“Türkiye sadece iktidar partisinden ibaret değildir”

Ankara Güvenpark'tan başlattığı ADALET YÜRÜYÜŞÜ'nün 23. gününde İstanbul sınırına giriş yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Avrupa Parlamentosu'na seslenerek "Türkiye sadece iktidar partisinden ibaret değildir" dedi.

Ankara Güvenpark’tan başlattığı ADALET YÜRÜYÜŞÜ’nün 23. gününde İstanbul sınırına giriş yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Avrupa Parlamentosu’na seslenerek “Türkiye sadece iktidar partisinden ibaret değildir” dedi.

www.haberhurriyeti.com / SİYASET
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, saat 11:50’de İstanbul sınırlarına ulaştı. Yürüyüşün 23’üncü gününde Gebze’den yola çıkan Kılıçdaroğlu’na İstanbul’a girişinde benzeri Nusret Gümüşel eşlik etti.

ADALET İÇİN YÜRÜYORUM

Kemal Kılıçdaroğlu,” Yolun büyük bir kısmını kat ettik, mutluyum. Adalet için yürüyorum. 80 Milyon için yürüyorum. Adalete susamış 80 milyon için yürüyorum. Bütün haksızlıklara karşı çıkacağız. İnancı ne olursa olsun, yaşam tarzı ne olursa olsun adalet bağlamında kucaklıyorum” açıklamasını yaptı.

“BARIŞÇIL BİR YÜRÜYÜŞ”

Protesto edenlerle destek verenlerin yol boyunca yanyana olmalarını da değerlendiren Kılıçdaroğlu, “Bu yürüyüş barışçıl bir yürüyüş. Onların da barışçıl amaçlarla bunu yaptıklarını düşünüyorum. Protesto eden vatandaşın da canı sağolsun, alkışlayan vatandaşın da” diye konuştu.

GÜVERCİN BAŞINA KONDU

Kılıçdaroğlu, İstanbul sınırında çiçeklerle karşılandı. Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul İl sınırı tabelası önünde güvercin uçurdu. Uçurduğu güvercinlerden biri Kılıçdaroğlu’nun başına kondu.

SAAT 12.00’DE İSTANBUL SINIRINA GİRİŞ YAPTI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Adalet Yürüyüşü’nün 23’üncü gününde saat 12.00 sıralarında İstanbul sınırlarına girdi. Kılıçdaroğlu’nu İstanbul il sınırında mehteran ekibi karşıladı. CHP Tuzla İlçe Teşkilatı tarafından getirildiği öğrenilen mehteran takımı İzmir Marşı’nı da çaldı. Mehter takımı marşlar çalarken tarihteki Türk Cumhuriyetlerinin Bayraklarını taşıyan kalabalık, “hak hukuk adalet” sloganları attı.

Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler, yürüyüşün 23’üncü gününde İstanbul’a giriş yaptı. Çayırova İstanbul il sınırına gelen Kılıçdaroğlu’nu burada partililer karşıladı. Kılıçdaroğlu ve beraberindekilerin İstanbul’a girişi havadan görüntülendi. Görüntülerde Türk bayrakları taşıyan kortej ve kortejin İstanbul’a girişi yer aldı. Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler Tuzla Şifa Mahallesinde mola verdi.

AVRUPA PARLAMENTOSU’NA ÇAĞRI..

.

Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü’nün 23’üncü gününde yürüyüşe başlamadan önce de açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, “Bugün Kocaeli’den ayrılıyoruz. İstanbul’a giriyoruz. Son derece mutluyum, huzurluyum. Kimsenin burnu kanamadan uzun bir yolculuğu katedip İstanbul’a girmiş olacağız” dedi. Kemal Kılıçdaroğlu, “Ayı 9’unda, pazar günü bu yürüyüşü sonlandırmış olacağız. Ancak adalet arayışımızı değil, adalet arayışımız devam edecek” diye konuştu.

“BİZ HERKES İÇİN ADALET İSTİYORUZ”

Avrupa Parlamentosu’nun kararını değerlendiren Kılıçdaroğlu, “Buradan Avrupa Parlamentosu’na seslenmek isterim. Biz herkes için adalet istiyoruz, sizden de adalet istiyoruz. Türkiye sadece iktidar partisinden ibaret değildir. Türkiye’de bir adalet yürüyüşü yapıyoruz, 10 binler var. Referandum yaptık. Yüzde 50’den fazlası demokrasi istiyor bu ülkenin. Dolayısıyla AB ile ilişkilerin askıya alınması değil daha sağlıklı ve tutarlı sürdürülmesi gerekiyor. Bu konuda umarım bizim adalet arayışımıza da destek vererek Türkiye’ye olan ilişkilerin devamı yönünde karar alırlar. Adalet sadece Türkiye için değil bütün insanlık için geçerli olan bir kavramdır. Avrupa Parlamentosu da adil davranarak Türkiye’ye olan ilişkileri sürdürme yönünde karar alır” şeklinde konuştu.

07 Temmuz 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?