Müzik ‘umut’ oldu

Müzik Eğitmeni Muharrem Dayanç tarafından lösemili çocuklar için hazırlanan 'Müzik Umuttur' projesinin sunumunu Metin Uca yaptı, İdil Biret konser verdi.

Müzik Eğitmeni Muharrem Dayanç tarafından lösemili çocuklar için hazırlanan ‘Müzik Umuttur’ projesinin sunumunu Metin Uca yaptı, İdil Biret konser verdi.

www.haberhurriyeti.com / YAŞAM
İzmir’de toplumun dezavantajlı kesimlerine yönelik yaptığı sosyal sorumluluk projeleriyle yakından tanıdığı Müzik Eğitmeni Muharrem Dayanç çok anlamlı bir projeye daha imza attı. Lösemili Çocuklar için hazırlanan “Müzik Umuttur” Metin Uca sunum yaptı, İdil Biret konser verdi, çocukların şarkıları ise izleyenleri mest etti.

Daha önce hazırladığı projelerle dezavantajlı guruplara müzik eğitimi vererek onlara sanatsal aktiviteler hazırlayan CHP Balçova Eski Meclis Üyesi Muharrem Dayanç yeni sosyal sorumluluk projesinin gösterisini düzenledi. Üç ay boyunca Behçet Uz Çocuk Hastanesi ve Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi’nde tedavi gören Lösemi Hastası Çocuklara müzik eğitim veren Muharrem Dayanç bu süre içinde çocuklar için de bir gösteri hazırladı. Türkiye’den birçok ünlü ismin destek verdiği proje Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde Metin Uca’nın sunumu ile başladı. İzmir Devlet Senfoni Orkestrası işbirliğiyle gerçekleştirilen açılış konserinde Lösemili Çocuklar Sümeyye Aras, Fahrican Okutucu, Kadir Cengiz, Muhammet Gündüz, Yunus Ergören, Büşra Çalışır, Gizem Yalçıntaş, Huriye Yiğit, Ulaş Doğan, Betül Acar gitarları ile sanhe alarak sevilen şarkıları seslendirdi. Merve Bal ise sahneye çıktığı ekipte çello çaldı. Seyircilerin ayakta alkışladığı konserin ardından Dünyaca Ünlü Piyanist İdil Biret bir piyano resitali gerçekleştirirken Şair Tuğrul Keskin de şiirleriyle geceye renk kattı.

ÇOCUKLARIN YANINDA OLDUK

AASSM’de tıklım tıklım dolu olduğu gecede sahneye çıkarak destek verenlere teşekkür eden Muharrem Dayanç “Lösemi tedavisi gören çocuklarımız, aldıkları kurs ile ‘Müzik ve sanat tedavi süreçlerimizde moral bulmamızı sağladı’ diye mesaj verdi. Biz de bu mesajdan yola çıkarak ‘Müzik Umuttur” projesini hazırlayarak çocuklarımızın yanında olduk. Onların neler yapabileceklerini göstermelerine yardımcı olmayı ve topluma örnek olmayı istedik. Müzik insanlığın ve iyiliğin ortak dilidir. Onlar müzik ve diğer aktiviteler ile sosyal hayatın içinde olursa daha güzel bir dünyamız olacağına inanıyoruz. ” diye konuştu.

24 Mar 2015 - 17:53 - Yaşam