2019 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?