‘Devlet Tarım Sektöründe Denetleyici ve Düzenleyici Olmalı’

Merkezi Antalya’da bulunan Tarım Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TARSİD) Yönetim Kurulu Başkanı Argun Şahin, dün açıklanan Ekonomi Reform Paketinde yer alan Tarım sektörüyle ilgili gelişmeleri değerlendirdi

Tarım Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TARSİD) Yönetim Kurulu Başkanı Argun Şahin, dün açıklanan Ekonomi Reform Paketinde yer alan Tarım sektörüyle ilgili gelişmeleri değerlendirdi. TARSİD olarak devletin tarım alanında operasyonel oyuncu olmaktan ziyade sektörde düzenleyici ve denetleyici pozisyonunda olması beklentisinde olduklarını ifade eden TARSİD Başkanı Argun Şahin,” Tarım sektöründe Verimlilik, katma değerli üretim, gıda güvenliği ve tarım ürünlerinin pazarlama kanallarının iyileştirilmesi öncelikli konularımızdır. Bu konuların çözümü ise tarım konusundaki yasal mevzuatın bu konuları geliştirecek şekilde yeni baştan ele alınması olacaktır.” dedi. Şahin, tarım sektörüyle ilgili gelişmeleri merakla ve heyecanla takip ettiklerimi bildirdi.

Tarım Ana Gündem Maddesi Olmalı

Tarımın Türkiye’nin ana güçlerinden biri olduğunu vurgulayan TARSİD Başkanı Argun Şahin, “TARSİD olarak tarıma ülkemiz ekonomisinde daha fazla öncelik verilmesini her zaman destekliyoruz. Bu açıdan açıklanan ekonomik reform programındaki tarım projelerine olumlu bakıyoruz. Tarım sektörünün İş İnsanları olarak bizim için önemli olan ülke tarımının hem ülke içinde yeterli bir düzeye erişmesi; hem de uluslararası mecrada rekabetçi gücümüzün artmasıdır. Bu açıdan yeni Ekonomik programda belirtilen Tarımsal inisiyatifleri merak ve heyecanla takip ediyoruz” diye konuştu.

Projenin detaylarının Mayıs ayında paylaşılacağını anımsatan TARSİD Başkanı Argun Şahin, detayların daha belirgin olduğu bir durumda daha iyi değerlendirme yapabileceklerini sözlerine ekledi.

17 Nisan 2019 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi


Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?