AASSM, Beethoven da var, Mevlana da..

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, ünlü Fransız piyano sanatçısı Jean Bernard Pommier’i Beethoven eserleri ile ağırlayacak. Ney sanatçısı Burcu Karadağ ise Mevlevi ayinleri ve tasavvuf müziğinden seçkin eserler seslendirecek.

+6
Haber albümü için resme tıklayın

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, ünlü Fransız piyano sanatçısı Jean Bernard Pommier’i Beethoven eserleri ile ağırlayacak. Ney sanatçısı Burcu Karadağ ise Mevlevi ayinleri ve tasavvuf müziğinden seçkin eserler seslendirecek.

www.haberhurriyeti.com / KÜLTÜR SANAT
İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, Şubat ayının ikinci yarısında birbirinden değerli sanatçıları İzmirlilerle buluşturacak.
15 Şubat Pazartesi günü saat 20.00’da Küçük Salon’da Barok müziği sevenler bir araya gelecek. “Barok Tılsımlar” başlığı ile Ensemble Bendis, İzmirli sanatseverlerle buluşacak. Grup, İtalyan klavsen sanatçısı Paolo Corsi, Barok flüt sanatçısı Nihan Atalay ve Romanyalı barok çellist Ciprian Campean’dan oluşuyor. Sanatçılar, Fransız Barok döneminden önemli eserler çalacak.
16 Şubat Salı günü saat 20.00’da Küçük Salon’da Bozok Quartet sahne alacak. Kemanda Tayfun Bozok ve Derya Bozok, viyolada Ali Başeğmezler, viyolanselde ise Münif Akalın L.Van Beethoven, A.Webern ve D.Shostakovich’in eserleriyle izleyici karşısına çıkacak.
18 Şubat Perşembe ve 22 Şubat Pazartesi günü Küçük Salon’da saat 20.00’da, ödüllü piyanist ve orkestra şefi Jean–Bernard Pommier, “Beethoven Piyano Sonatları” başlığı ile iki konser verecek. Sanatçı, 19 – 20 Şubat tarihlerinde Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ne başvuran piyona öğrencileri ile de bir araya gelerek deneyimlerini aktaracak.

ŞEMS’İN ÖĞRETİLERİ BU KONSERDE

20 Şubat Cumartesi günü ney sanatçısı Burcu Karadağ, “Şems’in 40 Kuralı” konseriyle Mevlevi ayinlerinden bölümler ve tasavvuf müziğinin seçkin eserlerini seslendirecek. Yazar Elif Şafak’ın Hz. Mevlana’ya ilham kaynağı olan Hz. Şems-i Tebrizi’nin eserlerinden ve öğretilerinden derleyip düzenlediği “Gönlü Geniş ve Ruhu Gezgin Sufi Meşreplilerin Kırk Kuralı” adlı film de konsere eşlik edecek.
23 Şubat Salı günü saat 20.00’da Küçük Salon’da birbirinden başarılı beş genç müzisyenden oluşan “ İstanbul Wind Ensemble” konser verecek. Flütte Elif Yurdakul Baykurt, obuada Mehmet Seyid Mas, klarinette Ecesu Sertesen, fagotta Mert Kutluğ ve kornoda Sertan Sancar’dan oluşan grup, İzmirliler’e unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşatacak. Aynı zamanda İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası sanatçısı olan grup üyeleri, Fazıl Say’ın “Yeni Şarkılar” albümünde yer alarak dinleyicilerin beğenisini kazanmıştı.
24 Şubat Çarşamba günü saat 20.00’da Büyük Salon’da soprano Selva Erdener, Dokuz Eylül Üniversitesi Senfoni Orkestrası ile birlikte konser verecek. Konserin şefliğini İbrahim Yazıcı yapacak. Konserde Erdener’e vurmalı çalgılarda Burak Çakır, kanunda ise Ahmet Baran eşlik edecek.

MOZART RÜZGARI

27 Şubat Cumartesi günü, İzmir’de “Mozart” rüzgarı esecek. Küçük Salon’da saat 20.00’da kemanda Esen Kıvrak, viyolada Efdal Altun, viyolanselde Çağ Erçağ, flütte Anıl Acun Kıvrak’ın yer aldığı “Bir Nefes ve Üç Yay” konseriyle yeni bir klasik müzik ziyafeti sunulacak.
Büyük Salon’daki konserler 20, balkon bölümü 10 TL, Küçük Salon’daki konserler 7.5 TL’den satışa sunulacak. Not: Biletler www.aassm.org.tr ile www.izmir.bel.tr adresinden ve AASSM, İsmet İnönü Sanat Merkezi, İzmirSanat’tan temin edilebilecek.

CUMA GÜNLERİNİN KLASİĞİ İZDSO KONSERLERİ

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası sanatçıları, 19 Şubat’ta şef Rengim Gökmen, 26 Şubat’ta ise şef Burak Tüzün yönetiminde Büyük Salon’da saat 20.30’da konser verecek. 25 Şubat Perşembe günü ise İzmir Devlet Opera ve Balesi, oda müziği konserinde İzmirliler ile buluşacak. Küçük Salon’daki bu konser de saat 20.00’da başlayacak.

SERGİLER

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde ayrıca 15 Şubat tarihine kadar Yavuz Ayhan’ın “Denge” adlı resim sergisi, İzmirli sanatseverlerin beğenisine sunuluyor. Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu’nun 24 değerli fotoğraf sanatçısının eserlerini bir araya getirdiği “Ustlarımızdan…” başlıklı sergisi 27 Şubat tarihine kadar gezilebilecek.

#gallery-1 {margin: auto;}#gallery-1 .gallery-item {float: left;margin-top: 10px;text-align: center;width: 33%;}#gallery-1 img {border: 2px solid #cfcfcf;}#gallery-1 .gallery-caption {margin-left: 0;}/* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */

13 Şubat 2016 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?